п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Ялинка в оренду

Ялинка в оренду

Щороку українці сперечаються під справжню чи штучну ялинку дід Мороз кластиме подарунок. Думаю, йому все одно, головне, щоб дитина була слухняною.  А от ми все ж таки прагнемо розібратися як і екології не шкодити, і здоров’ю, і гаманцю.

Жива ялинка – це аромат і атмосфера. До того ж зелена красуня виділяє в повітря ефірні олії, які мають бактерицидну дію і використовуються для профілактики распіраторних захворювань та дезінфекції. Турботливим мамусям таке до вподоби.  Але чи варто знищувати ліси, легені світу, заради декількох святкових днів? Ба більше, милуватися зеленоокою ви зможете недовго: за десять днів вона пожовтіє і обсиплеться.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Штучна – це можливість живу ялинку залишити живою в лісі. Ззовні вона привабливіша, служить довше ще й не осипається. Але чим така , здавалося б , ідеальна заміна загрожує нашому здоров'ю? Основний матеріал, що використовують для виготовлення штучної ялинки – полівінілхлорид(ПВХ). При кімнатній температурі він виділяє леткі речовини, що подразнюють органи дихання та зору. Також це великий алерген.

Купуємо живу – нищимо природу, купуємо штучну – нищимо своє здоров’я. Що ж робити? Звісно, якщо ви живете в будинку, то на подвір’ї  можете влаштувати справжню казку з американських новорічних фільмів.  Але все ж якщо ви мешкаєте в однокімнатній квартирі це теж не привід відмовлятися від святкової атмосфери.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Вихід є! Ви приходите на ринок, а вам пропонують взяти різдвяне дерево в горщику за невелику платню – 100 грн, приміром. Тобто орендувати. При цьому це справжня ялинка, що наповнить дім корисним запахом і після використання повернеться до лісу або ж ви можете залишити її собі і висадити у саду своєї бабусі. Ух, який гарний ліс можна створити біля її хати за 10 років.

До речі, таку ідею вперше втілювали у 2017-му році на Закарпатті, то чому б не продовжити її в столиці?

Ялинка є, а от як її прикрасити – не менш важливе питання.

Запашне імбирне печиво, палочка кориці й апельсини – усе це не доповнення новорічного меню, а екологічні прикраси для ялинки. 

Якщо ви отруїлися  – не поспішайте звинувачувати оселедець і його “шубу”. Можливо, справа, на перший погляд, у  звичайній червоній кульці, що підступно усміхається вам з ялинки. Під час її виготовлення використовуються полімерні та інші синтетичні матеріали, що “годують” вас токсичними сполуками: формальдегідами, акриловою кислотою, хлористим вінілом, свинцем. Разом з яскравими прикрасами до вас завітають й інші “гості”: алергія, проблеми з дихальними шляхами і нервовою системою.

Найкращі прикраси – ті, що зроблені своїми руками, а головне, з любов'ю. Чому б напередодні Нового року не додати екомагії і не вирізати ялинкові “сережки” з паперу чи картону або ж просто прогулятися лісом і назбирати природних аксесуарів, що лежать  під ногами. Врешті-решт можна придбати дерев'яні чи перероблені з пластику.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Фото: glavred.info

КиевVласть

Юлія Смусь

Теги: экология, юн-пресс, новогодняя елка

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.