“Згадайка” й “Синя Гірчиця” підтримують ЗСУ (фото)
Сьогодні українській армії допомагають майже всі свідомі громадяни – кожен по-своєму: хтось зі зброєю в руках, хтось інформаційно, хтось плете маскувальні сітки, годує і вдягає поранених, організовує благодійні вистави, концерти, майстер-класи, збираючи гроші на потреби конкретного підрозділу чи окремого бійця. Способів допомогти – безліч!
Минулого тижня в затишному й трохи моторошному дворику на Андріївському узвозі, захованому від зайвих цікавих очей позаду практично зруйнованого 100-річного будинку, волонтерська команда бару “Синя Гірчиця” за підтримки волонтерського центру "Чорнобиль" провела благодійний вечір "Згадайка".
Атмосфера була відповідною: повсюди – експонати-артефакти сучасної війни – виставки “СПРОТИВ 2022”.
“Ця виставка унікальна своєю ідеєю. Ми показуємо, що роблять наші військові та даємо можливість підтримати їх благодійною пожертвою – напряму на їхні рахунки. Якщо вас вразив якийсь із трофеїв – ви наводите телефон на QR-код та підтримуєте конкретний підрозділ чи волонтерів, що їм опікуються”, – зазначив Ігор Ємельяненко, автор ідеї виставки СПРОТИВ 2022.
“Багато людей зараз повертаються в Україну. Вони знають про те, чим займається ЗСУ, тільки з новин. Вони хвилюються за своє життя, але свідомо обирають цей ризик, бо не можуть залишатися на чужині. Ми б хотіли, щоб ці люди дізналися про роботу військових, що захищають нас, відчули себе у більшій безпеці, бо нас боронять щодня і щохвилини, – переконана Катерина Асламова, директор благодійного фонду “Волонтерський центр “ЧОРНОБИЛЬ”.
“З перших днів, ми розвозили деокупованими регіонами гуманітарну допомогу. Їздили через розбиті ворожі колони, які викликали відразу та навіть огиду. Але ми швидко відновлюємось. Там, де йшли бої, вже зазеленіла трава, розбиту техніку прибрали, і здогадатися, що тут відбувалася кривава бойня, майже неможливо. Але про це треба знати і пам’ятати кожному українцю, щоб більше ніколи не повторювати помилок з “братніми народами” та “хорошими руськими”. Саме тому разом з волонтерами, військовими та ДСНС ми створили цю виставку, яку можуть відвідати і ті, хто виїжджав на період окупації Київської області. Побачити, зрозуміти та… підтримати військових, наближуючи перемогу України”, – повідомив Ярослав Ємельяненко, директор ЧОРНОБИЛЬ ТУР.
Організатор благодійного вечора, 19-річний студент Микола Величко розпочав захід власними віршами.
Микола Величко
По юнацькі пронизливі, щемливі, сповнені любові насамперед до рідної землі, до України, й зруйнованих мрій.
Родзинкою вечора стала інтерактивна вистава "Згадайка" режисера Дмитра Ходаковського й акторів Театру між Трьох Колон.
Про що ця вистава? Про війну, про кожного з нас. Це експериментальна вистава. Мозаїка епізодів, повних мотивації, українського гумору і сумління. Кожна історія – це стежка до перемоги і, найважливіше, її рецепт.
Епізод з вистави
Це вистава, щоб згадати, подумати, поплакати, посміятись і надіятись.
Молоді актори грають її майже щотижня. До речі, кошти зібрані з показів вистави, окрім вистави на Андріївському узвозі, будуть передані побратимам Дмитра з добровольчого батальйону "Свобода", які зараз в складі 4-ої бригади оперативного призначення ім. Героя України Сергія Михальчука НГУ в/ч 3018, 1 взвод, 3 відділення, командир відділення -"Прометей", боронять Україну від навали московитів на східному напрямку.
“Ми за три тижні зіграли 20 вистав, щоразу додаючи якісь нові елементи, – каже режисер Дмитро Ходаковський, ще зовсім недавно – боєць батальйону “Свобода”, – ми можемо й повинні самі заробляти на армію. Покази для військових . Може не треба їм показувати? – було таке питання”
Дмитро Ходаківський та творчий колектив переконані, що треба:
-
тим, хто мучиться, що їх тримають в тилу і не кидають на “нуль”, щоб нагадати: “кожному свій час”; \
-
тим, хто іноді задумується: “нахіба ми стільки копаємо?” ,додати сили в руках і витримки;
-
тим, хто втомився від занять тактичної медицини, тактики і стрільби, пояснити відчуття, які не дають їм медичні манекени і мішені;
-
тим, хто рветься під кулі – чому треба бути обережними;
-
тим, хто думають, що орки – то просто “херня собача”, привідкрити очі на чим ця “херня” небезпечна;
-
тим, кому страшно – не скласти руки, а знайти своє місце у цій боротьбі.
“Довгі пости, тренування, очікування – це безліч думок і переживань. Наша вистава покликана хоч трохи їх полегшити, тому ми з радістю граємо для військових. Якщо у вас є такі знайомі і друзі ми з радістю домовимося приїдемо і зіграємо для них. Варто зазначити, що історія Театру між Трьох Колон розпочалася саме з військової вистави за твором Ремарка “Остання зупинка”. В репертуарі театру – до десятка вистав, але зараз багато акторів – на війні. Тому доводиться грати здебільшого жіночим складом. Та від цього вистава не стала менше брати за душу”, – наголосив режисер.
Під час цього благодійного заходу було зібрано 12 тис. гривень, які підуть на допомогу 53-ій механізованій бригаді ім. Володимира Мономаха.️
А наступної суботи Микола Величко з друзями готують новий благодійний вечір, збираючи допомогу для бійців.
“Тільки разом ми викуємо велику перемогу. Тому не залишайтесь осторонь і допомагайте нашим Збройним Силам!”, – закликав студент-волонтер.
Фото автора