четвер, 18 липня 2024 г.

У Києві відбулось відкриття дитячого фестивалю “NEOсвітній Арсенал” (фото)

У Києві відбулось відкриття дитячого фестивалю “NEOсвітній Арсенал” (фото)

30 вересня у Мистецькому Арсеналі розпочався масштабний освітній фестиваль для дітей та підлітків “NEOсвітній Арсенал”. Програма заходу складається з подорожі локаціями, згрупованими за темами: Людина, Суспільство, Всесвіт. Видання КиевVласть поспілкувалося з організаторами фестивалю та розповідає читачам, які події заходу варті уваги.

“Понад півсотні учасників зі всієї України, серед яких місцеві та національні музеї, театри, організації-популяризатори науки та розвитку креативності, видавництва, виробники настільних ігор, об’єднала тема “Різні разом” — про різноманіття та співіснування різностей, про інклюзію в найширшому розумінні. Перед розробкою програми NEOсвітнього Арсеналу його учасники пройшли тренінг із взаємодії з людьми з інвалідністю від експертів у сфері інклюзії”, – зазначила одна з координаторок фестивалю Тетяна Пушнова.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Відкриття фестивалю відвідала перша леді України Олена Зеленська, яка поспілкувалась з учасникам заходу і взяла участь в інтерактивній програмі.

Гостей зустрічав також майстер свого діла – Ханох Півен. Цей ізраїльський художник, працює в сфері мультимедіа та відомий своїми карикатурами на відомих людей. В Арсеналі він навчає дітей з інвалідністю робити картини з так званого непотребу, тканини тощо.

Одна з найпопулярніших локацій для підлітків – “Верховний суд” зі своєю освітньою програмою, де кожен бажаючий може спробувати стати суддею.

Мистецькі інсталяції та інтерактивні програми представляють, зокрема, Пархомівський художній музей, Музей Історії Туалету, Музей у темряві “Третя після опівночі”, Одеський художній музей, Музей Революції Гідності, Верховний Суд України, Заповідник Тустань, Національний музей Голодомору, Arch4kids, Лисичанський краєзнавчий музей, STEM-школа INVENTOR та багато ще дуже багато інших.

Із цікавинок фесту є екскурсії від музея в темряві “Третя після опівночі”, на якій гості на власному досвіді можуть зрозуміти як живуть люди з вадами зору. Для дітей з аутизмом розроблена спеціальна кімната тиші, де тепло й темно, щоб вони могли відпочити від надмірного шуму. Проект “Detibezseti” створює у кімнаті там інсталяцію разом із дітьми та проводять інтерактивні майстер класи.

В програмі Лекторію заплановані зустрічі з експертами, телезірками, письменниками, відомими блогерами та спортсменами. У перший день до простору завітав Олександр Педан. Він поділився з підлітками історіями успіху та секретами відновлення після болючих життєвих травм, ідеями з виховання та екологічних стосунків у родині, розвитку критичного мислення та іншими темами і лайфхаками, такими необхідними для комфортного співіснування і взаємодії різних людей.

Фестиваль триватиме до 3 жовтня за адресою Лаврська, 10-12.

Фото: Мистецький Арсенал 

КиевVласть

Анастасія Хіценко

Теги: новини києва, стиль, мистецький арсенал, виставки, фестивалі, дітям і дорослим

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.