середа, 24 квітня 2024 г.

Репортажні, портретні та арт-фото

Репортажні, портретні та арт-фото

Що таке репортажне фото? Яке воно має бути? А портретна фотографія? Як зняти арт-фото і як у цьому допоможе темрява? Відповіді на ці та інші цікаві питання вчора, 18 грудня, отримали учасники ІІ туру міського конкурсу шкільних медіа “Пресбій”, який відбувся в Інформаційно-творчому агентстві в  відділі ЮН-ПРЕС КПДЮ.

Після того, як усі учасники зібрались, представили професійне журі: члени Національної Спілки журналістів та фотохудожників Володимир Тарасов, Ярослав Голубчик, Володимир Кулак.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Спершу Володимир Тарасов розповідав про репортажну фотографію. Показав різні фото з концертів, з Майдану, розповів, як правильно вибирати ракурс, як зробити так, щоб мікрофон на фото не перекривав обличчя, що коли робиш фото у епіцентрі подій, треба продумувати, куди тікати і як вибрати місце, аби сфотографувати усі події. Потім про портретне фото: фон, ракурс.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тепер завдання: зробити портретні фотографії одне одного. Команди учасників розходяться по Палацу, йдуть до ялинки, знаходять десь драбину, аби піднятись до лампи і зробити хороше освітлення. Повертаються хвилин за двадцять. Тепер кожна команда повинна обрати три свої найкращі фото, з яких журі вибере по одній для останнього раунду. Учасники сперечаються що обрати, опісля журі та команди обговорюють помилки та найкращі моменти на фотогрфіях. Розбирають саме слово “фотографія”. “Фото” – світло, “граф” – малювати. Тарасов та Голубчик діляться на “Інь” та “Янь”, один критикує погані моменти фото, а інший – хвалить хороші. Іноді погані та хороші сторони збігаються. На одному фото зображена дитина, Ярослав Голубчик розповідає про небезпеку фотографування дітей. Зрештою, журі вибирають найкращі фото.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Далі – фотовікторина. Учасники мають 15 хвилин, щоб відповісти на питання, що стосуються репортажної фотографії. Тим часом журі ставлять бали за портретні фото.  

Тепер коротенький майстер-клас від гуру арт-фото Ярослава Голубчика.

Як має виглядати арт-фотографія? Що означає “арт”? Розбирають, що слово “арт” означає “мистецтво”. Наступне завдання, звісно ж, створити арт-фотографію з предметів на столі. Маленька пластикова ялинка, троянда, величезне збільшуване скло, дерев’яна долоня, залізна сіточка, пшикалка для кімнатних рослин. Кожна команда обирає по два предмети, тепер треба створити з цього мистецтво світломалювання. Ярослав Голубчик підказує, що найкраще знімати в темряві або напівтемряві з ліхтариком. “Використовуйте світло, використовуйте тіні”. Учасники розбрідаються в темряві.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Були ще й інші цікаві завдання.

Переможцями  в цьому етапі творчих змагань стали всі. Але найкреативнішими виявилися команди “Крила України” з Авіакосмічного ліцею ім. І. Сікорського та “Podil News” з Будинку дитячої та юнацької творчості Подільського району.

КиевVласть

Марко Літній

Теги: конкурс, юн-пресс, мастер-класс, фотография

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.