вівторок, 23 липня 2024 г.

Ялинка в оренду

Ялинка в оренду

Щороку українці сперечаються під справжню чи штучну ялинку дід Мороз кластиме подарунок. Думаю, йому все одно, головне, щоб дитина була слухняною.  А от ми все ж таки прагнемо розібратися як і екології не шкодити, і здоров’ю, і гаманцю.

Жива ялинка – це аромат і атмосфера. До того ж зелена красуня виділяє в повітря ефірні олії, які мають бактерицидну дію і використовуються для профілактики распіраторних захворювань та дезінфекції. Турботливим мамусям таке до вподоби.  Але чи варто знищувати ліси, легені світу, заради декількох святкових днів? Ба більше, милуватися зеленоокою ви зможете недовго: за десять днів вона пожовтіє і обсиплеться.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Штучна – це можливість живу ялинку залишити живою в лісі. Ззовні вона привабливіша, служить довше ще й не осипається. Але чим така , здавалося б , ідеальна заміна загрожує нашому здоров'ю? Основний матеріал, що використовують для виготовлення штучної ялинки – полівінілхлорид(ПВХ). При кімнатній температурі він виділяє леткі речовини, що подразнюють органи дихання та зору. Також це великий алерген.

Купуємо живу – нищимо природу, купуємо штучну – нищимо своє здоров’я. Що ж робити? Звісно, якщо ви живете в будинку, то на подвір’ї  можете влаштувати справжню казку з американських новорічних фільмів.  Але все ж якщо ви мешкаєте в однокімнатній квартирі це теж не привід відмовлятися від святкової атмосфери.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Вихід є! Ви приходите на ринок, а вам пропонують взяти різдвяне дерево в горщику за невелику платню – 100 грн, приміром. Тобто орендувати. При цьому це справжня ялинка, що наповнить дім корисним запахом і після використання повернеться до лісу або ж ви можете залишити її собі і висадити у саду своєї бабусі. Ух, який гарний ліс можна створити біля її хати за 10 років.

До речі, таку ідею вперше втілювали у 2017-му році на Закарпатті, то чому б не продовжити її в столиці?

Ялинка є, а от як її прикрасити – не менш важливе питання.

Запашне імбирне печиво, палочка кориці й апельсини – усе це не доповнення новорічного меню, а екологічні прикраси для ялинки. 

Якщо ви отруїлися  – не поспішайте звинувачувати оселедець і його “шубу”. Можливо, справа, на перший погляд, у  звичайній червоній кульці, що підступно усміхається вам з ялинки. Під час її виготовлення використовуються полімерні та інші синтетичні матеріали, що “годують” вас токсичними сполуками: формальдегідами, акриловою кислотою, хлористим вінілом, свинцем. Разом з яскравими прикрасами до вас завітають й інші “гості”: алергія, проблеми з дихальними шляхами і нервовою системою.

Найкращі прикраси – ті, що зроблені своїми руками, а головне, з любов'ю. Чому б напередодні Нового року не додати екомагії і не вирізати ялинкові “сережки” з паперу чи картону або ж просто прогулятися лісом і назбирати природних аксесуарів, що лежать  під ногами. Врешті-решт можна придбати дерев'яні чи перероблені з пластику.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Фото: glavred.info

КиевVласть

Юлія Смусь

Теги: экология, юн-пресс, новогодняя елка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.