субота, 27 квітня 2024 г.

Проєкт ReyFo презентував відео про війну, яке “зрозуміле кожному українцю”

Проєкт ReyFo презентував відео про війну, яке “зрозуміле кожному українцю”

Перший україномовний трек аудіо-візуального проєкту ReyFo отримав назву —Tilo. Він є одночасно розповіддю про пережите всіма українцями та присвятою близькій людині. Фронтмен проєкту Олексій Крапивка створив композицію з думками про друга, який зараз перебуває на передовій, та про страждання свого народу. Тому сенс пісні буде зрозумілим кожному, хто став свідком війни. Трек супроводжується візуалізацією режисера та цифрового художника Дениса Бєляєва.

Як стало відомо KВ, про це йдеться в прес-релізі аудіо-візуального проєкту ReyFo.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В основу Tilo ліг попередній проєкт-відеоарт команди про розстріляних цивільних у Київській та Житомирській областях. Повноцінна композиція народилася тоді, коли стало неможливо тримати в собі емоції та відбиток пережитого досвіду. 

“На початку повномасштабної війни я взагалі не думав про створення патріотичної пісні, — зізнається Олексій Крапивка. — Голова була зайнята тільки війною і нічим іншим. Через певні обставини я взагалі не сідав за музику. Але після того, як мені запропонували зробити звуковий супровід до відео про розстріляних та катованих цивільних, мене  перемкнуло. Щойно з'являлась вільна хвилина, я відкривав ноутбук чи телефон і писав. Для мене завжди було важливо: якщо писати щось патріотичне, то тільки від душі. Не тому, що зараз це модно, а тому що я цього хочу, і мені це потрібно”.

Однак у треку є ще один, інтимніший підтекст. Він є присвятою другу Олексія, який зараз боронить Україну на передовій.

“Мені хотілось увічнити цю людину як особистий символ. Символ протистояння, символ перемоги, символ мужності. Це моя данина другу, який став втіленням саме того військового, яким би я хотів стати”, — додає фронтмен проєкту.

Відеосупровід треку виконаний у стилі колажу. Це реальні документальні кадри війни, які органічно поєднались завдяки техніці сканографії.

“Такий метод допоміг створити особливу атмосферу своєрідного скану дійсності, — коментує Денис Бєляєв, режисер. — Так, подекуди рваної, брудної, неідеальної реальності. На мою думку, саме у такій дійсності зараз живуть українці, й саме такі емоції вони переживають”.

Денис впевнений: сьогодні митці не можуть стояти осторонь подій в Україні та не відображати їх у творчості. Якщо митці не стоять зі зброєю фізично, то можуть зробити це метафорично. Творчість є частиною інформаційної війни, адже вона допомагає на соціокультурному фронті.

“Через наші твори слухач та глядач може бодай якось зменшити той біль, який він переживає, але не може висловити. Ми робимо це за нього та для нього”, — підсумовує режисер.

Дивитися відеороботу можна за посиланням.

Послухати трек можна на цих і цих і цих платформах:

https://linktr.ee/reyfo

Теги: новини києва, Tilo, ReyFo, Денис Бєляєв

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.