Яхт-клуб “Оптиміст”: і знову десант від ЮН-ПРЕСу
Літо – це не значить “нічого не робити”. Нещодавно десант вихованців агентства “ЮН-ПРЕС” висадився у яхт-клубі “Оптиміст” – підрозділі Київського Палацу дітей та юнацтва. Розташований на березі Київського водосховища, він є прекрасною базою як для тренувань юних яхтсменів, так і для проведення змагань з водних видів спорту.
Програма дня, складена педагогами-юнпресівцями, не дозволяла розслабитися ні на хвилину. Спочатку ― знайомство з віце-адміралом ВМС України, екс-командувачем ВМС України Сергієм Гайдуком, організаційні моменти від завідувачки відділом ІТА ЮН-ПРЕС Надії Іллюк, інструктажі від педагогів Жанни Сташко та Наталії Плохотнюк. Гостею дня стала керівниця відділу у справах молоді та спорту Шевченківської РДА Ольга Вязіна.
Далі ― ознайомча, напрочуд пізнавальна екскурсія по території яхт-клубу від боцмана-старожила Олександра Пшеголинського. Професійний яхтсмен розповів надзвичайно цікаву історію створення яхт-клубу в далеких 70-х на дикому березі Київського водосховища серед одинокого верболозу.
Ми вирішили поцікавитись у Олександра Пшеголинського, тренера, боцмана яхт-клубу, про його особисту кар'єру та про важливість тренування дітей на воді. Олександр Миколайович зазначив, що з раннього дитинства цікавився цим видом спорту, а в професії ― з 1973 року. Юнпресівці зрозуміли, що тільки шляхом тренувань і праці в парусному спорті кожен може досягти успіху навіть у змаганнях міжнародного рівня.
Вони також поцікавилися яхтами: їхнім класом, типом, технічними особливостями, історією. Особливо запам’яталися найсучасніші яхти “Оптиміст” ― міжнародного класу із шпринтовим парусним спорядженням та “Лазер” ― класу гоночних швертботів міжнародного рівня. А ще запам’яталися вітродошки “Techno 293” і яхта “Соловей”, прекрасно обладнана, з трюмом і чудово виглядає на воді.
А для тих, хто зацікавився цим видом спорту, нагадаємо, щоб освоїти його, потрібні бажання, знання й фізична підготовка.
Станційна квест-гра "Бути лідером - це круто", в рамках молодіжного проєкту, дала можливості прокачати юним репортерам свої журналістські вміння й навички брати інтерв’ю, фотографувати, знімати відео. Також молодь мала можливість спробувати себе в ролі акторів, лідерів, “морських вовків”: вчилися в’язати морські вузли, створювати команду, представляли себе в різних ролях, створювали газети, вірніше, “бойові листки”.
Завдання були не з простих. Ми вчилися в'язати морські вузли, робити канати з одягу, носити ложками воду так, щоб не розхлюпати, створювали дружню команду та навіть організували ток-шоу про яхт-клуб за участю героїв українських казок.
Як саме запитаєте ви? Кожна команда обирала казку і формат передачі інформації (репортаж, випуск новин, ток-шоу або науково-популярна передача). Завдання ― через героїв казки у формі ток-шоу розповісти про яхт-клуб і його героїв.
Ми обрали казку “Котигорошко” й розподілили ролі: ведуча, мати Котигорошка, сам Котигорошко й Змійка. Сюжет такий: Котигорошко зацікавився вітрильним спортом, але побоювався, що мати йому не дасть дозволу займатися таким небезпечним видом спорту. Між Змійкою та мамою почалася дискусія, в чому переваги і небезпека такого (не)дитячого виду спорту. Цікаво? І нам було теж. Ця станція стала професійним тренажером для починаючого журналіста. Ми стрімили з місця подій і трансляція йшла наживо на сторінці фейсбуку КПДЮ!
“Оптиміст” ― це шанс кожному бажаючому стати яхтсменом і відчути стихію вітру і води.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"
Підготували: Аліна Любко, Катерина Вакулко, Лукія та Дарій Шостак, Валентина Мишина, Дмитро Ковальчук, Максим Івашкевич, Єгор Лисенко, вихованці ІТА ЮН-ПРЕС КПДЮ
Світлини: Єлизавета Барилик, Ручко Олександр