Винахідники, на старт!
Щороку у день народження американського дипломата, вченого, винахідника і просто людини, що зображена на стодоларовій купюрі – Бенджаміна Франкліна святкується день дитячих винаходів.
Фруктове морозиво, хутряні навушники, батут і калькулятор – усе це створено дітьми-підлітками: Френком Епперсоном, Честером Грінвудом, Джорджом Ніссеном, Блезем Паскалем. Серед талановитих українців варто згадати одеського школяра Бориса Чубіна і його унікальний навігаційний міні-комп’ютер для незрячих людей ihelp або ж підлітка із Житомира Вадима Хімича з приладом, блокуючим автомобіль із п’яним водієм.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"
До журналістської вітальні ІТА ЮН-ПРЕС, приуроченої до Дня юного винахідника, завітали зірки Київського Палацу дітей та юнацтва, автори власних наукових розробок відділу біології та STEM-освіти.
Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської державної адміністрації), Київський Палац дітей та юнацтва, Мала академія наук вже два роки поспіль проводять фестиваль стартапів “Classідея” метою якого є обрати найкращі винаходи та рішення.
У гостей заходу була унікальна нагода побачити на власні очі можливості очищення стічних вод та водойм України від важких металів за допомогою рослин водної папороті, розроблене вихованцем відділу біології Василем Зарецьким; дізнатися, як працюють над отриманням їстівних протитуберкульозних вакцин у трансгенних рослинах моркви та дізнатись про вплив прилипачів на рослинні організми методом індукції флуоресценції.
Сімнадцятирічна Лариса Лисенко представила дослідження отримання їстівних протитуберкульозних вакцин, а десятикласниця Дарина Сова працює над розробкою білків, що пригнічують ріст кишкової палички. Кожен з учасників наголошував актуальність проблеми і пропонував її вирішення. Дослідження, що заінтригувало аудиторію, провела Венесса Кривкова, яка вивчає створення препаратів для профілактики та лікування захворювань, що супроводжуються процесом старіння .
Анастасія Жевага представила “розумну” підвіску для автомобіля і показала усім, що люди не повинні розділяти заняття для хлопців і дівчат. Усі ми маємо право займатися улюбленою справою.
Теплими словами учасників привітала директор Київського Палацу дітей та юнацтва Добровольська Оксана Миколаївна, а також керівник ІТА “ЮН-ПРЕС” Надія Іллюк: “Ми віримо у те, що всі ваші відкриття не залишаться на папері та обов’язково принесуть велику користь людству”.
Яскравим продовженням заходу стала екскурсія до лабораторії STEM-освіти, де гості спробували себе у ролі дизайнерів-конструкторів, шляхом створення 3D-форми на 3D принтері.
Палац пишається своїми винахідниками та бажає цікавих ідей для нових наукових відкриттів.
Насправді, можна сказати, що кожен з нас у своєму житті винахідник-новатор. Ми щодня створюємо власну реальність крок за кроком. Обираємо яку каву пити і який круасан їсти. І ми пишаємося вами, юні винахідники. Ви змінюєте цей світ. Успіхів!
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"