п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Вітаємо переможців журналістсько-краєзнавчого квесту “Київ з Палацом над Дніпром”!

Вітаємо переможців журналістсько-краєзнавчого квесту “Київ з Палацом над Дніпром”!

Юні журналісти під час квесту-екскурсії, активно подорожували центром столиці нашої країни. Молодь мала нагоду новим поглядом подивитися на знайомі вулиці, парки, будинки, познайомитися з цікавими сторінками й “родзинками” міста, знайти невідоме у відомому. Впродовж двох годин познайомитися з культурними ініціативами, альтернативними локаціями та арт-просторами. Особливістю квесту було те, що багато місць і об’єктів так чи інакше пов’язані з історією Київського Палацу дітей та юнацтва.

У квесті взяли участь 50 юних журналістів (10 команд). Необхідно було знайти будинок  колишнього Купецького зібрання, де в 1934 році розмістився перший в Києві Палац піонерів і жовтенят і  будинок командувача військ Київського військового округу Михайла Драгомирова, де після ІІ-ї світової війни  діяв Палац піонерів, розшукати фігурки унікального київського проекту “Шукай”, автором якого є журналіст і екскурсовод Юлія Бевзенко, сфотографуватися біля графської садиби на Грушевського, яка за п’ять років п’ять разів переходила  до представників найбагатших київських родин, а в роки І-ї світової війни там було розміщено військовий шпиталь… Юні києвознавці розшукували  в парку Слави  могилу  сержанта Шолуденка, який 6 листопада 1943 року на своєму танку першим проникнув у центр міста й підняв прапор на головній площі столиці України (чомусь це завдання виявилося найважчим,  як і, здавалося б, таке просте завдання: “Капітан Титаренко із “співаючої ескадрильї”. Цей актор був частим гостем Палацу. А зараз навічно “оселився” на схилах Дніпра. Знайдіть знакову фразу-девіз на пам’ятнику”).

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Майже ні в кого не виникало труднощів у пошуку першого в Києві пам’ятника, що обертається, під назвою "Вічний Київ", створеного всесвітньо відомим ізраїльським скульптором Франком Майслером. Цей пам’ятник має ще одну назву: “Культурна спадщина гетьмана Мазепи”. А також пам’ятника вічному коханню на “містку закоханих” та пам’ятників і скульптур в Маріїнському парку. Ну, і звичайно, азарт і захоплення викликали туристичні арт-об’єкти в Маріїнці: Жаба, яка виконує бажання, фотокамера, дерево бажань, Дюймовочка біля театру ляльок.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А найбільшим шиком азарту юних києвознавців був знайдений на Трухановому острові покинутий піонерський табір Київського Палацу піонерів і школярів (хоча завдання було: знайти в інтернеті фото цього табору)! До речі, це може стати темою справжнього журналістського розслідування “Київ крізь призму журналістики”.

І, нарешті, переможці! Перемогу в квесті вибороли дві команди: “Безстрашні альпаки” (група “Кросс-медіа”) і “Артфотографи”. На 2-му місці – команда “Голосієво” (представники лідерів учнівського самоврядування Голосіївського району), а 3-є місце дісталося команді “Продюсери”.

Наступним етапом буде пошуково-пригодницька гра “Місто” та квест  у Голосівському районі столиці, представники якого активно долучилися до проекту “Київ очима сучасної молоді”.

Увага! Юні журналісти ІТА “ЮН-ПРЕС” пропонують долучитися до проекту “Чому я люблю своє місто”.

Сьогодні однією з основних компетентностей, а говорячи людською мовою, навичок, якими має володіти кожна цивілізована людина, є  вміння спільного вирішення проблем. Його складові – це зв’язки між критичним мислення, вирішенням проблеми, прийняттям рішення та співпраця. Тому ми й ініціюємо цей проект. Його мета – об’єднати учасників спільною дією, значимою як для місцевої спільноти, так і для України в цілому. Використовуйте для цього свої акаунти у соцмережах, надсилайте на Фейсбук ІТА “ЮН-ПРЕС” або на електронну пошту свої повідомлення, фото, коротенькі відео. Долучайте до цієї ініціативи своїх друзів, батьків, знайомих. Ми хочемо створити інтерактивну карту міста, де позначимо все, що буде запропоновано вами, любі друзі!

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Наталя Плохотнюк

Теги: новости киева, юн-пресс, квест, Київський Палац дітей та юнацтва, квест-экскурсия

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.