п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

У Києві стартував Книжковий Арсенал 2021

У Києві стартував Книжковий Арсенал 2021

23-го червня відбулося відкриття ювілейного сезону Книжкового Арсеналу. Головною темою 10-го фестивалю є “ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ”. У перший день фестивалю відвідувачі могли обрати книги українських письменників, послухати лекції і дізнатись імена переможців проєкту Book Pitch. Видання КиевVласть відвідало захід та розповідає як фествиаль зустрічав гостей цього року.


У рамках фестивалю буде проведена професійна онлайн-програма “Література на експорт” для видавців та літературних агентів, організована Книжковим Арсеналом, Домом Європи, за підтримки Креативної Європи. Основна мета цієї програми — стимулювати переклади українських книг за кордоном та посилити компетенцію українських видавців щодо продажу прав за кордоном.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проект Book Pitch започатковано в 2020 спільно з Одеським міжнародним кинофестивалем. Він спрямований на пошук сучасних українських книг, які мають потенціал для адаптації як художні фільми. Переможці отримали призи від Book Arsenal та OIFF, а також можливість представити свої роботи перед найкращими українськими продюсерами та режисерами.

Гран-прі конкурсу отримала творча майстерня “Аґрафка” (Роман Романишин, Андрій Лесів) за книгу “Куди і звідки” від “Видавництва Старого Лев”. Це ж видання перемогло в номінації “Дитяча книга”. За правилами конкурсу, книги-переможці зможуть представлять Україну в світовому конкурсі книжкового дизайну Фонду “Buchkunst” і увійдуть в колекцію “Найкрасивіші книги світу”.

У номінації “Книга для читання” перемогу здобуло видання “Як будувати на століття. Архітектура поза часом”. Автор – Крістофер Александер. Видавництво “Основи”. Арт-директор: Анна Копилова. Дизайн і верстка: Дмитро Денищик, Катерина Смолярова.

У цьому році в ході оцінювання виникли дві нові номінації. Журі вирішило присудити спецпремію "За фотокнигу" виданню "Лілії" Олександра Чекменьова, видавництво MOKSOP, дизайн Калин Крузе / ФЛУУТ Графік-Дизайн. Друга спецпремія – "За культурологічне дослідження" – книзі "Польоти уві сні і наяву", виданого "Національним центром Олександра Довженка" (Довженко-Центр). Концепція видання, дизайн обкладинки, архітектоніка книги, шрифтової дизайн: Олена Соломадіна.

Також у день відкриття відбувся воркшоп, присвячений ілюстрації, перфоманс до 130-річчя від дня народження Булгакова та читання поезії на свіжому повітрі.

Розклад подій: book.artarsenal.in.ua 

Фото: Книжковий Арсенал, Анастасія Хіценко

Пишіть нам на пошту: [email protected]

КиевVласть

Анастасія Хіценко

Теги: стиль, культура, мистецький арсенал, мистецтво, фестивалі, книжковий арсенал

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.