субота, 14 грудня 2024 г.

Ресторанний гід по Шарм-ель-Шейху: шиша, фреші, кава по-турецьки та морепродукти (фото, відео, меню, ціни)

Ресторанний гід по Шарм-ель-Шейху: шиша, фреші, кава по-турецьки та морепродукти (фото, відео, меню, ціни)

Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко відпочила на Червоному морі та розвідала, де в Шарм-ель-Шейху найсмачніші ресторації, найкраща кава та найкрутіші кальяни.

Цього разу я привезла вам смачні історії з самого Червоного моря. Наші співвітчизники люблять подорожувати і відпочивати у Єгипті, тому думаю, що знати про декілька смачних місць вам точно не завадить.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Отже, чим я ласувала на Синайському півострові і які делікатеси раджу спробувати відпочиваючим у Шарм-ель-Шейху.

Кава

Звичайно, у кожного своя улюблена кава. Я обожнюю каву по-турецьки, що готується в джезві на піску. Її подають в багатьох закладах України, але найкращу і справжню, все ж таки, готують в Туреччині і, як не дивно, в Єгипті. Я переконалася в цьому, оскільки спробувала в Єгипті цей напій в багатьох місцях - і жодного разу не розчарувалася.

В знаменитій бухті Наама-бей каву по-турецькі готують в більшості кафе та ресторанів, розташованих на узбережжі. Але, як на мене, найсмачніша була в Moonlight restaurant. Спитайте тут Ахмада або Мохамада - і вони принесуть вам горнятко найкращої кави на узбережжі. Обов’язково попросіть додати до кави кардамон - і ніяка інша кава з кава-машин вже не зможе замінити вам смак цього напою.

Коштує кава в джезві - 2,5 долари. Але, якщо ви жіноча половина людства і будете люб’язні, знижка в 20%, а то й 50% - гарантована.

Кальян (шиша)

Фактично всі бари та ресторани пропонують покурити шишу. Але знайти місце, де її готують добре, достатньо складно. Я пропоную зупинитися на тому ж Moonlight restaurant або Palm Lounge café, або Farsha.

За якістю найкращий кальян в Palm Lounge, який знаходиться на центральній вулиці Наама-Бей, де зосереджена більшість кафе та ресторанів бухти.

Кальян в Palm Lounge

В Moonlight Restaurant йдіть за атмосферою. Бар знаходиться на березі моря, тож ви будете усамітнені і зможете слухати хвилі, а також насолоджуватися музикою Боба Марлі.

Але найатмосферніше місце для шиша – це Farsha, чілаут-кафе, яке знаходиться за Старим містом Шарма. На таксі це це приблизно 15 хвилин від Наама-бей.

Місце вас однозначно вразить, оскільки збудовано воно на обриві скелі і розташовано ярусами прямо над берегом моря. З нього відкривається неймовірний панорамний вид на Червоне море і всю затоку.

Вид з Farsha

Найкращий час для відвідування – коли сідає сонце. Таку красу ви навряд чи десь зможете спостерігати, хіба що в пустелі.

Вечірній вид з Farsha

Всередині кафе аутентичний інтер’єр, не схожий на жоден заклад, який я колись в житті бачила. Безліч антикваріату, цікавих дерев’яних речей, тапчани, кольорові подушки та ковдри.

Інтер`єр у Farsha

Замовляйте тут шишу і під неї чай каркаде або бедуїнський. Кальян найкраще смакує саме з чаями, а з єгипетськими – вдвічі краще.

Кальян у Farsha

Ціна за кальян майже в усіх закладах Єгипту – від 1 до 8 доларів. Середня ціна – 3 долари. В Farsha наш кальян обійшовся в 4,5 долари і за чай ми віддали теж 4,5 долар на двох.

Морепродукти та риба

Країна, що володіє акваторією Червоного моря, не може не славитися чудовими рибними ресторанами. Але знайти гарний рибний ресторан - не так легко, особливо в туристичних місцях. Будьте з цим дуже обережними і уважними.

Наприклад, ресторани морепродуктів на центральних вулицях Наама-Бей пропонують не завжди свіжий продукт, а ціни переважно зашкалюють. Але я знайшла для вас декілька місць, які точно тримають якість, мають бездоганний сервіс за ціною - просто смішною, як для рибних ресторанів.

Одне з таких місць - мережа ресторанів Fares Seafood Restaurant. Один зних знаходиться в Старому місті біля Old Market. Інший – в Genena City, в 5 хвилинах ходьби від Наама-Бей.

З командою Fares Seafood Restaurant

Показник якості, смачної кухні та свіжих продуктів цих ресторанів - завжди повна посадка, і переважна більшість місцевого населення серед відвідувачів. Також маю відзначити дуже шанобливе ставлення персоналу до гостей. Ви отримаєте реальне задоволення від обслуговування.

Що взяти в Fares Seafood Restaurant:

  1. Фірмовий суп з міксу морепродуктів, або суп з креветок, або суп з лобстера. Ми взяли спробувати всі три - кожен смачний по-своєму смачний. Але на мій смак, найкращий - суп з міксу морепродуктів, на вершковій основі з дуже ніжним смаком.

Вартість супу - 3,5 доларів.

