субота, 14 грудня 2024 г.

Сім чудових ресторанів Одеси (фото, відео, меню, ціни)

Сім чудових ресторанів Одеси (фото, відео, меню, ціни)

Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко під час X Одеського кінофестивалю умудрилася знайти для вас нові та надзвичайно смачні ресторани у Південній Пальмірі. Читайте, записуйте – та смачно відпочивайте на Чорному морі.

Минулого разу я розповіла вам про нові ресторації Львову, які я відвідала під час цьогорічного джаз-фесту. Зараз я розкажу про ресторації Одеси – південної столиці України, яку я відвідала під час Одеського кінофестивалю. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Відкривайте свої нотатники – починаю розповідь про ресторани південної Пальміри, які не встигла оцінити під час минулого Одеського кінофесту.

“Франзоль”, вул. Дерибасівська, 22-а

Почнемо зі справжньої одеської кухні. Як побувати в цьому місті – не  з`їсти форшмак, паштет із скумбрії, казанок мідій або біточки з тюлечкі? Шукати такі заклади вам довго не доведеться – в центрі на Дерибасівській їх чимало.

Але “Франзоль” – унікальне місце. Тут майже 200 років назад було приміщення штучних мінеральних вод – і всі одесити збиралися попити водички та поговорити за життя. Заразе це можна зробити за келихом вина або кави по-одеськи, яку, до речі, я ніколи не зустрічала в інших рестораціях. Ця кава подається з вершками та коньяком, чудово тонізує і коштує 65 гривень.

Саме з кави по-одеськи ми й розпочали відвідини “Франзоля”, а продовжили смачними одеськими делікатесами:

  • форшмак з тостами бородинського хліба – 93 гривні;

  • ікра з синеньких по-одеські – 77 гривень;

  • бефстроганов із філе телятини з картоплею пюре – 139 гривень;

  • котлетки з індички з домашньою лапшею – 127 гривень.

Порції чималеньки, тому цього замовлення на двох буде достатньо.

Звичайно влітку краще сісти на літній терасі, тим більш, що вона виходить на Міський сад, звідки лунає жива музика і на знамениті “12 стільців” з однойменного роману Ільфа та Петрова, до яких цілодобово стоїть черга з туристів, щоб сфотографуватися.

Але обов’язково відвідайте заклад в середині. Тут дуже красивий інтер’єр і неймовірно затишно: безліч старовинних фото на стінах та предметів старовини, а друга зала оформлена в стилі вуличного кварталу.

“Городской пляж”, пров. Азарова, 1

Тільки уявіть – ви сидите не просто на березі Чорного моря, а прямісенько в ньому! Морський бриз прибирає спеку, ви випиваєте прохолодне просекко, або пиво і закусуєте чорноморськими свіжими мідіями у винно-вершковому соусі. Так смачно і з таким апетитом, я вже давно не їла.


Ми почали з форшмаку. За нашим рейтингом перше місце віддаємо форшмаку в ресторані “Маман”, в “Горпляжі” він подається особливо – на підсмажених тостах з вершковим маслом.

Отже чим ми там ще ласували і що раджу спробувати:

  • форшмак – 94 гривні; 

  • ца-ца (маленька смажена риба)  – 122 гривні;

  • курячий суп з фрікадельками – 75 гривень;

  • мідії у вині з тім’яном та часником – 215 гривень;

  • пиво розливне “Чернігівське” – 45 гривень.

Під час цього візиту до Одеси я усюди тестувала мідії, але таких смачних, як у “Горпляжі”, не було ніде. 

Минулого року мій фаворит по мідіям був “ДеКольте”, де їх досі готують у вершковому соусі з селерою, часником та пармезаном і коштують вони найдешевше з тих, що я куштувала в Одесі – 197 гривень за 1 кілограм.

Читайте та смакуйте: Гід по 13 рестораціях Одеси, частина перша (фото, відео, меню, ціни)

 Тому, якщо ви в місті, крокуйте в “ДеКольте”, якщо на узбережжі – до “Городского пляжа”.

