У Києві відбулось відкриття фотовиставки “Невидиме життя” (фото, відео)
12 серпня у Національному заповіднику “Софія Київська” пройшло відкриття виставки фотомистецтва Photo Kyiv 2021, яка об’єднала роботи українських митців і зарубіжних фотографів. Церемонія відкриття відбулась за участі першої леді – Олени Зеленської. Видання КиевVласть відвідало захід і розповідає, які роботи варті уваги відвідувачів.
Photo Kyiv – щорічний міжнародний ярмарок фотографії, заснований у 2017 році. Арт-подія є унікальною для української мистецької сцени, оскільки об’єднує міжнародні та локальні галереї, інституції, посольства різних країн та бізнес-сектор.
Окрім першої леді, на виставку завітали міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба разом із дружиною, дружина екс-президента України Катерина Ющенко, дружина губернатора Черкаської області Олександра Скічка – Єлизавета Юрушева та інші.
До складу експертного журі Photo Kyiv 2021 ввійшли Анна Соммерс Кокс, журналістка, кураторка Victoria & Albert Museum, колишня редакторка The Artnewspaper; Кароль Глозе Піду, мистецтвознавець, кураторка Photo Kyiv, і Сергій Лебединський, відомий харківський фотограф, директор і засновник Музею харківської школи фотографії.
Тематичні фотопроєкти
“Основна ідея виставки — привернути увагу фотомайстрів та відвідувачів до таких цінностей, як повага, толерантність, відкритість і співпереживання”,- зазначили організатори.
Перша леді поділилася своїм враженням після виставки та запросила всіх відвідати експозицію на території Софії Київської і побачити роботи на власні очі.
Олена Зеленська на відкритті Photo Kyiv 2021
“Мене вразило, наскільки цікавою і цілісною вийшла виставка. Наскільки різні фотохудожники з різних країн світу – 10 художників, 10 емоційних фотомонологів і одна тема, надважлива тема – безбар’єрність. Для мене ця тема є найважливішою. Я багато працюю над тим, щоб вона стала більш видимою. І я з великим задоволенням спостерігаю за тим, що нарешті останнім часом ця тема стає все частіше з’являтися в суспільному діалозі”, – поділилась Олена Зеленська.
Цей проект про простих людей зі всього світу, ветеранів ООС, учасників Євромайдану, самотніх літніх люди, дітей із синдромом Дауна, представників ромської громади та інших.
Участь у Photo Kyiv 2021 взяли 5 спецпроєктів, серед яких культовый проект "Паспорт" Олександра Чекменьова (Україна), три зарубіжних фотопроекти нідерландки Марінки Масеус – проект "Обрані [не] бути", Гуідо Клумпе – проект з Німеччини "Втрачаючи один вимір", американки Мері Беррідж з проектом "Видимий спектр: портрети зі світу аутизму" і фотосерія Романа Пашковського під назвою "Код незламності: реальні історії сучасних героїв".
Фото: Олександр Чекменьов
Дуже сильними та емоційними є фотороботи Йосипа Сивенького "Рани". Цей проект має на меті показати українських військових та активістів Євромайдану, яких було тяжко поранено і скалічено, коли вони захищали свою країну, домівки і родини.
Фото: Роман Пашковський
За допомогою своїх робіт із серії "Погляд" фотограф Роман Закревський розповідає про ромофобію — різновид ксенофобії, прояв неприйняття, страху, агресії, осуду ромів, засудження їхнього способу життя, соціальної поведінки. Найчастіше люди воліють уникати будь-якого контакту з ромами.
Фото: Roman Zakrevsky
Ці та інші роботи доступні для перегляду до 25 серпня.