вівторок, 19 листопада 2024 г.

У травні в Києві відкриється виставка “Народження образу” української художниці Марії Левитської

У травні в Києві відкриється виставка “Народження образу” української художниці Марії Левитської

У Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України відбудеться виставка “Народження образу” української художниці театру і кіно Марії Левитської. Відкриття виставки заплановано на 12 травня. Побачити роботи мисткині можна буде до 16 липня 2023 року.

Про це KВ повідомили організатори.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

На виставці будуть представлені твори Марії Левитської з колекції Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, а також з особистої збірки художниці:

  • ранні роботи: ескізи костюмів до вистави “Макбет” Вільяма Шекспіра (1976, режисер В. Булатова, сценографія Д.Лідера, Хмельницький музично-драматичний театр ім. М. Старицького), до вистави “Стійкий принц” Педро Кальдерона (1981, режисер М. Нестантінер, Г. Гладій, Київський молодіжний театр).

  • ескізи костюмів до кіно: як художниця-постановниця і художниця костюмів Марія Левитська працювала на кіностудії імені Олександра Довженка. Серед її кіноробіт – співпраця з Іваном Миколайчуком над фільмом “Украдене щастя” (1984, не здійснено), “Важко бути богом”, режисер Петер Фляйшман (1986, не здійснено), “Капітан Фракасс”, режисер Володимир Савельєв (1984).

  • ескізи до всесвітньовідомих оперних та балетних постановок: “Мойсей” Мирослава Скорика, “Лючія ді Ламмермур” Гаэтано Доніцетті, “Макбет”, “Бал-маскарад”, “Дон Карлос”, “Набукко” Джузеппе Верді, “Турандот” Джакомо Пуччіні, “Джоконда” Амилькаре Понкієллі, “Корсар” Адольфа Адана, “Ніч перед Різдвом” Євгена Станковича, “Грек Зорба” Мікіса Теадоракіса, “Дафніс і Хлоя” Мориса Равеля; до закордонних постановок – “Спляча красуня” (Гданськ, Польща), “Тойбеле та її демон” (Хайфа, Ізраїль); до драматичних вистав – “В полоні пристрастей (Камінний господар)” Київ, театр імені Лесі Українки.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Марія Левитська – яскрава, іноді епатажна, з власним неповторним почерком, в якому талановито й химерно переплелися сценографічні відкриття різних напрямів живописного, предметного, образного, умовного. Фактура й колорит її рішень завжди несподівані, емоційні, захоплюючі. Їй вдалося створити свій власний ні на кого не схожий стиль, розвинути свою концепцію нової варіативності простору музичної сцени, користуючись і старими техніками театрального живопису, і новітніми технологіями.


Працюючи над виставою з її тематикою та музичним матеріалом, художниця шукає в історичній спадщині зорову, просторову предметну матеріальність, яка б допомогла створити унікальні образи вистави, гармонійно поєднати історію костюма та стилю з музикою та сценічним рухом. Створені мисткинею ескізи костюмів та сцени демонструють процес народження образу майбутньої постановки.


Марія Левитська навчалася у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури України – факультет живопису, відділення сценографії під керівництвом професора Данила Лідера.


Понад ЗО років вона є головним художником Національного академічного театру опери та балету імені Тараса Шевченка. Є членом Національної спілки художників України, Національної спілки кінематографістів України, дійсним членом (академік) Національної Академії мистецтв України, нагороджена орденом Княгині Ольги (II ст.) лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2003), театральної премії “Київська пектораль” (1995), премії “Людина року – 2000”.


Відкриття виставки: 12 травня 2023, 17:00 (вхід по запрошенням/акредитації)

Місце проведення: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Адреса: Київ, вул. Лаврська, 9 корпус 26 (територія Києво-Печерської лаври)

Період експонування: 13 травня - 16 липня 2023 року

Фото: надано організаторами

КиївВлада

Георгій Палуєв

Теги: новини києва, виставка, Національна опера України, Марія Левитська, Народження образу, головний художник

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.