п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

В Ірпені вручили премію із сучасної української літератури

В Ірпені вручили премію із сучасної української літератури

В Ірпінському ліцеї інноваційних технологій відбулося нагородження Літературної премії Ірпеня за 2021 рік. Лауреатів обирали у чотирьох номінаціях: “Проза”, “Поезія”, “Література для дітей” та “За вже видані книги українських авторів” з-поміж 261 твора учасників премії. Також свої нагороди знайшли і учасників цьогорічного відбору. Переможці загалом одержали грошову винагороду у розмірі 400 тис гривень – це найбільший розмір преміального фонду за всю історію України

Про це KВ дізналася із повідомлення організаторів щорічної всеукраїнської премії у галузі літератури “Літературна премія Ірпеня”, заснованої у 2020 році Товариством “Відважних” та Інвестиційною радою Ірпеня. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Це вже друге нагородження лавреатів. У липні 2021 року вийшла з друку книга “Слова Відважних” – збірка творів перших лауреатів, видана коштом Товариства “Відважних”, яке є спонсором премії. У 2023 році загальний фонд премії вже складатиме 500 тис. гривень і доповниться номінацією – “За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією”. 

Так, перемогу у номінації “Література для дітей” та 100 тис. одержала викладачка математики, письменниця із Запоріжжя Наталія Таранова за збірку казок “Сирні історії родини Пармезанів”. 

Вчителька української мови і літератури, письменниця із Первомайська Людмила Гончарова – переможниця у номінації “За вже видані книги українських авторів” за книгу “Записки мандрівниці”.

“Мені дуже приємно бути сьогодні в Ірпені, тому що розумію, що це місто фактично стало щитом для Києва, для нашої столиці, і це дуже багато значить”, – говорить письменниця.

Поет із Харкова Олександр Литвиненко переміг у номінації “Поезія” за збірку “Зомбілопілля”.

“Дуже не вистачає таких заходів, на яких можна принаймні побачитися, зустрітися і відчути пульсацію маленьких та великих міст, які спілкуються між собою. Щось відбувається, рухається вперед”, – зауважив поет

І четвертий лавреат – кандидат фізико-математичних наук, письменник із Києва Володимир Митус. Він переміг у номінації “Проза” за історичний роман “Мамай” та соціальний роман “Ципа”.

“Літературна премія Ірпеня – це світле майбутнє нашої літератури. Не бійтеся, присилайте свої твори. З власного досвіду можу сказати, що тут будуть оцінювати їх, а не вас. І якщо ви дійсно змогли створити шедевр, він не залишиться непоміченим”, – впевнений автор.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Звертаючись до переможців, засновник Літературної премії Ірпеня, СЕО Товариства “Відважних” Володимир Карплюк наголосив, що українська мова та  література не мають ставати популярним і трендовими виключно через те, що в країні війна. 

“Це має стати основою нашого майбутнього життя на десятки й сотні років беззаперечно і безапеляційно. Чим більше таких людей – тим більше буде премій. Тим більше у нас буде бажання у це організаційно, фінансово, творчо вкладатися. Тому дякую вам за те, що вам не все одно!”, – наголосив він.

Нагородження переможців за 2021 рік – важливий крок у відновленні традиції вручення престижної літературної нагороди. Адже торік засновники премії були зосереджені на захист та відновленні Ірпеня.

“Ці люди пролопатили таку гору літератури. Я від себе дякую. Дякую ще раз організаторам за цей величезний тягар, який вони взяли. Але це – позитивний тягар. Все, що робиться для України, – це позитив”, – запевнив голова журі премії Олесь Доній.

У церемонії нагородження лавреатів також взяли участь Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, перший заступник мера Ірпеня Андрій Кравчук, директор видавництва “Саміт Книга” Іван Степурін, главред журналу “Всесвіт” Дмитро Дроздовський, заступник голови Київської обласної організації Нацспілки письменників України Дмитро Чистяк, секретар Нацспілки письменників України Юлія Бережко-Камінська, головний редактор газета “Літературна Україна” Сергій Куліда, директор Департаменту культури та туризму КОВА Анна Куценко, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, а також предавники виконкому та відділів громади, місцеві депутати, письменники, артисти та гості з різних регіонів України. 

Нагадаємо, що нещодавно в Ірпені за підтримки товариства “Відважних” було презентовано Літературний мурал “Нетаємна вечеря письменників”. Ініціатором створення муралу став автор книги “Битва за Ірпінь” та продюсер фільму “Форпост Ірпінь” Петро Щербина. 

Читайте: На відбудову Ірпеня потрібно 2 роки і 750 млн доларів, – перший заммера Ірпеня Кравчук

Фото: організаторів заходу

КиївВлада

Інна Міхно

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, олександр маркушин, премія, література, Літературна премія Ірпеня, ірпінь ірпінська громада

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.