Світ танцю не стоїть на місці
“Скоро буде рік, як у світі панує короновірус. Для спортсменів і танцюрістів – це катастрофа. Особливо для учасників спортивно-бальних колективів, які не просто танцюють, а підтверджують свою спортивну категорію. Для цього їм потрібно постійно брати участь у змаганнях,” ― ділиться своїми побоюваннями Костянтин Савчук, тренер та суддя міжнародної категорії IDSA, майстер спорту міжнародної категорії. Не зважаючи на всі звання й заслуги, він продовжує навчатись онлайн, відвідувати семінари, суддівські та тренерські конгреси й упевнено стверджує: “ Світ танцю не стоїть на місці, а постійно розвивається...”
Як можна закохатися у віденський вальс?
Коли мені було 8 років, я вперше зайшов у танцювальну залу, побачив, як пари виконують віденський вальс і закохався у цей танець. З того моменту моє життя змінилося.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"
Мене відразу поставили в пару з дівчинкою, але одразу порозумітися нам з нею не вдалося. Півроку ми ставали одне одному на ноги, були моменти, коли на тренування йти не хотілося, але дуже важливою була підтримка батьків. Я пам’ятаю, коли ми вперше танцювали вальс, рухаючись разом у такт, відчуваючи один одного й мені здавалося, що це було ідеально. А насправді виявилося, що ні…
Не все у нас вдавалося відразу, але викладалися на повну. Багато тренувань, робота над технікою виконання, стилем танцю, емоціями ― все це загартовувало мене ще в дитинстві і додавало впевненості у повсякденному житті.
Але коли прийшов час перших змагань, нас охопила паніка: здавалося, що всі тренування були марними, ми танцювали і не чули музики, не реагували на поради тренерів, ми їх просто не бачили! Добре, що тренери й батьки нас підтримали, заспокоїли і вмотивували тренуватися далі. Згодом було ще багато фіналів, перемог, призових місць…
Львівські амбіції
Коли я переїхав у Львів, моїм тренером став Юрій Прочко. Новий тренер, нові амбіції. Наш підхід до змагань вже був набагато серйознішим. Ми планували турніри на рік наперед. Ми працювали не лише над танцем, але й над образами, костюмами, зачісками.
Результати не забарилися: переможці та призери багатьох міжнародних турнірів в Україні, Росії, Чехії, Молдові, Італії, Франції, Австрії, Польщі, Китаї. В 2011 р. ми привезли срібні медалі з чемпіонату світу в Пекіні IDSA World Open Championship. Це був шалений досвід, цікава поїздка. Участь у підготовці брали одразу декілька провідних педагогів з України, Росії, Італії та Англії. Після цього турніру я почав свою тренерську діяльність.
Коли кількість переростає в якість
Так появився клуб спортивного танцю “Елегант”. З кожним роком наша танцювальна школа ставала все більшою, а згодом кількість переросла в якість. Вже у 2017 р. мої учні – Єрмаков Любомир та Журба Вікторія стали чемпіонами світу у своїй віковій категорії до 14 років у Чехії (м. Ліберець). Минулого року ця пара виборола друге місце на міжнародних змаганнях Athen Dance Sport Open Championship в Греції (Афіни), перемогу на Міжнародному фестивалі Chornomorsk Open Cup (Україна, Чорноморськ) і стали призерами Міжнародного турніру Varna Cup у Болгарії (Варна).
Коли назбирався багаторічний досвід, я твердо вирішив, що у Львові теж будуть великі змагання. В 2017 р. я втілив свою мрію у реальність ― так з’явився традиційний турнір Elegant Cup. Понад 600 учасників зі всієї України, висококваліфіковані судді, гарний зал, нагороди і чудова атмосфера. Я чую дуже багато теплих відгуків про турнір, є колективи, які регулярно приїжджають до нас. Мене це дуже мотивує вдосконалюватись і дивувати конкурсантів, глядачів та всіх, хто причетний до організації змагань.
Люблю свою роботу
Я люблю музику, танці й свою роботу. Життя танцюриста дуже різноманітне: ми багато подорожуємо, практично кожні вихідні проводимо в новому місті. На літніх тренувальних зборах збираються кращі тренери й діляться своїми знаннями.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV
З майстром танцю спілкувалися юні журналісти ІТА “ЮН-ПРЕС”