З 26-го листопада у Києві можна поєднати прогулянку з вивченням історії української мови
26 листопада у Києві почав діяти особливий екскурсійний маршрут “Лінгвоцид”. Метою проєкту є у цікавій та пізнавальній формі розповісти киянам та гостям столиці про утиски української мови під час тривалої політики русифікації.
Про це KВ дізналася із сайту організаторів проєкту: ГО "Валентність. Переосмислення".
Маршрут складається з графічних табличок та меморіалів, якими позначено місця, у яких українська мова зазнала особливих утисків.
Локації маршруту знаходяться у центрі Києва, у пішохідній досяжності одна від одної.
Краще зорієнтуватися на маршруті “Лінгвоцид” можна за допомогою додатку “Linguicide".
Організатори проєкту розповідають, що Таблички розташовані поблизу місць буденного життя – шкіл, бібліотек, церков тощо – і ілюструють заборони української мови, пов'язані з цими локаціями – заборони українських шкіл, книжок, богослужінь тощо.
У додатку можна не лише колекціонувати локації, читати описи кожної з заборон, слухати аудіо, а й знайти екскурсійні маршрути. Це дозволить створити усвідомлення русифікації, як свідомої послідовної політики впродовж століть.
“Якщо щось було створене штучно, отже, це можна змінювати, так само свідомо і послідовно”, – впевнені організатори.
Таблички планують встановити навколо Ботанічного саду, від Золотих воріт через Ярославів вал, від Львівської площі до Майдану Незалежності, від Бесарабського ринку до Українського дому, що на Подолі.
Проєкт реалізовано ГО “Валентність. Переосмислення” за підтримки Goethe-Institut в Україні та Журналу “Куншт” в рамках акселератору протидії дезінформації “Mediengeist”, що є складовою частиною комплексного пакету заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2022 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни росії проти України.
Читайте також: Де в Києві сходити на картинг цією зимою?
Фото: chytomo.com