“Прес-бій фоторепортерів” в Київському Палаці дітей та юнацтва
В інформаційно-творчому агентстві “Юн-Прес” Київського Палацу дітей та юнацтва відбувся міський конкурс шкільних редакцій II відбірковий тур “Прес-бій фоторепортерів”. Захід пройшов у три етапи за участі 70 учасників.
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”
Конкурс проходить протягом півріччя в чотири етапи: кореспонденти, фоторепортери, дизайнери, редактори і заключна частина - фінал. Мета заходу: навчити дітей працювати в команді, зрозуміти наскільки їм потрібна журналістика, видавнича справа, фото та дизайн.
“Ми намагаємося показати підліткам важливість журналістики, що можна робити за допомогою фото, дизайну, перевірити вміння редагувати тексти. Я вважаю, що це практика й одночасно якісь нові навички, знайомства зі школами. До речі, в Києві немає більше подібних конкурсів і єдиний на сьогодні, наскільки мені відомо, це в Київському Палаці дітей та юнацтва в інформаційно-творчому агенстві “Юн-Прес”, - розповіла організатор конкурсу Оксана Гаврилюк.
Першим завданням для юних фотографів стали відповіді на питання вікторини: знання історії, жанрів та функцій фоторепортажів, українських фотографів та фоторепортерів.
Друге завдання мало назву “Креативний портрет”. “Застосовуйте незвичні ракурси, щоб це було цікаво і не сумно”, - давав настанови професійний фотограф Ярослав Голубчик.
Учасники конкурсу бігали по Палацу і фотографували усе на своєму шляху. Хтось - за допомогою професійної камери, а більшість - на звичайний телефон.
Цей етап оцінювали за такими критеріями: композиція, розкриття теми, оригінальність та ракурс. Окрім представлення самої фотографії, Ярослав Голубчик заохочував розповідати її історію, ідею, та основні моменти виконання.
“Дуже важливо вислухати думку автора, це може повністю змінити бачення фотографії”, - пояснив фотограф.
Діти жваво обговорювали роботи, намагалися донести свою точку зору. Варто зазначити, що багато учасників до цього не займалися фотографією, тому цей конкурс став відправною точкою їх шляху.
“Такі заходи дуже цікаві, вони розвивають з багатьох сторін. Людина може створити подібний малюнок того, що вона бачить навколо себе”, - захоплено розповів учень Авіакосмічного ліцею Микола Чмундер.
Одним з найцікавіших етапів конкурсу став майстер-клас від фотографа Ярослава Голубчика, керівника гуртка “Арт-фото” ІТА “Юн-Прес”. “Якщо бути уважним, то все цікаве знаходиться поруч, якщо придивитися до деталей, до гри світла, то та сама завірюха, яка зараз на вулиці, дає багато тем і сюжетів, просто треба не боятися холоду і певний час приділити пошуку цікавих сюжетів”, - розповів фотохудожник про пошук нових ідей для фото.
Ярослав також наголосив на різниці між фотохудожником і фоторепортером: “Репортер має передавати подію, яку знімає, максимально правдиво і неспаплюжено. Фотохудожник має право вносити зміни. Він по іншому показує звичні предмети в незвичному ракурсі”.
Пан Ярослав також розповів, що під час занять фотогуртка вони разом з вихованцями кожного заняття роблять маленьке шоу, цікаві знімки, вчаться робити незвичні ефекти в фотографії, ходять в музеї й на цікаві виставки.
За результатами І місце виборола дитяча районна редакція “Деснянці” (Деснянського району).
Друге місце дісталося районній учнівській редакції “Soloma news” (АКЛ НАУ Солом’янського району) й редакції “Святошки” (Святошинського району).
На третьому місці – шкільна редакція “Драгоманівка” (гімназії НПУ ім. М.П. Драгоманова Шевченківського району) та шкільна редакція “Шкільна орбіта” (СШ№14 Оболонського району).
У номінації “Креативний портрет” та номінації “Дублікат палацу” нагороджено шкільну редакцію “Кловський меридіан” (Кловського ліцею №77 Печерського району) та редакцію газети “Поступ” (СЗШ №35 Святошинського району).
”Мені подобаються такі заходи, а в фотографії люблю портретний жанр і пейзажний з фотографіями міста”, - сказала учениця школи №7 Солом’янського району Анастасія Ходак.
Фото: veselo.org.ua
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”