вторник, 26 января 2021 г.

Проєкт “Чорне дзеркало”: в Одеському художньому музеї відкрилась виставка сучасного столичного художника Юрія Сівіріна

Проєкт “Чорне дзеркало”: в Одеському художньому музеї відкрилась виставка сучасного столичного художника Юрія Сівіріна

В Одеському художньому музеї відкрилась виставка сучасного столичного художника Юрія Сівіріна – проєкт “Чорне дзеркало” при кураторстві Людмили Березницької. До експозиції ввійшли роботи написані за останні 5 років. Це велетенські живописні полотна та лаконічні твори на папері. Загалом до Одеси привезли понад 74 робіт, проте розвісили у залі лише половину, щоб не перевантажувати сприйняття і залишити глядачам “повітря”.

“Обирати роботи для експозиції виявилося непросто. Адже я люблю усі картини Юрія. Два дні пішло на розвішування робіт і 31 картину відправили на сховище, хоча їхні фото можна побачити у каталозі виставки. До речі, дві найбільші роботи Юрій написав спеціально під цей велетенський зал з 7 метровими стелями. За схвальними відгуками критиків вийшло стильно, а головне – змістовно” – розповіла кураторка виставки Людмила Березницька. Сам Юрій Сівірін на відкриття не приїхав. Художник уникає публічності і не любить світських заходів, зосереджений на творчості.  Проте обіцяє таки відвідати Одесу пізніше.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Творчість Юрія Сівіріна називають посмедійною. Художник тонко відчуває час та актуальні проблеми. Його картини – це робота з різними контекстами, в тому числі з історією мистецтва, які він трансформує  і втілює в сучасній живописній манері, доповнює їх особистими думками і переживаннями. Зосереджуючись на безкінечному потоці невідфільтрованної візуальної інформації з інтернету художник намагається її структурувати і використовує не нові медійні методи, а живопис, відроджує його спроможність бути актуальним. За його допомогою сучасні сенси стають предметом саме традиційної живописної технології. За словами Людмили Березницької в творчості художника гостро відчувається страх хаосу і непередбачуваності сьогодення, він оголює рани і веде діалог виходячи за межі шумів інформаційного простору.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм


Перед Одесою проєкт був представлений в Bereznitsky Art Foundation.  Якість робіт та експозиція отримали схвальний відгук директора Одеського художнього музею Олександра Ройбурда, саме він і запросив проєкт в Одесу, бо побачив в його творах “не тільки зв’язок з Українською “Новою хвилею” та історичну спадкоємність, але й обдарованого сучасника, який створює актуальне мистецтво, наповнене сучасним змістом.

Під враженням від виставки та образів Юрія Сівіріна і Президент Швейцарії Симонетта Зоммаруга. Відвідання виставки в  Bereznitsky Art Foundation було першим в програмі  візиту Президента Швейцарії до Києва. Так вона продемонструвала свій інтерес до сучасної культури України та зазначила, що культура - це ключовий інструмент міжнаціональних стосунків і взаєморозуміння.

Раніше роботи Юрія Сівіріна були на престижних київських майданчиках, зокрема, у Київській національній галереї мистецтв, його роботи брали участь у  колективних концептуальних  виставках в Мистецькому арсеналі, Українському домі та  в інституті проблем сучасного мистецтва. Тож очевидно, що настав час представити його творчість в одному з провідних музеїв України – Одеському художньому. Першими експозицію напередодні відкриття відвідали члени клубу Маразлі, які допомагають музею вирішувати фінансові проблеми.

На офіційне відкриття прийшли сотні глядачів і при вході утворилася черга. Першу екскурсію залами провела куратор Людмила Березницка. За її словами, такий обмін культурними досягненнями між містами безцінний, бо не лише сприяє міцній комунікації та взаєморозумінню, але й надихає, як глядачів так і художників з різних регіонів.

КиевVласть

Марія Погребняк

Теги: выставка, искусство, открытие выставки, Юрий Сивирин

вторник, 26 января 2021 г.
09:34
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
11:23
ООО “Статус Строй-Прайм” получило право греть киевлян
11:05
За неделю столичные коммунальщики демонтировали 143 элемента благоустройства (фото)
10:42
Сбитый автобусом на столичных Березняках мужчина умер в больнице (видео 18+)
10:22
На Киевщине из-за непогоды без электроэнергии остались 16 населенных пунктов
10:02
Курс валют в Киеве: 26 января 2021 года
09:44
Киевлян предупредили о гололеде и порывах ветра сегодня, 26 января
09:22
В Украине зафиксировано около 3 тысяч новых носителей коронавирусной болезни
09:04
Прокуратура через суд требует вернуть земучасток стоимостью 60 млн гривен, переданный Киевсоветом в аренду без конкурса
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 26 січня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 26 января 2021 года
понедельник, 25 января 2021 г.
20:45
Во вторник, 26 января, ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
20:24
В 2020 году полиция Киева массово закрывала из-за отсутствия состава преступления кражи на столичном вокзале
20:03
Киевские школы и библиотеки могут получить бесплатные эко-книги
19:44
За неделю количество ДТП с пострадавшими в Киеве увеличилось почти вдвое
19:21
Кличко предложил увеличить уставный капитал “Киевского инвестиционного агентства” на 25 млн гривен
Календарь событий