понеділок, 4 березня 2024 г.

Травень у Нацопері: зустріч з Людмилою Монастирською та прем'єра двох балетів (афіша)

Травень у Нацопері: зустріч з Людмилою Монастирською та прем'єра двох балетів (афіша)

У театральній афіші Національної опери України у травні традиційно представлені шедеври української й світової оперної та балетної класики. Справжнім подарунком поціновувачам оперного мистецтва стане зустріч із зіркою світової опери Людмилою Монастирською, яка виконає головну партію в опері “Норма”. ЇЇ партнером стане провідний соліст Одеської опери, тенор Олег Злакоман. 16 травня колектив театру та глядачі вшанують пам’ять одного зі своїх видатних корифеїв – відомого балетмейстера Анатолія Шекери (1935-2000). А наприкінці місяця на сцені театру відбудеться прем’єра двох одноактних балетів – “Весна і осінь” та “П’ять танго”.

Про це KВ повідомили в театрі. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Приємні подарунки починаються вже наступної суботи – 6 травня (субота). О 15:00 для гостей Нацопери розпочнеться вечір одноактних вистав – Служниця пані” та “Широко заплющені очі”.

У центрі комічної опери Джованні Баттіста Перголезі “Служниця пані” образ симпатичної розумниці-служниці, яка зуміла закохати в себе свого хазяїна і щасливо влаштувати свою долю. Виконавці: Ольга Фомічова (Серпіна) та Олександр Бойко (Умберто). Партія клавесина – Ліана Косович. Диригент – Віктор Олійник.

Прем’єрний показ сучасного балету у постановці Віктора Іщука “Широко заплющені очі” відбувся у 2021 році на Міжнародному фестивалі Ballet.UA. На створення цієї постановки балетмейстера надихнув знаменитий однойменний фільм Стенлі Кубрика. У виставі звучить музика Йоганна Себастьяна Баха та Фредеріка Шопена. Лейтмотив балету - Goldberg Variations Баха. Солісти: Анастасія Шевченко, Іван Авдієвський, Юлія Кулик та Віктор Іщук.

7 травня (неділя) о 15:00 Нацопера запрошує на оперу Миколи ЛисенкаНаталка Полтавка(музична редакція Мирослава Скорика, сценічна редакція Анатолія Солов’яненка). Опера належить до визначних творів української музичної культури. Композитора привабив сюжет “Наталки Полтавки” Івана Котляревського щирим розкриттям життя простого народу, реалістичним відображенням народного побуту. Але навіть у класичні твори час вносить свої корегування – так у виставу зайшов відомий мем про паляницю…  У ролях: Ольга Матушенко (Наталка), Дмитро Кузьмін (Петро), Наталя Кисла (Горпина Терпелиха), Богдан Тарас (Виборний Макогоненко), Руслан Танський (Возний Тетерваковський) та Геннадій Ващенко (Микола). Диригент – Богдан Пліш.

У п’ятницю 12 травня о 17:00 глядачів запрошують на ліричний балет Костянтина Данькевича Лілея”. Відомому українському композитору вдалося блискуче інтерпретувати український народний мелос, створивши виразну танцювальну музику з розгорнутими лейттемами головних героїв. Вистава вважається дорогоцінною перлиною національного хореографічного мистецтва з утіленням шевченківських поетичних образів на українській балетній сцені. Останнє поновлення цієї вистави відбулося у 2014 році до 200 річниці від дня народження Тараса Шевченка. У головних ролях: Ольга Голиця (Лілея), Микита Сухоруков (Степан), Ян Ваня (Князь) та ін.

13 травня (субота) о 15:00 на сцені театру відбудеться неперевершена опера Жоржа Бізе Кармен”. Знамениту трагічну історію пристрасного кохання циганки Кармен та її коханого сержанта Хозе втілять Тетяна Пімінова та Андрій Романенко. Також у ролях: Тетяна Ганіна (Мікаела), Ігор Євдокименко (Ескамільо), Сергій Магера (Капітан Цуніга) та ін. Диригент – Алла Кульбаба.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

14 травня, у неділю, о 15:00 Нацопера запрошує на одну із найяскравіших балетних вистав театру -Віденський вальс” на музику видатної австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана-сина та Йозефа, які подарували світу неповторні мелодії вальсу, якими вже майже 200 років насолоджується весь світ.

