Ялинка в оренду
Щороку українці сперечаються під справжню чи штучну ялинку дід Мороз кластиме подарунок. Думаю, йому все одно, головне, щоб дитина була слухняною. А от ми все ж таки прагнемо розібратися як і екології не шкодити, і здоров’ю, і гаманцю.
Жива ялинка – це аромат і атмосфера. До того ж зелена красуня виділяє в повітря ефірні олії, які мають бактерицидну дію і використовуються для профілактики распіраторних захворювань та дезінфекції. Турботливим мамусям таке до вподоби. Але чи варто знищувати ліси, легені світу, заради декількох святкових днів? Ба більше, милуватися зеленоокою ви зможете недовго: за десять днів вона пожовтіє і обсиплеться.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"
Штучна – це можливість живу ялинку залишити живою в лісі. Ззовні вона привабливіша, служить довше ще й не осипається. Але чим така , здавалося б , ідеальна заміна загрожує нашому здоров'ю? Основний матеріал, що використовують для виготовлення штучної ялинки – полівінілхлорид(ПВХ). При кімнатній температурі він виділяє леткі речовини, що подразнюють органи дихання та зору. Також це великий алерген.
Купуємо живу – нищимо природу, купуємо штучну – нищимо своє здоров’я. Що ж робити? Звісно, якщо ви живете в будинку, то на подвір’ї можете влаштувати справжню казку з американських новорічних фільмів. Але все ж якщо ви мешкаєте в однокімнатній квартирі це теж не привід відмовлятися від святкової атмосфери.
Вихід є! Ви приходите на ринок, а вам пропонують взяти різдвяне дерево в горщику за невелику платню – 100 грн, приміром. Тобто орендувати. При цьому це справжня ялинка, що наповнить дім корисним запахом і після використання повернеться до лісу або ж ви можете залишити її собі і висадити у саду своєї бабусі. Ух, який гарний ліс можна створити біля її хати за 10 років.
До речі, таку ідею вперше втілювали у 2017-му році на Закарпатті, то чому б не продовжити її в столиці?
Ялинка є, а от як її прикрасити – не менш важливе питання.
Запашне імбирне печиво, палочка кориці й апельсини – усе це не доповнення новорічного меню, а екологічні прикраси для ялинки.
Якщо ви отруїлися – не поспішайте звинувачувати оселедець і його “шубу”. Можливо, справа, на перший погляд, у звичайній червоній кульці, що підступно усміхається вам з ялинки. Під час її виготовлення використовуються полімерні та інші синтетичні матеріали, що “годують” вас токсичними сполуками: формальдегідами, акриловою кислотою, хлористим вінілом, свинцем. Разом з яскравими прикрасами до вас завітають й інші “гості”: алергія, проблеми з дихальними шляхами і нервовою системою.
Найкращі прикраси – ті, що зроблені своїми руками, а головне, з любов'ю. Чому б напередодні Нового року не додати екомагії і не вирізати ялинкові “сережки” з паперу чи картону або ж просто прогулятися лісом і назбирати природних аксесуарів, що лежать під ногами. Врешті-решт можна придбати дерев'яні чи перероблені з пластику.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"
Фото: glavred.info