суббота, 6 марта 2021 г.

Вперед, у минуле!

Вперед, у минуле!

А ви пам'ятаєте свої уроки історії, скажімо, в класі 5-му? Тоді разом із вчителем за допомогою уяви й підручника можна було подолати цілі епохи, поринути у життя могутньої держави. А якщо я скажу, що це все ви маєте змогу побачити на власні очі? Маєте таке бажання - тоді парк "Київська Русь" саме для вас. Тут, за селом  Копачів Обухівського району, відтворено архітектуру, побут і атмосферу великої князівської епохи.

Народні майстри тут влаштовують майстер-класи та навчають давнім ремеслам, таким як ковальство чи ручна чеканка монет, виготовлення ляльки-мотанки чи гончарство. А ще можна навчитися метати спис, стріляти з лука чи їздити верхи на коні…

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV” 

Матеріал, який переважно використовується при будівництві “Князівства” - дерево. З нього відтворені паркани, огорожі, будівлі, ворота (з металевими деталями) та доріжки, що прокладають шлях парком.

На вході зустрічають за звичаєм хлібом-сіллю. А ще з “охороною” - мужні лицарі в обладунку вигукують: “Вас вітає Древній Київ у парку “Київська Русь”! Гей!”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А коли вже потрапляєш до того Середньовіччя, помічаєш, що крім відвідувачів, в парку чимало “своїх”, одягнених в звичайні латані свити, довгі спідниці та не зовсім вишукані плаття. Але чому б самому не відчути себе мешканцем цієї епохи і не орендувати одяг або навіть придбати його? А потім піти до корчми поїсти справжнього українського борщу чи печені, після чого розбити намет і переночувати просто неба…. Хоча б на одну ніч побути у тісному зв'язку з природою, як наші предки.

Головне, заради чого відвідують “Київську Русь”, – атмосфера і видовища. Одними із наймасштабніших є лицарські бої, що відбуваються на ристалищі. Заради них з'їжджаються люди з усієї України. Споглядати дійство можна за огорожею чи “елітно” - на князівських трибунах. А на  ярмарку можна придбати все: від унікальних прикрас та іграшок до медовухи та музичних інструментів.

У Парку постійно відбуваються етнічні Фестивалі. Ось лише деякі з них: Міжнародний фестиваль кінних бойових мистецтв “Скіфи”, Міжнародний фестиваль “Славниця”, Фестиваль середньовічного бою. Цього року до них приєдналась і “Прес-Весна на Дніпрових схилах”. Спокійні тихі вулички перетворились на метушливі медійні місцини. Скрізь бігають журналісти, працюють і знайомляться. Цим і виділяються серед натовпу. Також, подекуди яскраво-помаранчевими футболками, які ходять групами і час від часу стають “експонатами” та “предметами” для фото. Не кажучи вже про те, що фото вікінга чи лицаря поряд з купкою людей у помаранчевому є дуже колоритними і незвичними. Окрім того, “мандаринки” піднімають всім настрій. Хоч і надзвичайно виділяються посеред середньовічного колориту своїм особливим, “розбавляють всю цю сіру простоту”.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV” 

Парк вабить… своїми затишними вуличками, доброзичливим і працьовитим “населенням”, мальовничою природою, реалістично відтвореною архітектурою. Нудьгувати тут ніколи, адже кожен крок – ще одна захоплююча сторінка культури та історії, яка потребує уваги журналістів.

КиевVласть

Вікторія Дубровська, м. Ірпінь

Теги: новости киевщины, парк, юн-пресс, киевская русь, пресс-весна

пятница, 5 марта 2021 г.
15:00
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
Субботние ярмарки 6 марта пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:24
Суд оштрафовал экс-замминистра Немилостивого и лишил на год прав за вождение в нетрезвом виде
20:05
“Киевкоммунсервис” в 2021 году собирается увеличить обороты
19:45
На выходных ярмарки изменят движение столичного общественного транспорта (схемы)
19:23
На столичном Центральном вокзале мужчина попал под поезд и остался без ног
19:15
В Ассоциации городов возмущены решением Рады урезать права местных властей на борьбу с “теневой занятостью”
19:05
За 4 марта в Киеве было выявлено 26 нарушений противоэпидемических мероприятий
19:01
В марте в Киеве стартует масштабный эко-флешмоб “Деревья вместо цветов”, - “Смарт Сити Хаб”
18:47
Даже в условиях пандемии медицинская отрасль столицы продолжает развиваться - Валентина Гинзбург
18:41
США ввели санкции против олигарха Коломойского
18:31
На фасаде киевского Дома государственных художественных коллективов им. Шевченко частично обвалилась зеркальная облицовка (фото)
18:21
Программа доступной ипотеки станет отправной точкой роста экономики в стране, - Владимир Зубик
18:04
Средняя зарплата на Киевщине за год выросла на 12%
17:41
Госипотека вряд ли станет стимулом для коммерческих банков развивать ипотечные программы, - эксперт
17:24
Виталий Кличко: в Киеве вакцинировали 450 жителей города
Календарь событий