“Віденський вальс” - це перший авторський багатоактний балет Аніко Рехвіашвілі, створений знаною хореографкою ще у 2001 році. Навіть через 22 роки вистава залишається однією з найулюбленіших у глядачів. У головних ролях глядачі побачать: Катерину Алаєву, Наталію Мацак, Сергія Кривоконя. У ролі графа Кайзерлінга дебютує соліст балету Олександр Омельченко. Диригент – Герман Макаренко.

Вечір-присвята пам’яті Анатолія Шекери відбудеться 16 травня (вівторок) о 17:00. Він складається з Гала-концерту та балету “Болеро” Мориса Равеля у постановці Майстра (у ролях: Ольга Голиця, Володимир Кутузов та Райса Бетанкоурт).

19 травня  (п’ятниця) о 17:00 Нацопера запрошує гостей на знамениту оперу Джузеппе ВердіРіголетто, яка створена за драмою Віктора Гюго “Король бавиться” (лібрето Франческо Марії Піаве). Соціальна ідея, що привабила композитора у драмі Гюго - протиставлення простої, по-своєму нещасної людини, придворного блазня Трібуле розбещеному королю Франциску І. Виконавці: Олександр Мельничук (Ріголетто), Ольга Фомічова (Джільда), Сергій Андрощук (Герцог Мантуанський), Сергій Магера (Спарафучілє), Анжеліна Швачка (Маддалена), Тарас Штонда (Граф Монтероне) та ін.

20 травня (субота) о 17:00 поціновувачі класичного мистецтва можуть побачити балет Хермана Левенсхольда Сильфіда. Цей балет вважається не просто одним з кращих романтичних балетів, йому випало започаткувати той великий перелік творів, які склали цілу епоху в хореографічному мистецтві. Свого часу цей твір назвали “ескізом, яким скористалися для чарівної композиції “Жізелі”. У ролях: Юлія Кулик, Даниїл Пащук, Руслан Авраменко, Олександр Габелко та ін.

У неділю 21 травня о 15:00 на сцені Нацопери – комічна опера Джоаккіно Россіні Севільський цирульник”. Вистава належить до найвідоміших у своєму жанрі й ось уже понад двісті років залишається не тільки у діючому репертуарі світового оперного мистецтва, а й користується незмінною прихильністю слухачів. Її герої потрапляють у досить химерні ситуації, окреслені дотепним сюжетом лібрето, створеного за мотивами безсмертної французького драматурга П’єра Бомарше... В осучасненій версії Анатолія Солов’яненка постановка “поза простором та поза часом” одразу стала однією з найулюбленіших у киян та гостей міста. У ролях: Олександр Киреєв (Фігаро), Дмитро Іванченко (Граф Альмавіва), Лілія Гревцова (Розіна), Володимир Тишков (Дон Базіліо), Дмитро Агеєв (Бартоло), Ірина Петрова (Берта) та ін. 

Фактично в останні дні травня – 26-27 травня (п'ятниця-субота) – відбудеться прем’єра двох одноактних балетівВесна і осінь на музику Антоніна Дворжака у постановці всесвітньо відомого хореографа, художнього керівника і директора Hamburg Ballett Джона Ноймайєра та П’ять танго на музику Астора П’яццолли у постановці одного з найвидатніших хореографів сучасності Ханса ван Манена.

Балет “Весна і осінь” поставлений на музичний твір “Серенада для струнних”, який, мабуть, найзнаменитіший в творчому доробку композитора. Це музика, яка вражає своєю цілісністю та різнобарв’ям звучання. Від трепетно-витонченої меланхолійності до бравурно-святкового, майже маршового звучання. Враження від балетів Ноймайєра завжди дуже яскраві, його неокласицизм це не просто рядовий напрямок балету – це ціла революція. Ноймаейєр далекий від догматизму і в нього постійно поєднуються речі, які не поєднуються. Він не балетмейстер, який суворо дотримується шаблону – у Ноймаєєра все завжди дуже по-різному. Сюжетні та безсюжетні балети – технічно бездоганний класичний танець, з пластикою від якої захоплює дух, “переливається” в модерн і майже одразу в транссимфонії, дивертисменти…  Все це разом просто занурює в надзвичайний світ танцю, як у чаклунство…

Балет “П‘ять танго” для семи пар, створений 1977 року, входить до репертуару багатьох балетних труп, є надзвичайно популярним у світі шедевром Ханса ван Манена. Тут хореограф дозволив собі відмовитися від високих підборів, які зазвичай притаманні танцю танго, а замість них використати пуанти. Він поєднав іспанські елементи, притаманні музиці Астора П’яццоли, з бальним танцем, сплітаючи дивовижні ритми та почуття, що ллються зі звуками музики.

