вівторок, 21 січня 2025 г.

Україна - це ми!

Україна  - це ми!

У День Соборності України члени шкільного Парламенту учнівського самоврядування столичної школи 36 ім. С. П. Корольова організували єдиний інформаційний простір і флешмоб "Моє ім'я – Україна". А наступного дня разом з юними журналістами ІТА ЮНПРЕС КПДЮ відвідали музей М. Грушевського.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Вихованці столичної школи №36 ім. С. П. Корольова

У День Соборності України юні журналісти Інформаційно-творчого агентства "ЮН-ПРЕС" Київського Палацу дітей та юнацтва  разом з членами шкільного Парламенту учнівського самоврядування столичної школи 36 ім. С. П. Корольова вирішили доповнити свої історичні файли знаннями про видатних українців, які боролися за незалежне існування нашої країни в її повних межах. Отож, молодь відвідала Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Музей перевершив усі сподівання й розвіяв багато міфів навколо цієї неординарної постаті. З подивом дізналися, що тут проходять так звані “Кавові історії”, де можна в теплу пору насолоджуватися філіжанкою кави на дерев’яній затишній веранді під час пізнавальних тематичних бесід про життя, діяльність й уподобання видатного українця (просто must visit!).

“Це в першу чергу людина зі своїми недоліками. Але вона творила історію, підтримувала український дух” ― розповів Юрій Євтушенко, науковий співробітник, екскурсовод музею.

Справжнє прізвище родини походило від козацького ― Груша, а вже з часом трансформувалося в Грушевських. Михайло багато часу проводив за підручниками, і коли йому пропонували провести вечір у класній компанії, обирав книгу. Писав не тільки історичні, а й ліричні твори. Публікував свої роботи під псевдонімами “Хлопець” або “Михайло Сергієнко”.

Два розповсюджені МІФИ про Михайла Грушевського:

1. Михайло Грушевський не є першим президентом України. Він був Головою Центральної Ради УНР (1917-1918 рр.)

2. Виступи Грушевського в 1917–1918-х рр. з балкона будинку по вул. Володимирській, 21 перед киянами документально і фотографічно не підтверджені.

По закінченню екскурсії науковець Юрій Євтушенко побажав майбутнім журналістам, й узагалі молоді в світлі сучасних подій проаналізувати події минулого століття й не допустити тих самих помилок сьогодні. 

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Світлини: Ручко Олександр, Жанна Сташко, Марія Тартасюк

Відео: Олександр Ручко

КиевVласть

Жанна Сташко, Марія Тартасюк, Аліна Любко, Шаповаленко Катерина

Теги: новости киева, юн-пресс, день соборности украины, музей грушевского

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.