Вітаємо переможців журналістсько-краєзнавчого квесту “Київ з Палацом над Дніпром”!
Юні журналісти під час квесту-екскурсії, активно подорожували центром столиці нашої країни. Молодь мала нагоду новим поглядом подивитися на знайомі вулиці, парки, будинки, познайомитися з цікавими сторінками й “родзинками” міста, знайти невідоме у відомому. Впродовж двох годин познайомитися з культурними ініціативами, альтернативними локаціями та арт-просторами. Особливістю квесту було те, що багато місць і об’єктів так чи інакше пов’язані з історією Київського Палацу дітей та юнацтва.
У квесті взяли участь 50 юних журналістів (10 команд). Необхідно було знайти будинок колишнього Купецького зібрання, де в 1934 році розмістився перший в Києві Палац піонерів і жовтенят і будинок командувача військ Київського військового округу Михайла Драгомирова, де після ІІ-ї світової війни діяв Палац піонерів, розшукати фігурки унікального київського проекту “Шукай”, автором якого є журналіст і екскурсовод Юлія Бевзенко, сфотографуватися біля графської садиби на Грушевського, яка за п’ять років п’ять разів переходила до представників найбагатших київських родин, а в роки І-ї світової війни там було розміщено військовий шпиталь… Юні києвознавці розшукували в парку Слави могилу сержанта Шолуденка, який 6 листопада 1943 року на своєму танку першим проникнув у центр міста й підняв прапор на головній площі столиці України (чомусь це завдання виявилося найважчим, як і, здавалося б, таке просте завдання: “Капітан Титаренко із “співаючої ескадрильї”. Цей актор був частим гостем Палацу. А зараз навічно “оселився” на схилах Дніпра. Знайдіть знакову фразу-девіз на пам’ятнику”).
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"
Майже ні в кого не виникало труднощів у пошуку першого в Києві пам’ятника, що обертається, під назвою "Вічний Київ", створеного всесвітньо відомим ізраїльським скульптором Франком Майслером. Цей пам’ятник має ще одну назву: “Культурна спадщина гетьмана Мазепи”. А також пам’ятника вічному коханню на “містку закоханих” та пам’ятників і скульптур в Маріїнському парку. Ну, і звичайно, азарт і захоплення викликали туристичні арт-об’єкти в Маріїнці: Жаба, яка виконує бажання, фотокамера, дерево бажань, Дюймовочка біля театру ляльок.
А найбільшим шиком азарту юних києвознавців був знайдений на Трухановому острові покинутий піонерський табір Київського Палацу піонерів і школярів (хоча завдання було: знайти в інтернеті фото цього табору)! До речі, це може стати темою справжнього журналістського розслідування “Київ крізь призму журналістики”.
І, нарешті, переможці! Перемогу в квесті вибороли дві команди: “Безстрашні альпаки” (група “Кросс-медіа”) і “Артфотографи”. На 2-му місці – команда “Голосієво” (представники лідерів учнівського самоврядування Голосіївського району), а 3-є місце дісталося команді “Продюсери”.
Наступним етапом буде пошуково-пригодницька гра “Місто” та квест у Голосівському районі столиці, представники якого активно долучилися до проекту “Київ очима сучасної молоді”.
Увага! Юні журналісти ІТА “ЮН-ПРЕС” пропонують долучитися до проекту “Чому я люблю своє місто”.
Сьогодні однією з основних компетентностей, а говорячи людською мовою, навичок, якими має володіти кожна цивілізована людина, є вміння спільного вирішення проблем. Його складові – це зв’язки між критичним мислення, вирішенням проблеми, прийняттям рішення та співпраця. Тому ми й ініціюємо цей проект. Його мета – об’єднати учасників спільною дією, значимою як для місцевої спільноти, так і для України в цілому. Використовуйте для цього свої акаунти у соцмережах, надсилайте на Фейсбук ІТА “ЮН-ПРЕС” або на електронну пошту свої повідомлення, фото, коротенькі відео. Долучайте до цієї ініціативи своїх друзів, батьків, знайомих. Ми хочемо створити інтерактивну карту міста, де позначимо все, що буде запропоновано вами, любі друзі!
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"