п'ятниця, 3 травня 2024 г.

Альтернативне відновлення: Бородянський реабілітаційний центр витратив 2,3 млн гривень на зупинки, лавки та стовпи з сонячними панелями

Альтернативне відновлення: Бородянський реабілітаційний центр витратив 2,3 млн гривень на зупинки, лавки та стовпи з сонячними панелями

Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації, будівлю якого практично з нуля відновлюють після прямого танкового влучання, здійснило кілька неординарних закупівель. Заклад замовив двадцять лавок та три зупинки громадського транспорту, обладнаних сонячними панелями та USB-розʼємами. А також серед покупок – три декоративних стовпи, які крім функції освітлення та підзарядки мобільних пристроїв “роздаватимуть” Wi-Fi. В центрі стверджують, що таким обладнанням, за яке сумарно вже сплачено 2,33 млн гривень, всього лише вирішили забезпечити себе альтернативними джерелами енергії на випадок блекаутів.

Як стало відомо з відповіді Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення (*) в рамках відбудови своєї будівлі, знищеної в березні 2022 року внаслідок прямого влучання танкового снаряду, планується встановлення обладнання з фотоелектричними модулями та USB-розʼємами для підзарядки мобільних пристроїв, а саме – 3 мобільних декоративних стовпів, 20 лавок та 2 зупинки громадського транспорту.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Вказані стовпи та лавки, як уточнили в реабілітаційному центрі, планують розмістити на його території по вул. Центральній, 228 в Бородянці. При цьому адреси встановлення зупинок громадського транспорту не уточнили. 

В Бородянському центрі соціально-психологічної реабілітації населення обгрунтували закупівлі цього обладнання необхідністю мати альтернативні джерела електроенергії на випадок відключень.

“Беручи до уваги відносно недавні систематичні відключення постачання електричної енергії, які були спричинені масовими ракетними обстрілами та використанням бойових дронів військами країни-агресора по критичній, життєво важливій інфраструктурі нашої держави, виникала потреба в засобах альтернативного освітлення і електропостачання у зв'язку з чим було здійснено відповідні закупівлі”, – пояснили в реабілітаційному центрі.

Коли, за скільки та в кого закупили

За даними електронної системи ProZorro, договір на постачання та монтаж трьох мобільних декоративних стовпів для підзарядки засобів стільникового зв’язку Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення уклав 9 січня 2024 року. Замовили стовпи за 548,07 тис. гривень (182,69 тис. гривень за одиницю).

За умовами угоди, кожен стовп повинен бути обладнаний, зокрема, трьома монокристалічними сонячними панелями, трьома світлодіодними світильниками, гелевою батареєю (яка зможе забезпечувати триденну роботу обладнання), трьома USB-розʼємами для підзарядки засобів стільникового звʼязку та 4G Wi-Fi роутером. Висота стопів становить 3 метри, діаметр – 40 см.

В той же день Бородянський реабілітаційний центр підписав договір на постачання та встановлення двох зупинок громадського транспорту з фотоелектричним модулем для освітлення та зарядки телефонів. Ціна договору склала 732 тис. гривень (366 тис. гривень за одиницю).

Замовлені зупинки повинні бути скляні з металевим каркасом та обладнані гелевою батареєю, антивандальним ящиком для нього, фотоелектричним модулем, двома антивандальними світлодіодними світильниками та трьома USB-розʼємами для підзарядки.

На фото: зупинка громадського транспорту з фотоелектричним модулем для освітлення та зарядки телефонів

31 січня Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення підписав третій договір, який передбачав постачання і монтаж 20 лавок, оснащених фотоелектричною панеллю і розетками. Одна така лавка обійшлася в 52,32 тис. гривень, а загальна ціна договору склала 1,05 млн гривень. Лавки повинні бути з залізним корпусами, пластиковимм сидіннями, а серед додаткових опцій кожної з них – сонячна панель, гелевий акумулятор та два USB-роз'єми для підзарядки. 

На фото: лавки з сонячною панеллю і USB-роз'ємами

Загальна ціна трьох договорів становить 2,33 млн гривень. Крайнім терміном поставки та монтажу всього обладнання – стовпів, зупинок та лавок – вказано 10 лютого 2024 року. Однак станом на 19 лютого звіти про виконання вказаних договорів в системі Prozorro не опубліковані. Хоча за даними єдиного веб-порталу використання публічних коштів Spending кошти підряднику вже перераховані в повному обсязі.

