субота, 6 липня 2024 г.

Шаную воїнів, біжу за героїв України

Шаную воїнів, біжу за героїв України

З нагоди Дня пам’яті захисників України на знак ушанування пам’яті полеглих військовослужбовців у Києві відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг “Шаную воїнів, біжу за героїв України”.

У суботу Хрещатик перетворився на величезний білий вулик. Вирувало, гуділо, бігло, раділо й водночас щеміло все навкруги.  Майже півтори тисячі людей різного віку, соціального стану й професії заполонили головну вулицю й площу столиці України. Наймолодша учасниця – двохмісячна Поліна “бігла” на руках у мами Ольги, вшановуючи пам'ять Героя України Ярослава Зайко. Найстаршим учасником, мабуть, був 90-річний пан Микола – стрункий сивовусий чоловік. Він каже, що його привела не лише пам'ять і скорбота за полеглими бійцями, а ще й  гордість за Україну та її незалежність. Бігли й бійці, які втратили на війні  кінцівки. Багато уваги до себе привернув 57-річний Анатолій Фатєєв, сапер, який під Мар’їнкою підірвався на міні й утратив обидві ноги.  Але це не заважає йому водити скутер, підніматися на Говерлу, допомагати пораненим побратимам.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Учасники забігу подолали дистанції 2, 5 та 10 кілометрів. На білій футболці учасників була табличка з номером і прізвищем знайомої або незнайомої людини, яка віддала життя в боротьбі за територіальну цілісність України.

Забіг у Києві розпочався з виконання Гімну України та хвилини мовчання за загиблими Захисниками.

Першими стартували бігуни на 10-ти кілометрову дистанцію. Серед них – дві коробки військових: спецназ ССО ЗСУ і розвідка Нацгвардії.  Красиво, не збиваючись із ритму, майже в ногу  бігли вояки, серед яких була й одна дівчина.

За ними вирушила “5-ти кілометровка”. І завершували  забіг бігуни на коротку, 2-х кілометрову дистанцію.

“Забіг не є спортивним змаганням. Його мета — привернути увагу суспільства до такої болісної теми, як полеглі на російсько-українськый війні бійці й пам’ять про них, та об’єднати українців у повазі до загиблих героїв”, — зазначають організатори.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Цьогоріч захід відбувся вже вчетверте: у 2018 році його започаткував батько загиблого героя російсько-української війни, “кіборга” Олексія Дурмасенко. Цього року Міністерство у справах ветеранів України як організатор заходу посприяло проведенню одночасно акції у 26 містах України.

Вітальне слово на офіційному відкритті виголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна: “Вся Україна сьогодні біжить в пам’ять за полеглих героїв. На нашому з вами заході сьогодні зареєструвалося вже більше 1000 людей. І ми розуміємо, що 4000 загиблих героїв сьогодні будуть вшановані по всій країні, адже в багатьох містечках пройдуть такі забіги. Хочу, щоб це було традиційно, і щоб більше не було загиблих. Сьогодні всі побіжать, і команда міністерства теж буде бігти з думками про кожну конкретну людину, яка віддала своє життя в ім’я України, в ім’я того, щоб сьогодні ми всі з вами могли мирно жити, розвиватися, народжувати дітей”, - сказала міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, – “Російська агресія забрала життя понад чотирьох тисяч воїнів, і сьогодні усі вони будуть вшановані.  Адже 28 серпня Україна біжить у пам'ять про своїх полеглих Захисників. Хочу, щоб цей забіг був традиційним, і хочу, щоб у нас більше не було загиблих. Сьогодні всі учасники бігтимуть з думками про конкретну людину, яка віддала своє життя в ім’я України, для того, щоб зараз ми з вами могли мирно жити. Так, це змагання, але сьогоднішній забіг – не про спортивну перемогу. Ми за перемогу у російсько-українській війні та за шанування пам’яті кожного Героя”.

Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук висловив слова підтримки учасникам забігу, родинам полеглих Захисників та воїнам, які зараз обороняють Україну на передовій. Біля легендарного “Сумрака” (позивний Ігоря Гордійчука) вишикувалася черга бажаючих сфотографуватися з живою легендою.

“Для мене велика честь брати участь у цьому патріотичному заході. Важливо, щоб ворог чітко усвідомлював: ми йому не пробачимо. І завжди пам’ятаємо кожного нашого загиблого воїна, – сказав Ігор Гордійчук. – Велика шана хлопцям і дівчатам, які зараз на передовій. Пам’ятаємо, шануємо, підтримуємо батьків полеглих Героїв, і робимо все, щоб перемога України настала якнайшвидше”.

Я тішуся з того, що у нас така велика родина по всій Україні, яка сьогодні бігтиме в унісон у пам'ять про всіх своїх Захисників. Ми виборюємо свою Незалежність не одне сторіччя. Давайте цим пишатися. І пам’ятайте: Герої не вмирають”, – сказав Олег Дурмасенко, засновник Всеукраїнського забігу “Шаную воїнів, біжу за героїв України”. Батько загиблого “кіборга” Олег Дурмасенко також привітав учасників забігу перед стартом.

“Сьогодні я біг за воїна, якого особисто не знаю. Однак це не важливо, адже я прийшов підтримати всіх учасників та згадати усіх своїх полеглих побратимів, – розказав ветеран АТО Анатолій Фатєєв – Я зобов’язаний життям всім, хто загинув на війні. Не дивлячись на те, що я також повернувся з пораненням, я маю сили і можливості взяти участь у забігу. Тому сьогодні я подолав два кілометри. Відчуття – неймовірні! Загальний настрій всіх учасників настільки піднесений, що на драйві я навіть не помітив, як промайнули кілометри”.

“Нас знову сотні на Майдані. Сотні тих, хто біг за Героїв, і сотні тих, хто прийшов підтримати. Напередодні люди написали десятки історій своїх Героїв – батьків, синів, дочок, які загинули, але живуть у наших серцях завжди. Досі відчуваються біль і втрата, але є й інше – упевненість, що все це заради майбутнього”, – наголосив співорганізатор забігу Вадим Сторожук.

Наприкінці забігу учасники, які першими прийшли до фінішу на всіх дистанціях, отримали призи від Мінветеранів.

Дистанцію в 2 км першими подолали Сергій Разуваєв і Вікторія Бень, на ІІ місці – Дмитро Демченко. 5 км першими пройшли  Йосип Юрковський і Тетяна Салій. І найскладнішу дистанцію першими здолали Кіць Володимир і Шустова Анна.

Але правильно сказала міністр: “Сьогодні перемогли всі! Перемогла Україна”!

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть             

Наталя Плохотнюк

Теги: новости киева, юн-пресс, день памяти защитников украины, пробег по крещатику, бегу за героя

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій