неділя, 15 грудня 2024 г.

У Києві презентували книгу “Битва за Ірпінь”

У Києві презентували книгу “Битва за Ірпінь”

У Музеї історії Києва презентували першу в Україні книгу хронології боротьби за форпост столиці – Ірпінь. У книзі відображені події лютого-березня 2022 року, коли Ірпінь перекрив російським окупантам шлях і не пропустив ворога до столиці.

Про це KВ стало відомо з прес-релізу організаторів презентації.

У книзі міститься щоденна хронологія боїв за місто Ірпінь та подій після деокупації міста з 24 лютого по 2 квітня 2022 року, враження про події в Ірпені 2022 року міністра закордонних справ Великобританії Джеймса Клеверлі, Міністра оборони Нової Зеландії Пені Хенаре, президентки Греції Катерини Сакелларопулу, японського піаніста Темпей Накамура, головнокомандувача Збройних сил Литви Вальдемараса Рупшіса, французького кінорежисера-документаліста Філіпа Азуле. "Битва за Ірпінь" містить перелік Героїв з числа місцевої тероборони, які віддали своє життя у боях за Ірпінь; список підрозділів, що виконували бойові завдання в районі міста Ірпінь; історичну довідку про Ірпінську битву 1918 року між військами УНР та радянською армією. Відгуки про книгу “Битва за Ірпінь” залишили в книзі Ірпінський міський голова Олександр Маркушин, Народний депутат України Мар'ян Заблоцький, українська тележурналістка та громадська діячка Яніна Соколова, український рок-музикант та соліст гурту "Друга Ріка" Валерій Харчишин, Народний депутат України Іван Шинкаренко, засновник проекту "Добробат" Віктор Андрусів, Ірпінський міський голова 2014-2018 років та голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк, радник Міністра внутрішніх справ України Ростислав Смірнов.

Над книгою працювали: видавництво “Саміт-книга”, автор Петро Щербина, фотограф Олег Гриб, фотограф Юрій Верес, ілюстратор Вадим Грінченко, художник Владислав Задворський, художник Катерина Ведмідь. У презентації книги взяли також участь відомий український громадський діяч Олесь Доній, співзасновник інтернет-видання “КиївВлада” Ігор Дармостук, боєць Ірпінської тероборони та нинішній воїн ЗСУ Володимир Коротя “Повстанець”.

На фото: автор книги Петро Щербина та Володимир Коротя “Повстанець”

Книгу видано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

“Місто Ірпінь стало відомим у всіх куточках земної кулі, на жаль, через трагічні події, але і через перемоги. І тому, думаю, що видання не лише українською, але й англійською мовою потрібні для того, щоби пам’ять про події була максимально збережена і донесена до усіх, хто цікавиться цією темою”, – наголосив під час презентації заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко.

На фото: автор книги Петро Щербина та  заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко.

За словами автора книги “Битва за Ірпінь” Петра Щербини, “книга “Битва за Ірпінь” не підводить риску в описі цих подій. Вона тільки починає документування і історичний синопсис боротьби жителів Ірпеня за своє місто і за вільний та незалежний український Київ”.

У книзі відібрані яскраві фотоматеріали, які відобразили боротьбу ірпінчан за своє місто.

“У книзі світлини, які показують, у якому залишили рашисти місто. І в цьому контексті важливо також те, що було – воно ніколи не повториться, але воно й не зникне з пам’яті нащадків. І це головна значимість, що біль і перемога, зафіксовані водночас в одній книзі”, – переконаний доктор історичних наук Павло Гай-Нижник.

Іван Шинкаренко, народний депутат України, вважає, що “для кожного українця вона відіграє якусь окрему роль. Що ж безпосередньо стосується мене, то перше село після міста Ірпінь – це село Горенка. І окрім того, що Ірпінь стримував наступ російських міст до столиці України. Особисто для мене – це було стримання наступу на село Горенка, де я народився, і де під час цієї окупації знаходились мої батьки”.

“Ми тримаємо в руках ретроспективу нової історії українського народу і я обов’язково почитаю це дітям. Пройде час, забудуться емоції і все решта. Але прийде вибір свого майбутнього. Цінностей, з якими будемо жити кожен на своєму місті. І от прочитання цієї книги, мені здається, ці цінності має закарбувати”, – запевнила журналістка, громадська діячка Яніна Соколова.

На фото: журналістка, громадська діячка Яніна Соколова

На думку голови Інвестиційної ради Ірпеня Володимира Карплюка, “Ряд авторів у засобах масової інформації, фіксуючи ті чи інші бойові дії, які відбувалися у період цієї війни, забувають вказати битву за Ірпінь, як одну з основних подій і надважливих для нашої держави саме на першому етапі наших перемог. Тому я переконаний, що “Битва за Ірпінь” за авторством Петра Щербини це підкреслить і дуже багато людей, які потім історично будуть згадувати ці події посилатимуться на це видання”.

Цю книгу Петро Щербина присвятив кожному, хто віддав своє життя, не шкодуючи себе в боротьбі за місто-Герой Ірпінь та поліг у битві за Україну.

Ірпінський міський голова Олександр Маркушин вже 24 лютого минулого року сформував та очолив Ірпінську тероборону. Під час презентації книги він наголосив: “Тридцять дев’ять наших хлопців з територіальної оборони, які загинули. П’ятдесят військовослужбовців Збройних сил. Більше ніж 300 наших мирних мешканців. І ця книга – це символ боротьби добра зі злом. Маленького міста Ірпінь – з другою армією світу. Є перемога. Є місто-Герой Ірпінь. Але дуже велика ціна. Ціна – це людські долі. Для мене особисто – це дуже дорога книга”.

На фото: Ірпінський міський голова Олександр Маркушин

До книги увійшли чимало світлин фотографа інформагентства ITV Олега Гриба. Серед них – найперша фіксація фосфорної бомби, скинутої рашистами на Ірпінь. “Другий раз навіть складніше переживати це все ніж в той момент, коли фотографуєш”, – резюмує фотограф Олег Гриб.

“Чудова ілюстрована книга, яка хронологічно описує, як місцева ТРО за підтримки ГУР та ЗСУ відбивала навалу окупантів. Це важлива історія, яка має надихати нас сьогодні, коли приходять сумні новини з фронту. Маємо пам'ятати як саморганізовані ТРО громили колони російської техніки. Ці спогади піднімають моральний дух і віру в перемогу”, – підкреслив політолог Віктор Андрусів.


На фото: автор книги Петро Щербина та політолог Віктор Андрусів

“Битва за Ірпінь” з’вилася на світ у результаті мистецького конкурсу книг на зміцнення національної єдності, який провело Міністерство культури та інформаційної політики. Це видання стало безперечним свідченням неймовірної ірпінської перемоги. А люди, яких щодня можна бачити на вулицях Ірпеня, стали героями нашого часу.

За словами Ірпінського міського голови Олександра Маркушина, книгу буде передано до Музею історії Ірпеня, міської бібліотеки, родинам загиблих воїнів та кожного навчального закладу міста.

фото: оргкомітет 

Теги: новини києва, книга, автор, музей історії Києва, Петро Щербина, Битва за Ірпінь, Музей історії Ірпеня

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій