четверг, 25 февраля 2021 г.

Топ-10 подій сфери освіти в Україні 2020 року

Топ-10 подій сфери освіти в Україні 2020 року

Вже за доброю традицією Асоціація інноваційної та цифрової освіти підбиває підсумки освітніх подій року, що минув.

1. Закон року

У 2020 році був прийнятий Закон України “Про загальну середню освіту”, а згодом затверджений Державний стандарт базової середньої освіти. Це сприятиме підвищенню якості загальної середньої освіти, розширенню автономії шкіл, формуванню у школярів необхідних для життя компетентностей, розвитку закладів освіти всіх форм власності тощо, відповідно до Концепції НУШ.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

2. Визнання року

Навесні, під час жорсткого карантину, в Україні запрацював Дитячий Садок Онлайн для дітей 4-6 років, який “відвідали” понад 100 тис. українських сімей. Про даний проєкт, як успішний приклад організації навчання під час локдауну, написали світові ЗМІ США, Канади, Великої Британії, країн ЄС та Китаю: The New York Times, National Post, U.S. News, The Star, Today World, Reuters тощо.

3. Можливість року

 


Віртуальна платформа з емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19 розпочала свою роботу з перших днів жорсткого карантину та допомогла як мешканцям Києва, так і всієї України отримати безкоштовну психологічну підтримку завдяки застосовай у цьому сервісі інноваційній технології “перегорнутого call-центру”, а також: набути нових знань, відвідати найкращі українські та світові театри, музеї тощо.

4. Інтрига року


Після відставки попереднього Уряду, посада Міністра освіти і науки України довгий час залишалася вакантною. 20 травня Президент України Володимир Зеленський під час спілкування зі ЗМІ окремо зупинився на проблемі підбору кандидата на цю вакансію. У підсумку ректори українських ВИШів запропонували свого колегу – ректора  Чернігівського технологічного університету Сергія Шкарлета. Але Верховна Рада з першого разу провалила голосування, тому пан Шкарлет довгий час був тимчасово виконуючим обов’язки Міністра. І тільки у грудні 2020 року депутати змогли результативно проголосувати за призначення Сергія Шкарлета Міністром освіти і науки України. Для цього “під куполом” знайшлася мінімально необхідна кількість голосів – 226.

5. Прем’єра рокуВ Україні зняли перший Інтерактивний освітній серіал множинного вибору, під час перегляду якого глядач самостійно обирає дії одного з героїв із декількох варіантів, що призводить до різних фіналів у кожній серії, за аналогією з “Чорним дзеркалом” від компанії Netflix.

6. Необхідність рокуВідповіддю переходу навчальних закладів на дистанційне навчання стала Всеукраїнська Школа Онлайн, яку ініціювали Міністерство освіти і науки України та Комітет з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України. Метою проєкту є створення для кожного українського учня, незалежно від місця проживання, ресурсів та можливості підтримати зв’язок зі своїми вчителями, доступ до знань, а наприкінці року був запущений відповідний портал.

7. Телевізійна програма рокуВперше в Україні відбувся Телевізійний Освітній Марафон, який увійшов до Книги Рекордів. Адже протягом 10 годин, без перерви, у прямому ефірі проводили тренінги 30 топ-експертів: Ольга Руднєва, Уляна Супрун, Людмила Богуш, Віталій Зубков, Володимир Співаковський, Володимир Страшко, Андрій Длігач, Ваче Давтян тощо.

8. Цифровізація рокуУ 2020 році стартувала Національна онлайн платформа з цифрової грамотності “Дія: цифрова освіта” Міністерства цифрової трансформації України, на якій розміщені безкоштовні навчальні курси з опанування цифрових навичок для всіх громадян України.

9. Прорив року


У 2020 році Освітній Хаб міста Києва визнано переможцем Загальнонаціональної премії Бренд Року у номінації “Прорив року”. Також нещодавно цей проєкт посів перше місце у номінації “Підвищення кваліфікації державних службовців, голів місцевих адміністрацій та їх заступників” Всеукраїнського конкурсу Національного агентства України з питань державної служби. 

10. Art-подія року


У Києві з’явилися SMART-мурали, які прикрасили стіни 10-ти шкіл у різних районах столиці України, а також новий корпус Національної дитячої лікарні “Охматдит”. Їх унікальність не тільки в тому, що це красиві малюнки, які мотивують дітей та дорослих до навчання, але і надають можливість одразу розпочати навчання онлайн за допомогою QR-коду, який розташований поруч з муралом. 

КиевVласть

Теги: новости украины, образование, топ событий

четверг, 25 февраля 2021 г.
13:22
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
13:35
С 1 марта 2021 года пенсионные выплаты увеличатся на 11%
13:21
В Киеве за сутки умерли от коронавируса 18 человек
13:01
“Смарт Сити Хаб” и “Цитрус Академия” запустили бесплатный курс создания презентаций
12:42
Скандальный застройщик пытается через Минюст восстановить договор аренды земельного участка в Буче (видео)
12:23
На COVID-19 інфікувались понад три сотні жителів Київщини
12:04
Медики столичной Александровской больницы отказываются вакцинироваться от коронавируса
11:41
Стали известны сроки призыва-2021 на срочную службу в армию
11:23
Ход работ на ЖК “Итальянский квартал” в феврале
11:05
В Киеве еще одна девочка упала с балкона многоэтажки
10:50
Раде предлагают запретить продажу лекарств детям до 14 лет
10:44
“За Майбутнє” планирует привлекать международные гранты на развитие общин Вышгородщины
10:24
СБУ подозревает столичного “эксперта” в госизмене и работе на РФ (фото)
10:04
Курс валют в Киеве: 25 февраля 2021 года
09:41
Компания депутата Киевсовета Баленко будет управлять “Сухолучьем” экс-президента Януковича на берегу Киевского водохранилища
09:21
В Украине количество новых носителей коронавирусной болезни возросло до 8 тысяч
Календарь событий