У Києві діє виставка “НЮ. Діалог з Миколою Глущенком”
У Національному музеї “Київська картинна галерея” з 8 лютого діє виставковий проєкт – серія еротичних літографій “12 ню”. Виставка присвячена видатному українському художнику Миколі Глущенко та переосмисленню його творчості в новітній інтерпретації сучасними митцями.
Про це KВ дізналася із повідомлення на сайті галереї “Ню Арт”.
Повідомляється, що центральне місце у експозиції займає альбом митця “Douze nus de Gloutchenko” або з французької - “Дванадцять оголених Глущенка”. Ця серія була надрукована в Парижі у 1928 році видавництвом “Кузен Понс”. Відвертий альбом Миколи Глущенка одразу став надзвичайно відомим серед поціновувачів мистецтва у європейських країнах.
Сам альбом складається з серії еротичних літографій, надрукованих на японському папері з нумерацією від 1 до 12. Крім того, до альбому також входять 20 примірників некомерційних, позначених від А до Т; ще 100 – на голландському папері з нумерацією від 13 до 112.
Оголені моделі Глущенка стали відомі своєю провокативною привабливістю, їх порівнювали з моделями таких метрів, як О. Ренуар та П. Сезанн. А про графічний стиль Глущенка писали, що в ньому свобода лінії межує з анархією. Художник проєктував своє почуття на папір, створював сплески плям та ліній. Він примножив технічні засоби, використовуючи прийоми з естампу, подряпини, мазки, насічки.
Поряд з творами Глущенка представлені і роботи сучасних майстрів, які створили цікаві варіації на тему оголеної натури українського художника, вклавши в роботи особисті відчуття, досвід та індивідуальне бачення. Це, зокрема, роботи Ігоря Волкова-Ткачинського, Володимира Колесникова, Наталії Корфа-Іванюка та Серафіма Чаркіна.
Організатори висловлюють сподівання, що співставлення підходів до вічної теми оголеної натури сучасними митцями та метром, між якими майже 100 років, викликає неабияке захоплення та інтерес у відвідувачів виставки.
Де: Національний музей "Київська картинна галерея": Київ, вул. Терещенківська, 9, : з 11:00 до 17:00 (вихідні – понеділок, четвер).
Вартість: 300 гривень. Виставка діятиме до 8 березня.
Читайте також: У Києві проведуть майстер-клас з каліграфії
Фото: f-guide.kyivcity.gov.ua