пятница, 24 сентября 2021 г.

Ялинка в оренду

Ялинка в оренду

Щороку українці сперечаються під справжню чи штучну ялинку дід Мороз кластиме подарунок. Думаю, йому все одно, головне, щоб дитина була слухняною.  А от ми все ж таки прагнемо розібратися як і екології не шкодити, і здоров’ю, і гаманцю.

Жива ялинка – це аромат і атмосфера. До того ж зелена красуня виділяє в повітря ефірні олії, які мають бактерицидну дію і використовуються для профілактики распіраторних захворювань та дезінфекції. Турботливим мамусям таке до вподоби.  Але чи варто знищувати ліси, легені світу, заради декількох святкових днів? Ба більше, милуватися зеленоокою ви зможете недовго: за десять днів вона пожовтіє і обсиплеться.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Штучна – це можливість живу ялинку залишити живою в лісі. Ззовні вона привабливіша, служить довше ще й не осипається. Але чим така , здавалося б , ідеальна заміна загрожує нашому здоров'ю? Основний матеріал, що використовують для виготовлення штучної ялинки – полівінілхлорид(ПВХ). При кімнатній температурі він виділяє леткі речовини, що подразнюють органи дихання та зору. Також це великий алерген.

Купуємо живу – нищимо природу, купуємо штучну – нищимо своє здоров’я. Що ж робити? Звісно, якщо ви живете в будинку, то на подвір’ї  можете влаштувати справжню казку з американських новорічних фільмів.  Але все ж якщо ви мешкаєте в однокімнатній квартирі це теж не привід відмовлятися від святкової атмосфери.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Вихід є! Ви приходите на ринок, а вам пропонують взяти різдвяне дерево в горщику за невелику платню – 100 грн, приміром. Тобто орендувати. При цьому це справжня ялинка, що наповнить дім корисним запахом і після використання повернеться до лісу або ж ви можете залишити її собі і висадити у саду своєї бабусі. Ух, який гарний ліс можна створити біля її хати за 10 років.

До речі, таку ідею вперше втілювали у 2017-му році на Закарпатті, то чому б не продовжити її в столиці?

Ялинка є, а от як її прикрасити – не менш важливе питання.

Запашне імбирне печиво, палочка кориці й апельсини – усе це не доповнення новорічного меню, а екологічні прикраси для ялинки. 

Якщо ви отруїлися  – не поспішайте звинувачувати оселедець і його “шубу”. Можливо, справа, на перший погляд, у  звичайній червоній кульці, що підступно усміхається вам з ялинки. Під час її виготовлення використовуються полімерні та інші синтетичні матеріали, що “годують” вас токсичними сполуками: формальдегідами, акриловою кислотою, хлористим вінілом, свинцем. Разом з яскравими прикрасами до вас завітають й інші “гості”: алергія, проблеми з дихальними шляхами і нервовою системою.

Найкращі прикраси – ті, що зроблені своїми руками, а головне, з любов'ю. Чому б напередодні Нового року не додати екомагії і не вирізати ялинкові “сережки” з паперу чи картону або ж просто прогулятися лісом і назбирати природних аксесуарів, що лежать  під ногами. Врешті-решт можна придбати дерев'яні чи перероблені з пластику.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Фото: glavred.info

КиевVласть

Юлія Смусь

Теги: экология, юн-пресс, новогодняя елка

пятница, 24 сентября 2021 г.
17:44
В селе на Киевщине введен карантин из-за бешенства у лисицы
17:23
“Дом органной и камерной музыки” заказал проект противоаварийного ремонта костела Святого Николая
17:05
Участок на Семьи Хохловых поделили между Нацполицией и экспертно-криминалистическим центром МВД
16:43
Государство поможет деньгами фермам, созданным молодежью - закон
16:26
В Киеве уроженцы Донбасса сбывали наркотики через почтоматы
16:01
На озере Тельбин специалисты будут спасать дерево Цоя
15:55
Достройкой Дарницкого моста займется “Автострада” Максима Шкиля - СМИ рассказали, что о ней известно
15:45
Киевсовет передал в аренду почти 3 га земли на Трухановом острове под обслуживание водно-спортивной базы
15:21
Нардеп Скороход обратилась в ГБР и Минкульт с требованием отменить назначение директора НИЭЗ “Переяслав”
15:03
Понад шість тисяч людей вакцинувались на Київщині минулої доби
14:41
Власти Киева хотят видоизменить проект реконструкции ул. Глубочицкой
14:20
Киев и Киевщина попали в “оранжевую” зону карантина
14:04
На парковке в Крюковщине на Киевщине ночью полностью сгорело 4 автомобиля (фото)
13:42
На Киевщине непогода полностью обесточила 39 населенных пунктов
13:25
Практично всі “ковідні” ліжка на Київщині забезпечені киснем
13:06
В ОАСК оспаривают запрет Киевсовета на продажу спиртного в ночное время
Календарь событий
Защитники культурного наследия Киева не смогут повлиять на реконструкцию усадьбы на Антоновича
24 сентября 2021 г. 12:00
Защитники культурного наследия Киева не смогут повлиять на реконструкцию усадьбы на Антоновича
ООО “Контур Девелопмент” из орбиты небезызвестных братьев Дмитрия и Леонида Крючковых (на коллаже слева и справа) смогло через суд добиться разрешения на реконструкцию здания конца XIX столетия по ул. Антоновича, 7-А без согласования с органами охраны культурного наследия. Недавно Окружной административный суд Киева (ОАСК) отменил пять соответствующих положений градостроительных условий и ограничений (ГУО). Также эта компания смогла убедить служителей Фемиды в том, что она имеет право не придерживаться требований высотности, которые ограничивают высоту объекта после реконструкции 9 этажами. Ситуацию, вероятно, все еще может изменить Департамент градостроительства и архитектуры Киевской горгосадминистрации (КГГА), обжаловав судебный вердикт в апелляционной инстанции.