неділя, 10 грудня 2023 г.

Продюсерська команда співачки Jerry Heil намагається привласнити авторські права на пісню “Благословенна Земля” (відео)

Продюсерська команда співачки Jerry Heil намагається привласнити авторські права на пісню “Благословенна Земля” (відео)

28 липня, на День Державності України відбулась прем’єра відео на пісню “Благословенна Земля”, яка є спільним творчим доробком київської журналістки та співзасновниці ГО “Громадський рух “Почайна” Аннабелли Моріної (на фото ліворуч) та команди співачки Jerry Heil (на фото праворуч). Саме Jerry Heil заспівала цю пісню та виклала кліп на свій YouTube-канал. Але, через порушення авторських прав, Аннабелла Моріна заблокувала це відео. Наразі команда Jerry Heil нібито намагається владнати конфлікт, а авторка ідеї та співавторка пісні Моріна налаштована рішуче й планує добитись справедливості. 

Про це KВ стало відомо з інтерв’ю Аннабелли Моріної виданню Muzvar та дописів в Telegram-каналі Jerry Heil.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

28 липня, на День Державності України на Почайні вперше було виконано пісню “Благословенна Земля”. 

Після чого кліп на цю пісню було опубліковано на YouTube-каналі співачки, а 31 липня через страйк співавторки пісні та співзасновниці ГО “Громадський рух “Почайна” Аннабелли Моріної кліп було заблоковано.

Про причини свого вчинку Аннабелла Моріна розповіла виданню Muzvar.

Думку, що на 28 липня треба зробити Гімн Державності і заспівати його на Почайні, Моріна висловила в середині травня. При цьому був присутній музичний продюсер Валерій Куцевалов. Ідею підтримали, після чого Аннабелла Моріна написала текст і концепцію.

“... я вклала в текст усе, що за ці роки боротьби за Почайну, за Київ знаю, відчуваю. Це були прості слова, але за кожним – бачення. В мене вийшов вірш, на який глянув Валера [Куцевалов] та сказав, що це вже годиться”, – розповіла Моріна.

Після написання вірша авторка з друзями почали підключати композиторів та виконавців. Ідею підтримали Мінкульт і Офіс Президента. В цей час з команди пішов Валерій Куцевалов, почались пошуки молодих музикантів, музику на вірш написав Олександр Злотник і інші композитори.

В цей же час почався діалог з командою Jerry Heil в чаті WhatsApp. Тоді ж почалася робота над текстом пісні з метою вичищення русизмів тощо. Команда співачки запропонувала Аннабеллі Моріній зробити це як “гімн молоді”, але авторка пісні категорично відмовилась.

“Я розповіла Jerry Heil трохи більше про Почайну, що вона для мене значить. Вона сказала, щоб я не хвилювалася, пообіцяла текст сильно не змінювати, а лише виправити довжину рядків. Прямо по моїм рядкам і почали правити, при мені прямо все редагували… я казала, що словосполучення “Благословенна Земля” і “Моя держава” – це без змін. Основа – мій вірш. По суті, ми разом редагували мій текст… ще я додала рядок із Трипіллям, оскільки напередодні в нас із друзями була дискусія про те, що символ держави у вигляді шару зустрічався ще за трипільських часів, і не дуже коректно починати відлік держави з часів хрещення киян”, – наголосила Моріна.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Музику для пісні Jerry Heil писала сама. На аранжування польським фахівцем була потрібна достатньо відчутна сума, яку покрили друзі Моріної, а також мер Ірпеня Олександр Маркушин. Кліп на пісню знімався на волонтерські кошти, зібрані друзями Моріної.

Паралельно почались переговори про підписання договору про авторське право, де були б справедливо розподілені внесок Аннабелли Моріної (ідея та текст) і Jerry Heil (мізика і співавторство тексту).

“Наша юристка порадила в договорі звернути увагу на роялті, бо створення пісні було спільне. Ми заїкнулися Тарасу (менеджер співачки, – КВ) про це, на що він відповів, що не буде роялті, що все дуже складно, нема там чим займатися. Запропонував віддячити тим, що Jerry Heil у інтерв’ю буде розповідати, яка я і моя команда класні та яку круту ідею ми запропонували. Також згадають спонсорів, продюсерів, що це буде всюди висвітлено. І сказав, що вирахувати ці роялті проблемно, там копійки виходять. І ми з командою вирішили поки не заморочуватись”, – розповіла Моріна.

Втім, під час інтерв’ю на “Сніданок з 1+1” Jerry Heil не згадала про Аннабеллу Моріну, як авторку пісню, а також про команду. А після свята вийшов кліп, де не було вказано одного з членів команди, яка працювала над кліпом, а Моріну згадано, як авторку ідеї.

Моріна обурилась, а учасники команди Jerry Heil, позичивши очі в сірка, почали розповідати про якихось політиків в команді Моріної (яких в контексті створення кліпу не було). “Вони використали мою ідею, мій вірш, мої зв’язки, гроші моїх спонсорів-друзів, мою роботу. При цьому вони отримали собі результат, а на мене повісили усіх собак… мене й накрило обурення, а очі відкрилися. Я зрозуміла, які вони непорядні. Українською розмовляють, але поводять себе як орки – прийшли і звільнили… далі з’ясувалось, що команда Jerry Heil збирається робити зі мною тільки “договір на розповсюдження”, а не авторський договір. Нібито я просто натхненниця, і нумо рахувати, скільки ваших слів остаточно залишилось в тексті після нашого редагування. Тоді я зрозуміла, що Jerry Heil побачила класну ідею і спочатку хотіла її повністю під себе забрати, але я їм не дала цього зробити відразу, і вони це зробили поступово”, – розповіла Моріна.

Наразі ведеться юридична робота для підготовки ймовірного позову до Jerry Heil і її продюсерської команди. А версія пісні авторства Олександра Злотника відбудеться 19 листопада на великому концерті композитора в “Палаці Україна”. Співати “Гімн Державності” буде Іво Бобул.

Емоційну реакцію Jerry Heil на цю ганебну та прикру історію можна прочитати на її Telegram-каналі. А юристка ТОВ “Сікрет Сервіс Діджитал енд Паблішинг” Євгенія Ступчук зазначила, що намагається сприяти вирішенню конфлікту між авторкою пісня Аннабелою Моріною та співачкою Jerry Heil.

Фото: колаж Muzvar

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: війна росії проти україни, новини київа, Почайна, конфлікт, аннабелла моріна, Jerry Heil, гімн державності, авторські права

субота, 9 грудня 2023 г.
18:02
“Укрзалізниця” з 10 грудня запускає поїзд Інтерсіті між Києвом, Вінницею, Хмельницьким та Тернополем
17:01
На Київщині вже відновили понад 15 тисяч пошкоджених росіянами об’єктів
16:02
На Фастівщині внаслідок пожежі у будинку загинуло двоє чоловіків
15:01
Щорса з конем прибрали з бульвару Шевченка у Києві за 6 годин (фото)
14:02
Патрульна поліція попередила про зміни в організації дорожнього руху на площі Либідській у столиці (схема)
13:01
Київська обласна рада підтримала створення ландшафтного заказника “Ріка-Герой Ірпінь”
12:02
Через підтоплення метро у Києві в організацію дорожнього руху буде внесено зміни- МВС
11:01
За добу Сили оборони знищили 900 окупантів, - Генштаб ЗСУ
10:02
У суботу, 9 грудня, дев’ять районів Києва проводять ярмарки (адреси)
09:22
У Києві почали роботи з демонтажу пам’ятника Щорсу
09:01
На фронті протягом доби відбулося 95 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 8 грудня 2023 г.
20:44
Через ярмарки на вихідних змінять маршрути чьотири автобуси та тролейбус
20:23
БЕБ заявила про викриття відомої мережі магазинів побутової техніки на несплаті податків
20:02
На Авдіївському напрямку захисники відбили 32 атаки ворога, - Генштаб ЗСУ
19:42
У Києві підприємець ошукав 71 людину за схемою викупу авто у США
19:24
Німеччина надасть новий пакет військової допомоги для України
Календар подій
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2023-го витрачав Київ
8 грудня 2023 г. 09:00
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2023-го витрачав Київ
Витрати столиці у листопаді пройшли під знаком будівельних та ремонтних робіт – на це спрямували понад 60% від загальної ціни укладених минулого місяця договорів (усього укладено 5 641 договір на сумму 3,48 млрд гривень). Найдорожчою серед листопадових замовлень була угода вартістю 692 млн гривень на капремонт в Київському центрі нефрології та діалізу, куди після реорганізації планують “переселити” Центр трансплантації кісткового мозку. Значними були і витрати як на “латання дірок” (майже на 120 млн гривень замовили відновлення дорожнього покриття після розривів тепломереж), так і на модернізацію освітлення (сотня мільйонів “піде” на капремонти вуличного освітлення із встановленням економних світильників). Також серед замовлень – ноутбуки та принтери для Київради на 3 млн гривень, саджанці дерев та кущів на понад 2 млн гривень, досить неочікуване для зимового часу встановлення поливних систем у парку Відрадний та на Дніпровській набережній за 1,8 млн гривень тощо.
Мерський тролінг: до конфлікту між мерами Ірпеня і Бучі долучили ресурси Офісу Президента
7 грудня 2023 г. 14:20
Мерський тролінг: до конфлікту між мерами Ірпеня і Бучі долучили ресурси Офісу Президента
Мер Бучі Анатолій Федорук (обраний від “Слуг народу”) зареєстрував на сайті Президента України петицію та пропонує присвоїти звання Героя України своєму сусідові – меру із Ірпеня, Олександру Маркушину (обраний від “Нових облич”). За словами “бучанця”, “ірпінець” в одному із інтерв’ю заявив, що "особисто звільняв Бучу" – тож, він точно герой. Федорук не приховує, що таким чином тролить Маркушина і називає його розповіді про звільнення Бучі дезінформацією в стилі російських пропагандистів. Мер Ірпеня, у свою чергу, вже охрестив петицію наругою над вищою державною нагородою. На його думку, очільника Бучі потрібно притягнути до відповідальності за подібні провокації. Баталія між очільниками міст викликала величезний резонанс в громадах, де різко критикують таку відверто недоречну поведінку можновладців під час війни. 
“Будівництво від Микитася”: суди вирішують долю скандального ЖК “Покрова”
6 грудня 2023 г. 09:00
“Будівництво від Микитася”: суди вирішують долю скандального ЖК “Покрова”
Численні порушення, які допускаються у столиці щодо будівництва житла на землях Міноборони, призводять до того, що питання добудови таких ЖК доводиться вирішувати слідчим та суддям. Саме така доля ЖК “Покрова” на вул. Січових стрільців, 59 – проєкту збанкрутілого “Укрбуду”. Ситуація така, що громадські активісти намагаються добитися скасування містобудівних умов та обмежень (МУО) на проєктування цієї забудови, а співзамовник даного будівництва – ДУ “ЦТУКБ” – навпаки планує оскаржити окремі пункти цього документу, щоб можна було зводити будинки більшої висотності. У свою чергу, військова спеціалізована прокуратура планує нарешті повернути землю під “замороженим” комплексом до власності держави та змусити забудовників очистити цю територію. Якими будуть результати цих судових спорів, наразі прогнозувати важко. В першу чергу тому, що правоохоронці поки що не змогли завершити розслідування щодо зловживань при реалізації договору на це будівництво, який було укладено ще в 2015 році з компанією із орбіти одіозного екснардепа та відомого забудовника Максима Микитася (на колажі ліворуч).