А ще раджу з’їсти в “Горпляжі” окрошку,  тараму (грецька закуска з ікрою дрібних риб), сендвіч-рол з макреллю і бички, смажені в найкращих одеських традиціях. 

Особисто дякую офіціанту “Горпляжу” Ельмірі за чудове обслуговування –  в Одесі це не так часто зустрінеш, на жаль.

Fresco cafe, вул. Маразліївська, 2

Минулого року я розповідала вам про заклад “Бенедикт”, де можна цілодобово насолоджуватися сніданками. Цього разу ми завітали до Fresco café, яке також пропонує снідати протягом всього дня і скористалися цією пропозицією. 

Замовили:

  • яйця пашот з ростбіфом та козячим сиром на чабаті – 125 гривень;

  • сирники на вершково-ягідному мусі – 97 гривень.

Ще в асортименті сніданків: яйця пашот з сьомгою та авокадо (49 гривень), чіа-пудинг з полуничним мусом і гранолою (73 гривні) та віденскькі вафлі з ягідним соусом та ванільним морозивом – 96 гривень.

До речі, яйця можуть приготувати у будь-якому вигляді – омлет, глазунья, просто варені або пашот. На вартість страви це не впливає.

До сніданку величезний вибір кави: американо, лате, раф, капучіно, моко, флет уайт, айс лате – від 30 гривень (за еспресо та американо) до 55 гривень (за айс лате та раф).

Заклад спеціалізується на грильованих стравах. Якщо ви потрапите сюди не з самого ранку, а десь з 5 вечора, вам запропонують вечерю, наприклад, з морепродуктів (стейк із сьомги, судак на грилі, або лангустіни) або м`яса (люля-кебаб, курячий шашлик, стейк із свинини).

Заклад має гарну терасу на вулиці, тому рекомендую розташовуватися саме там.

Amsterdam Hotel & Restaurant, вул. Дерибасівська, 14

Новий заклад, що з’явився досить нещодавно на перехресті вулиць Дерибасівської та Єкатерининської з назвою “Амстердам”. 

Я так і не зрозуміла, чому саме така назва, бо не знайшла в меню суто голландських страв. Мабуть, є інша зав’язка з цим європейським містом, яке я обожнюю, і саме тому, відвідала цей заклад. Додатково мене переконало те, як офіціанти виносять та подають гостям борщ.

Місце дійсно достойне за якістю страв, незважаючи на їх кількість, та обслуговуванням. Це майже єдиний заклад в центрі, який здивував мене своїм сервісом в хорошому розумінні цього слова.

Та вас точно здивує різноманітність меню: 34 сторінки займають лише страви і ще вісім – бар. Меню складається з одеської, української, азійської, японської та італійської кухонь. Я навіть збилася з ніг рахувати кількість страв.

Ми намагалися спробувати з різних кухонь і почали з борщу, який подається в хлібині з розрізаною навпіл запеченою картоплею із салом та сметаною. Це неймовірно смачно!

Чим ми тут ще ласували:

  • борщ з чорносливом – 138 гривень;

  • хумус з курячою печінкою – 119 гривень;

  • зелений салат (шпинат, броколі, авокадо та огірок) з телятиною гриль – 218 гривень;

  • шоколадний фондан із свіжими фруктами та вершковим морозивом – 109 гривень

Як правило, ресторан, в якому пропонують велику кількість страв, одразу відвертає моє бажання щось там смакувати. Ну самі подумайте, якою має бути кількість продуктів і, головне, якої якості, аби задовольнити такі різні апетити  відвідувачів? Але “Амстердам” став приємним виключенням – їжа була свіжою, смачною і страви готувалися “з під ножа”.


А якщо відвідаєте заклад на вихідні, то матимете можливість послухати живу музику, сидячи на терасі і потягуючи келих сангрії (250 гривень за 1 літр) в спекотний літній вечір.

The Lodge, пров. Маяковського, 8

За ексклюзивними коктейлями, вишуканою атмосферою та неймовірно смачними закусками відправляйтеся до The Lodge bar. 

