неділя, 12 січня 2025 г.

Про кав’ярню, кохання й важливі слова

Про кав’ярню, кохання й важливі слова

Не знаєте, що прочитати на карантині? Адже усі казки Ганса Крістіана Андерсена вже “проковтнули”, “Поліанну” Елеонор Портер теж, і навіть “Гаррі Поттера” Джоан Роулінг за десятим разом. Ну що ж, тоді раджу прочитати “Кав’ярню” В’ячеслава Праха.

Події книжки відбуваються в маленькій дешевій кав’ярні з несмачною кавою та сумними людьми. Серед її відвідувачів головний герой помічає самотню дівчину. Між ними зав’язується діалог. Вони навіть не знають імен один одного, але кожного дня в один і той же час приходять у цю кав’ярню, аби поділитися своїми переживаннями.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Він дарує Розі (так він називає дівчину) книгу, після прочитання якої життя дівчини вже ніколи не буде таким як було. Яким воно буде, кожен читач домислює самостійно.

“Кав’ярня” написана так, ніби ми ― там і переживаємо разом почуття героїв. Ця книжка змушує замислитися про сенс життя , взаємини між людьми та вчить помічати дрібниці в характерах інших, про які раніше навіть не здогадувався. Вона вчить: “Будь сміливішим! Не чекай до завтра, аби сказати важливі слова близькій людині. Зробити те, на що не наважувався роками”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Більшість читачів ця книжка не залишає байдужими, але є й ті, для кого її ідея незрозуміла. Їм здається, що справжні причини вчинків персонажів автор не розкрив до кінця. Насправді, він дає змогу читачам дофантазувати деякі сюжетні лінії.

На жаль, історія закінчується “на мінорі”. Проте, як на мене, якщо книга не “пробиває на сльози”, то вона не така вже й гарна. “Знаєте, бувають солодкі сльози. Але смак гірких мені не забути ніколи”. Саме такими словами закінчується розповідь і життя героя.

Мова “Кав’ярні” ― лагідна й солодка, із захопливими описами та глибокими філософськими думками . “Очі кольору кави. Губи відтінку троянди. І музика... Така само бридка, як і їх лате”. Такими солодкими цитатами автор наповнив книгу від першої до останньої сторінки. Тому її хочеться розібрати на цитати. Хоча користувачі мережі давно вже це зробили.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Прочитайте і напишіть, що думаєте про “Кав’ярню” ви,  та які цитати з неї запали вам у душу! А я піду читати нову книжку. Чекайте нового відгуку!

КиевVласть

Гончаренко Дар’я, вихованка гуртка “Школа основ журналістики” ІТА "ЮН-ПРЕС" КПДЮ

Теги: дети, юн-пресс, книги, литература, чтиво

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.