Надзвичайні супи з морепродуктів

2. Креветки. Є звичайні (за нашими мірками королівські) і справжні королівські, які в довжину досягають 15 см. Перші коштують 20 доларів за кілограм, королівські - 30 доларів. Чотири креветки обійшлися мені в 2 долари. До речі, всі морепродукти можуть вам приготувати в потрібній вам кількості і в той спосіб, який ви забажаєте (гриль, смажені, в клярі, варені).

Ось такі креветки

І ось такі креветки

3. Кальмари. Є декілька видів, серед яких ви можете вибрати той, що вам до вподоби. Нам на чотири персони приготували цілого кальмара, який потягнув на 10 доларів: половину кальмара в клярі, половину - на грилі.

Багато кальмарів

4. Краби. Це була найсмачніша страва, незважаючи на те, що креветки я просто обожнюю. Один краб коштує близько 2 доларів. А за кілограм цих мешканців Червоного моря тут запросять 12 доларів.

Ось так виглядає краб при подачі

А ось так розділують та їдять краба

5. Лобстер. Цього ракоподібного ми не спробували, але ви обов’язково скуштуйте. Бо ціна дуже прийнятна - 26 доларів за кілограм, тобто за одного лобстера. Можна також замовити лобстер-фахіта (страва з м’ясом лобстера), ціна на якого втричі дешевша - доларів.

Під всі замовлені страви безкоштовно подають мезе (хумус, печений баклажан з перцем, пасту з томатів і перцю, аджику, йогурт) і свіжоспечену піту.

Єгипетські стартери

За вечерю на чотири персони (суп, кальмари, креветки, краби) ми сплатили близько 50 доларів.

Ще одна дуже смачна рибна ресторація, яку ми відкрили для себе в Шармі - Sinai Star Restaurant. Знаходиться вона в Старому місті Шарма, одразу біля мечеті, в 5 хвилинах їзди від бухти Наама-Бей.

До ресторану звідси - рукою подати

В ресторацію потрапили з нашими земляками, які вже неодноразово тут бували, тому на вході нас люб’язно зустрів хазяїн закладу Ахмад.

Ахмад - господар Sinai Star Restaurant

Він одразу запропонував сет страв з риби та морепродуктів на нашу велику компанію. Перед подачею основних страв, як і у Fares Seafood Restaurant, принесли безліч закусок: мезе з хумусу, запечені баклажани, лечо, картопельні запіканки, сочевиці, йогурт з м’ятою та гарячу свіжу піту.

І знову - смачнющі стартери

Що замовляли з основних страв:

  1. Суп з міксу морепродуктів та риби. Цей суп не забуду ніколи - ложка фактично стоїть в тарілці серед креветок, восьминогів та риби. Суп тут однозначно смачніший, ніж у Fares, та за такою ж вартістю - 3,5 доларів.

Суп з міксу морепродуктів та риби

  1. Креветки. Подаються на шпажках та варені. Здається, таких великих креветок я ще ніколи не їла. І на смак вони сподобались більше, ніж у Fares.

Креветки на шпажках

  1. Сібас на грилі. Сказати, що це було смачно - нічого не сказати! Такого смачного сібаса мабуть ніколи не пробувала, хоча подають цю рибину в кожному рибному ресторані Києва та інших містах України і Європи. На 6 персон нам приготували майже двохкілограмову рибину - і ми ледь впорались.


Так подають сібаса

  1. Асорті морепродуктів - півкіло кальмарів, 12 королівських креветок і двохкілограмовий сібас. Загальна вартість - 34 долари.

Асорті з морепродуктів подає господар ресторану

Вечеря на шість персон в ресторані Sinai Star Restaurant коштувала нам 67 доларів.

Надзвичайно смачно!

Наїлися всі

Фреші

Алкоголю в рестораціях Єгипту, якщо це не готельний ресторан, немає. Тому раджу пити фруктові фреші, яік і Єгипті бомбезні. Це не вичавлений сік, а справжнє пюре з перемелених фруктів.

Обов’язково спробуйте фреші з полуниці, гуави і манго. Можете замовити мікс манго + гуава + полуниця, який викладається шарами. Замовте його в Fares Seafood Restaurant (2,5 долари).

Фреш з полуницею

А в Sinai Star Restaurant візьміть фреш з манго - саме він тут нереально смачний (1,5 долари).

Ще я обожнювала полуничний фреш на пляжі Moonlight restaurant. Його вартість найвища - майже 4,5 долари. Бо всі бари та ресторани на узбережжі мають набагато вищі ціни, аніж аналогічні ресторації в Старому місті.  

Сподіваюсь, мій гастротур колись процвітаючим Єгипетським царством стане для вас корисним і надихаючим. Головне, ви знатимете, що в цій чудовій країні можна не тільки засмагати та займатися дайвінгом, але й смачно їсти та пити. А щоб знати, якими делікатесами частують своїх туристів в інших країнах, стежте за моєю сторінкою.

Читайте та смакуйте: Смачно, історично та артистично: “DOM №10” на старому Подолі (фото, відео, меню, ціни)

Фото та відео автора

KиевVласть

Інна Гордієнко

Теги: новости киева, новости украины, фуд блогер, ресторанный гид, рестораны египта, рестораны шарм эль шейха

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.