середа, 17 липня 2024 г.

Умер основатель театра на Подоле Виталий Малахов

Умер основатель театра на Подоле Виталий Малахов

В четверг, 4 ноября, в киевской больнице “Феофания” скончался Народный артист Украины, лауреат премии имени Тараса Шевченко и художественный руководитель столичного театра на Подоле Виталий Малахов. Ему было 67 лет.

Об этом KV стало известно с Facebook-страницы дочери Виталия Малахова Дарьи – телеведущей и актрисы.

Во вторник утром папу забрали по скорой (время ожидания в Киеве 5 часов) и начался ад. В течение двух дней мы были между небом и землей. Никогда в жизни мне не было так страшно и плохо. Сейчас диагноз установлен – о себе дала знать старая ядовитая боевая рана и начался сепсис. Предугадать это было невозможно”, – отметила Малахова 29 октября.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Вчера вечером Дарья написала, “Лети родной мой”, сообщив о смерти отца.

Виталий Малахов родился во Львове в 1954 году. В 1972 начал учебу в Киевском государственном театральном институте им. И. Карпенко-Карого на факультете режиссуры драмы. За время своей театральной карьеры Виталий Малахов работал в Киевском государственном театре русской драмы им. Леси Украинки, а также возглавлял Киевский государственный Театр эстрады

В 1987 году Виталий Малахов создал свой театр — Киевский драматический театр на Подоле, став его художественным руководителем и директором. На протяжении работы в театре Виталий Малахов поставил более 60 спектаклей по произведениям Шекспира, Пушкина, Чехова и других классиков. Последней театральной постановкой Малахова стало “Сойкино крыло” по мотивам произведения Ивана Франко, премьера которого состоялась в 2016 году.

Напомним, что театр на Подоле построен в 1987 году, а в 2015 году началась масштабная реконструкция театра, что стало причиной нескольких громких скандалов. Общая сумма государственных вложений в период между 2000 и 2015 годами составила более 100 миллионов гривен. Примечательно также то, что корпорация “Рошен”, основанная пятым президентом Украины Петром Порошенко, выделила на ремонт задания 174 миллиона гривен, подтвердив статус долгостроя проекта.

Само здание театра стало предметом споров, ведь его внешний вид выбивался из общего архитектурного ансамбля старого города. Разрешения на возведение “черного куба”, как окрестили его киевляне, дал Александр Епифанов, которого назначали управлять охраной недвижимого культурного наследия и заповедников Минкульта без должного конкурса. 

Ранее эту должность занимал беглый Андрей Винграновский, который выстроил коррупционную схему на реконструкции зданий на Подоле – деньги из бюджета поступали, а реставрировать здания никто не собирался. Винграновский, как известно, женат на Юлии Левочкиной – сестре бывшего главы Администрации президента Януковича, миллионера Сергея Левочкина.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Против возведения нового здания даже создавалась петиция, но она не была рассмотрена городской властью, хотя набрала нужные 10 тыс. голосов.

Обновленный фасад здания вскоре прижился на Подоле, а использование Киевского дореволюционного кирпича даже добавило театру аутентичности. 

Сегодня театр на Подоле пользуется популярностью у киевских зрителей, а просторные залы позволяют собрать больше гостей.

Фото: театр на Подоле

КиевVласть

Наталья Гринченко

Теги: новости киева, стиль, театр на подоле, Виталий Малахов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.