В рамках Одеського кінофесту бар підготував спеціальну пропозицію з трьох коктейлів, присвячену легендарним антигероям неокласики Голлівуду (кожен – 149 гривень): 

  • Мія (Ума Турман) з Pulp Fiction;

  • Леон (Жан Рено) з Leon.The professional;

  • Біл (Даніел Дей-Льюїс) з Gangs of New York.

Ми спробували Leon – і він нас не підвів. Інші вибирали за основним меню. Тут чотири різних варіації Negroni – white, pink, dark and classic, всі по 159 гривень. Я замовила Pink Negroni – і це було незабутнє.


Отже, якими коктейлями ми смакували і що раджу тут спробувати:

  • Riga’s Blizzard (ризький смородиновий бальзам, лікер какао, амаро монтенегро, пряний сироп -  пряний, квітковий та пікантний) – 129 гривень;

  • Edward Munch (лікер Чінар, грейпфрутовий фреш з додаванням мяти та сиропі з просекко та черешні – свіжий, черешневий, солодкий з невеличкою гірчинкою) – 139 гривень;

  • Smoked Penicillin (на основі двох шотландських віскі, лимонного фрешу, імбиру, медового сиропу та бітеру карі, подається зі скибкою копченого сала) – 169 гривень;

  • Brain Damage (віскі, ром, лікер монтенегро, вишневий лікер педро, апельсиновий бітер та бітер карі – чоловічий коктейль з пряним, житнім та квітковим смаком) – 219 гривень.

А ще в цьому закладі можна смачно поїсти. Ми спробували абсолютно різні страви і залишились задоволеними:

  • брускетта з лососем – 72 гривні;

  • рапани у вершковому соусі з грибами та пармезаном – 119 гривень;

  • фахітас з куркою – 134 гривні;

  • куряче філе з бананом та беконом – 159 гривень.

Рапани та курка з бананом – райська насолода! Дуже рекомендую замовити саме ці страви.


Ще тут дуже незвичний інтер’єр і бездоганна коктейльна карта. 

Boffo Gallery bar, вул. Єкатерининська, 4

Lou-Lou та Boffo з’явилися лише цього літа і з 12 по 19 липня приймали учасників та гостей 10 Одеського кінофестивалю. Тому протягом тижня тут вирувало світське життя.

Boffo пропонує неймовірно цікаву карту класичних коктейлів.

А в рамках кінофесту підготувало спеціальну пропозицію – три коктейлі вартістю 129 гривень: Green light (великий Гетсбі), The Godfather (Хресний батько), Killer in red (вбивця в червоному).

Спробуйте тут коктейль Angel in Red (160 гривень) – кислувато-ягідний смак з неймовірно смачною пінкою.

А якщо вам його приготує бар-менеджер Євген Білецький, то вважайте, що вам дуже пощастило – він гуру коктейльної справи!

Lou-Lou, вул. Єкатерининська, 6

Lou-Lou вартий того, щоб насититися певною атмосферою та ексклюзивними напоями. 

Не зупиніться на його літній терасі і обов’язково відвідайте основне приміщення.

Барна стійка, за якою мудрують бармени, розташована посередині зали і вона вразила мене більш за все!

Скуштуйте тут коктейль Bohemian bite – 219 гривень. Сама назва говорить за себе!


Готується на основі бєхєровки, ванільної горілки та вівсяного сиропу. Можете скуштувати його замість десерту, бо пінка, якою прикрашають коктейль з вівсяного молока та білого шоколаду, нагадує смак чізкейку.

Загалом, Одеса гастрономічна варта уваги в будь-який час, тому не зволікайте і вирушайте на узбережжя Чорного моря за смачною кухнею та світськими вечірками.

А я продовжуватиму інформувати вас про нові заклади, тому не забувайте стежити за моєю сторінкою у Facebook та сторінкою в Instagram.

Читайте та смакуйте: Гід по 13 рестораціях Одеси, частина друга (фото, відео, меню, ціни)

Фото та відео автора

КиевVласть

Інна Гордієнко

Теги: новости киева, ресторанная критика, новости одессы, рестораны одессы, стиль киеввласть

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.