вторник, 13 апреля 2021 г.

Про кав’ярню, кохання й важливі слова

Про кав’ярню, кохання й важливі слова

Не знаєте, що прочитати на карантині? Адже усі казки Ганса Крістіана Андерсена вже “проковтнули”, “Поліанну” Елеонор Портер теж, і навіть “Гаррі Поттера” Джоан Роулінг за десятим разом. Ну що ж, тоді раджу прочитати “Кав’ярню” В’ячеслава Праха.

Події книжки відбуваються в маленькій дешевій кав’ярні з несмачною кавою та сумними людьми. Серед її відвідувачів головний герой помічає самотню дівчину. Між ними зав’язується діалог. Вони навіть не знають імен один одного, але кожного дня в один і той же час приходять у цю кав’ярню, аби поділитися своїми переживаннями.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Він дарує Розі (так він називає дівчину) книгу, після прочитання якої життя дівчини вже ніколи не буде таким як було. Яким воно буде, кожен читач домислює самостійно.

“Кав’ярня” написана так, ніби ми ― там і переживаємо разом почуття героїв. Ця книжка змушує замислитися про сенс життя , взаємини між людьми та вчить помічати дрібниці в характерах інших, про які раніше навіть не здогадувався. Вона вчить: “Будь сміливішим! Не чекай до завтра, аби сказати важливі слова близькій людині. Зробити те, на що не наважувався роками”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Більшість читачів ця книжка не залишає байдужими, але є й ті, для кого її ідея незрозуміла. Їм здається, що справжні причини вчинків персонажів автор не розкрив до кінця. Насправді, він дає змогу читачам дофантазувати деякі сюжетні лінії.

На жаль, історія закінчується “на мінорі”. Проте, як на мене, якщо книга не “пробиває на сльози”, то вона не така вже й гарна. “Знаєте, бувають солодкі сльози. Але смак гірких мені не забути ніколи”. Саме такими словами закінчується розповідь і життя героя.

Мова “Кав’ярні” ― лагідна й солодка, із захопливими описами та глибокими філософськими думками . “Очі кольору кави. Губи відтінку троянди. І музика... Така само бридка, як і їх лате”. Такими солодкими цитатами автор наповнив книгу від першої до останньої сторінки. Тому її хочеться розібрати на цитати. Хоча користувачі мережі давно вже це зробили.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Прочитайте і напишіть, що думаєте про “Кав’ярню” ви,  та які цитати з неї запали вам у душу! А я піду читати нову книжку. Чекайте нового відгуку!

КиевVласть

Гончаренко Дар’я, вихованка гуртка “Школа основ журналістики” ІТА "ЮН-ПРЕС" КПДЮ

Теги: дети, юн-пресс, книги, литература, чтиво

вторник, 13 апреля 2021 г.
13:46
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В Киеве продлили запрет на проведение ярмарок
20:26
С улиц Киева должны убрать 71 элемент благоустройства (адреса)
20:04
На Киевщине в результате пожара погибла женщина (видео)
19:43
Голосеевская РГА собирается отменить аукцион по передаче в аренду помещения для приемных депутатов Киевсовета
19:25
Директор Департамента экономики и инвестиций КГГА Наталья Мельник в прошлом году продала землю и стала больше зарабатывать
19:08
Рада отклонила предложение Кабмина штрафовать за нарушение обязательной самоизоляции
19:02
В Киеве заведующего патологоанатомическим отделением и врача задержали за вымогательство при выдаче тела умершей от COVID-19 (фото)
18:42
Правоохранители проводят обыск в офисе и павильонах ВДНХ, а также в квартире гендиректора выставочного комплекса
18:41
ВР приняла закон о реструктуризации валютных долгов по ипотеке
18:25
Доход временно исполняющего обязанности министра энергетики Юрия Витренко в 2020 году составил более 288 млн гривен
18:20
В Киеве появится инклюзивный туристический маршрут
18:01
На Київщині розпочинається вакцинація CoronaVac / Sinovac Biotech
17:52
Учитывая эпидемию коронавируса, Рада разрешила выпускникам школ не проходить госаттестацию
17:44
Дмитрий Гурин в ВР заработал в 2020 году вдвое меньше, чем будучи предпринимателем в 2019-м
17:41
Виталий Кличко: На Дарницкой ТЭЦ уже установили два новых электрофильтра газоочистки и до конца года введут в эксплуатацию еще один (фото)
Календарь событий