Ідея поставити відомий балет на нашій сцені належить колишньому солісту Нідерландського національного балету, киянину Олександру Жембровському (асистент Ханса ван Манена). З нею він прийшов до Вана Манена і одразу отримав відповідь “Так”. Хореограф без роздумів вирішив надати права на показ Національній опері України, а костюмний цех Нідерландського національного балету передав сценічний одяг для наших танцівників (дизайн костюмів – Жан-Поль Врум). 

“Я зробив це не просто тому, що зараз кожен якось допомагає Україні. Мене вражає як українці продовжують жити так, наче нічого не відбувається. Це фантастично”, – каже Ван Манен. 

“Ми хочемо підняти дух українців. Щоб публіка хоча б на пів години забула про те, що відбувається, а танцівники відчули: вони не самі, і те, що вони роблять – важливо”, – додає Олександр Жембровський.

Завершить репертуар травня – 28 травня (неділя) - опера Вінченцо БеллініНорма, яка розпочнеться о 15:00. У своєму знаменитому творі, який вважається абсолютним музичним шедевром, композитор багатогранно розкрив характер головної героїні - сильної, жагучої жінки, яка гаряче і беззастережно кохає та глибоко страждає. Перлиною опери є молитва Норми Casta diva - одна з кращих мелодій, коли-небудь створених протягом всієї історії музичного мистецтва… В титульній партії  зірка світової оперної сцени, провідна солістка Національної опери України – Людмила Монастирська. Також у головних ролях: Олег Злакоман (Полліон), Ірина Петрова (Адальжіза), Сергій Ковнір (Оровез). Наталія Николаїшин (Клотильда) та Олександр Дяченко (Флавій). Диригент – Микола Дядюра.

Нагадаємо, у випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.

Детальну інформацію щодо вистав, складів виконавців та вартості квитків можна дізнатися на сайті театру.

Квитки на вистави (450 місць) надходять у продаж поступово (зазвичай за 2 тижні до вистави) і придбати їх можна виключно онлайн.

Фото: Нацопери

КиївВлада

Георгій Палуєв

Теги: новини києва, опера, балет, Національна опера України, прем’єра, Анатолій Солов’яненко, Людмила Монастирська, П’ять танго, Джон Ноймайєр, Ханс ван Манен, Микола Дядюра, Весна і осінь, Олександр Жембровський

понеділок, 4 березня 2024 г.
09:22
У Києві під час затримання квартирний крадій намагався підірвати гранатою оперативників (фото, відео)
09:01
На Авдіївському напрямку захисники відбили 20 атак ворога, - Генштаб ЗСУ
неділя, 3 березня 2024 г.
19:44
В Одесі кількість жертв російських терористів зросла до 12: під завалами багатоповерхівки знайшли тіла двох дітей
18:01
“Укрзалізниця” призначила додатковий потяг з Києва до Львова на наступні вихідні
17:24
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
17:01
Підприємці Київщини за рік отримали мікрогрантів на суму понад 178 млн гривень
16:02
“Третя весна у пеклі”: на столичній Львівській площі провели акцію на підтримку військовополонених з “Азовсталі”
15:01
У Києві на вулиці Олександра Довженка горіла відселена будівля (фото, відео)
14:02
У Бучі Хресною дорогою вшанували пам’ять невинно вбитих жертв війни (фото)
13:01
Київщина та Південна Корея розпочали розробку Транспортної моделі регіону
12:02
Перемога України може призвести до деімперіалізації рф - резолюція Європарламенту
11:01
Сили оборони за добу знищили 1160 окупантів, літак та 35 артсистем,- Генштаб ЗСУ
10:31
“Мама закрила собою 8-місячну дитину” - в Одесі кількість жертв атаки рф зросла до десяти
10:02
У 2023 році KAN ввела в експлуатацію понад 233 тис. кв.м житла
09:20
В Одесі під завалами багатоповерхівки виявили дев’яту жертву терористичної атаки росії
09:01
На Новопавлівському напрямку відбито 25 атак ворога, за добу на фронті понад 70 боєзіткнень, - Генштаб ЗСУ
Календар подій