середа, 15 січня 2025 г.

З 26-го листопада у Києві можна поєднати прогулянку з вивченням історії української мови

З 26-го листопада у Києві можна поєднати прогулянку з вивченням історії української мови

26 листопада у Києві почав діяти особливий екскурсійний маршрут “Лінгвоцид”. Метою проєкту є у цікавій та пізнавальній формі розповісти киянам та гостям столиці про утиски української мови під час тривалої політики русифікації. 

Про це KВ дізналася із сайту організаторів проєкту: ГО "Валентність. Переосмислення".

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Маршрут складається з графічних табличок та меморіалів, якими позначено місця, у яких українська мова зазнала особливих утисків. 

Локації маршруту знаходяться у центрі Києва, у пішохідній досяжності одна від одної. 

Краще зорієнтуватися на маршруті “Лінгвоцид” можна за допомогою додатку “Linguicide".

Організатори проєкту розповідають, що Таблички розташовані поблизу місць буденного життя – шкіл, бібліотек, церков тощо – і ілюструють заборони української мови, пов'язані з цими локаціями – заборони українських шкіл, книжок, богослужінь тощо.

У додатку можна не лише колекціонувати локації, читати описи кожної з заборон, слухати аудіо, а й знайти екскурсійні маршрути. Це дозволить створити усвідомлення русифікації, як свідомої послідовної політики впродовж століть.

“Якщо щось було створене штучно, отже, це можна змінювати, так само свідомо і послідовно”, – впевнені організатори. 

Таблички планують встановити навколо Ботанічного саду, від Золотих воріт через Ярославів вал, від Львівської площі до Майдану Незалежності, від Бесарабського ринку до Українського дому, що на Подолі.

Проєкт реалізовано ГО “Валентність. Переосмислення” за підтримки Goethe-Institut в Україні та Журналу “Куншт” в рамках акселератору протидії дезінформації “Mediengeist”, що є складовою частиною комплексного пакету заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2022 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни росії проти України.

Читайте також: Де в Києві сходити на картинг цією зимою?

Фото: chytomo.com

КиївВлада

Ольга Кравченко, Ігор Ядлош

Теги: новини києва, подол, Київ, українська мова, золоті ворота, майдан незалежності, ботанічний сад, український дім, львівська площа, ярославів вал, го валентність переосмислення, лінгвоцид, linguicide, утиски, русифікація, бесарабський ринок

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.