Як обирали підрядника

Всі три договори Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення підписав з харківською підприємицею Зоєю Кокорєвою. Підряди на постачання мобільних стовпів та зупинок їй дісталися без конкуренції, оскільки на них більше ніхто не претендував. Однак в ході закупівлі зупинок потенційний учасник вказав замовнику, що встановлені ним вимоги до обладнання є дискримінаційними. Свій висновок він обґрунтував тим, що маючи досвід виготовлення зупинок з USB-роз'ємами та освітленням, конкурувати за цей підряд не може, оскільки обов'язковою умовою для участі в закупівлі є досвід виготовлення виключно зупинок з сонячними панелями. 

В закупівлі на постачання лавок у Зої Кокорєвої зʼявився конкурент – ТОВ “Фумігант Агро”, яке запропонувало вигіднішу ціну, але її відхилили через невідповідність тендерним вимогам. І врешті це замовлення також дісталося Зої Кокорєвій.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, Зоя Кокорєва була зареєстрована як ФОП в 2004 році в Харкові. Основний вид діяльності – оптова торгівля іншими товарами господарського призначення. Досвід її перемог у публічних закупівлях небагатий. Крім трьох замовлень від Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення влітку минулого року Кобеляцький психоневрологічний будинок-інтернат (Полтавська область) замовляв у неї запчастини до сільськогосподарської техніки за 39,8 тис. гривень. Свій попередній досвід поставок мобільних стовпів та зупинок з сонячними панелями Зоя Кокорєва підтверджувала договорами з приватними структурами.

Зоя Кокорєва спільно з Сергієм Кокорєвим володіють ТОВ “ВТФ Євростандарт”, директором якого є Євген Кокорєв. Ця компанія також приймає участь в публічних закупівлях, за результатами яких отримала замовлень на 3,2 млн гривень – всі вони від ДП "Нафтогаз – Енергосервіс" на постачання лавок з сонячними панелями.

Раніше KВ повідомляла, що Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення був знищений внаслідок прямого влучання снаряду російського танку під час окупації Бородянки.

До повномасштабного наступу рф на Україну, за інформацією Міністерства у справах ветеранів, у Центрі працювали 30 людей. З 1994 року центр надавав психологічну й соціальну допомогу постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, а з 2014 року – Захисникам і Захисницям України та членам їх сімей.

Після звільнення Київщини від путінський найманців міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна заявила про плани створення на базі зруйнованого російськими окупантами Центру соціально-психологічної реабілітації населення в Бородянці сучасного науково-практичного центру психічного здоров’я “Бородянка – Центр”. За її словами, в планах не просто відновити реабілітаційний центр в Бородянці, а реалізувати цей проєкт як пілотний для надання психологічної допомоги як ветеранам, так і цивільному населенню, яке переживає наслідки жахів окупації. Крім цього, як зазначила Юлія Лапутіна, в центрі науковці вивчатимуть феномен нелюдськості та геноциду, до яких вдалася російська армія по відношенню до українського народу, щоб у подальшому протистояти цьому.

Реконструкція будівлі Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення по вул. Центральна, 228 триває з березня 2023 року. Підрядником центр обрав ТОВ “Укрбуд-Проект-Реконструкція”, яке запропонувало найвищу ціну в конкурсі – 245,44 млн гривень. Ця компанія належить донеччанину Давіду Кізімену – сину колишнього заступника губернатора окупованого Севастополя Олега Кізіменка. Останній ще близько року після переходу Криму під контроль росії залишався працювати в мерії окупованого міста, а в 2018 році був засуджений за пособництво російській владі.

Читайте: Бородянський реабілітаційний центр відбудовуватиме фірма родини колишнього віце-губернатора окупованого Севастополя

За умовами договору підрядник повинен був виконати реконструкцію до кінця 2023 року. Однак згодом сторони домовилися перенести терміни закінчення робіт спочатку до кінця березня 2024 року, а потім – до середини лютого поточного року. Станом на 19 лютого про виконання цього договору в системі Prozorro не відзвітували.

З жовтня 2023 року виконуючим обов'язки директора Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення є Олексій Кравченко. Він є третім керівником центру за минулий рік, до нього заклад по кілька місяців очолювали Олександр Ковальчук та Олег Пономаренко. До квітня 2023 року центром 25 років керувала Людмила Бойко.

Засновником Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення є Міністерство у справах ветеранів, яким на правах в.о. керує Олександр Порхун.

* Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення (код ЄДРПОУ: 20577606) 

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, prozorro, закупівлі, бородянка, YouControl, георгій єрко, мінветеранів, міністерство у справах ветеранів, сонячні панелі, вулиця центральна, бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення, бородянський реабілітаційний центр, алла кізіменко, олег кізіменко, давід кізіменко, марк кізіменко, олексій кравченко, зоя кокорєва, альтернативні джерела електроенергії

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій