четвер, 23 січня 2025 г.

Продюсерська команда співачки Jerry Heil намагається привласнити авторські права на пісню “Благословенна Земля” (відео)

Продюсерська команда співачки Jerry Heil намагається привласнити авторські права на пісню “Благословенна Земля” (відео)

28 липня, на День Державності України відбулась прем’єра відео на пісню “Благословенна Земля”, яка є спільним творчим доробком київської журналістки та співзасновниці ГО “Громадський рух “Почайна” Аннабелли Моріної (на фото ліворуч) та команди співачки Jerry Heil (на фото праворуч). Саме Jerry Heil заспівала цю пісню та виклала кліп на свій YouTube-канал. Але, через порушення авторських прав, Аннабелла Моріна заблокувала це відео. Наразі команда Jerry Heil нібито намагається владнати конфлікт, а авторка ідеї та співавторка пісні Моріна налаштована рішуче й планує добитись справедливості. 

Про це KВ стало відомо з інтерв’ю Аннабелли Моріної виданню Muzvar та дописів в Telegram-каналі Jerry Heil.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

28 липня, на День Державності України на Почайні вперше було виконано пісню “Благословенна Земля”. 

Після чого кліп на цю пісню було опубліковано на YouTube-каналі співачки, а 31 липня через страйк співавторки пісні та співзасновниці ГО “Громадський рух “Почайна” Аннабелли Моріної кліп було заблоковано.

Про причини свого вчинку Аннабелла Моріна розповіла виданню Muzvar.

Думку, що на 28 липня треба зробити Гімн Державності і заспівати його на Почайні, Моріна висловила в середині травня. При цьому був присутній музичний продюсер Валерій Куцевалов. Ідею підтримали, після чого Аннабелла Моріна написала текст і концепцію.

“... я вклала в текст усе, що за ці роки боротьби за Почайну, за Київ знаю, відчуваю. Це були прості слова, але за кожним – бачення. В мене вийшов вірш, на який глянув Валера [Куцевалов] та сказав, що це вже годиться”, – розповіла Моріна.

Після написання вірша авторка з друзями почали підключати композиторів та виконавців. Ідею підтримали Мінкульт і Офіс Президента. В цей час з команди пішов Валерій Куцевалов, почались пошуки молодих музикантів, музику на вірш написав Олександр Злотник і інші композитори.

В цей же час почався діалог з командою Jerry Heil в чаті WhatsApp. Тоді ж почалася робота над текстом пісні з метою вичищення русизмів тощо. Команда співачки запропонувала Аннабеллі Моріній зробити це як “гімн молоді”, але авторка пісні категорично відмовилась.

“Я розповіла Jerry Heil трохи більше про Почайну, що вона для мене значить. Вона сказала, щоб я не хвилювалася, пообіцяла текст сильно не змінювати, а лише виправити довжину рядків. Прямо по моїм рядкам і почали правити, при мені прямо все редагували… я казала, що словосполучення “Благословенна Земля” і “Моя держава” – це без змін. Основа – мій вірш. По суті, ми разом редагували мій текст… ще я додала рядок із Трипіллям, оскільки напередодні в нас із друзями була дискусія про те, що символ держави у вигляді шару зустрічався ще за трипільських часів, і не дуже коректно починати відлік держави з часів хрещення киян”, – наголосила Моріна.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Музику для пісні Jerry Heil писала сама. На аранжування польським фахівцем була потрібна достатньо відчутна сума, яку покрили друзі Моріної, а також мер Ірпеня Олександр Маркушин. Кліп на пісню знімався на волонтерські кошти, зібрані друзями Моріної.

Паралельно почались переговори про підписання договору про авторське право, де були б справедливо розподілені внесок Аннабелли Моріної (ідея та текст) і Jerry Heil (мізика і співавторство тексту).

“Наша юристка порадила в договорі звернути увагу на роялті, бо створення пісні було спільне. Ми заїкнулися Тарасу (менеджер співачки, – КВ) про це, на що він відповів, що не буде роялті, що все дуже складно, нема там чим займатися. Запропонував віддячити тим, що Jerry Heil у інтерв’ю буде розповідати, яка я і моя команда класні та яку круту ідею ми запропонували. Також згадають спонсорів, продюсерів, що це буде всюди висвітлено. І сказав, що вирахувати ці роялті проблемно, там копійки виходять. І ми з командою вирішили поки не заморочуватись”, – розповіла Моріна.

Втім, під час інтерв’ю на “Сніданок з 1+1” Jerry Heil не згадала про Аннабеллу Моріну, як авторку пісню, а також про команду. А після свята вийшов кліп, де не було вказано одного з членів команди, яка працювала над кліпом, а Моріну згадано, як авторку ідеї.

Моріна обурилась, а учасники команди Jerry Heil, позичивши очі в сірка, почали розповідати про якихось політиків в команді Моріної (яких в контексті створення кліпу не було). “Вони використали мою ідею, мій вірш, мої зв’язки, гроші моїх спонсорів-друзів, мою роботу. При цьому вони отримали собі результат, а на мене повісили усіх собак… мене й накрило обурення, а очі відкрилися. Я зрозуміла, які вони непорядні. Українською розмовляють, але поводять себе як орки – прийшли і звільнили… далі з’ясувалось, що команда Jerry Heil збирається робити зі мною тільки “договір на розповсюдження”, а не авторський договір. Нібито я просто натхненниця, і нумо рахувати, скільки ваших слів остаточно залишилось в тексті після нашого редагування. Тоді я зрозуміла, що Jerry Heil побачила класну ідею і спочатку хотіла її повністю під себе забрати, але я їм не дала цього зробити відразу, і вони це зробили поступово”, – розповіла Моріна.

Наразі ведеться юридична робота для підготовки ймовірного позову до Jerry Heil і її продюсерської команди. А версія пісні авторства Олександра Злотника відбудеться 19 листопада на великому концерті композитора в “Палаці Україна”. Співати “Гімн Державності” буде Іво Бобул.

Емоційну реакцію Jerry Heil на цю ганебну та прикру історію можна прочитати на її Telegram-каналі. А юристка ТОВ “Сікрет Сервіс Діджитал енд Паблішинг” Євгенія Ступчук зазначила, що намагається сприяти вирішенню конфлікту між авторкою пісня Аннабелою Моріною та співачкою Jerry Heil.

Фото: колаж Muzvar

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: війна росії проти україни, новини київа, Почайна, конфлікт, аннабелла моріна, Jerry Heil, гімн державності, авторські права

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.