п'ятниця, 5 липня 2024 г.

Посади квітку в День Землі

Посади квітку в День Землі

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Це свято чистої Води, Землі й Повітря.  Юні журналісти ІТА “ЮН-ПРЕС”  ініціюють  акцію “Посади квітку” до Всесвітнього дня Землі.

У різних куточках світу небайдужі люди згуртовуються, проводять різноманітні акції, щоб привернути увагу до навколишнього середовища, екологічних проблем нашої планети. Програмою таких заходів є озеленення населених пунктів, прибирання зон відпочинку, чистка озер та струмків – будь-які дії для покращення довкілля.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році. Історія походження цього свята пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска на півночі американського континенту.  Наприкінці ХІХ століття  Джон Мортон переїхав  на нове місце проживання й відразу ж звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубували для будівництва житлових будинків та їх опалення. Він  запропонував провести день, присвячений благоустрою населеного пункту, а  тих, хто посадить найбільше дерев, відзначити  призами. Лише за один день було висаджено понад 1 млн дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

1970 року в США згадали про цю ініціативу. Відомий американський політик  сенатор Гайлорд Нельсон створив групу зі студентів під керівництвом студента Гарварду Денніса Гайеса. Оскільки це був час активних студентських рухів, ініціатива привернула до себе багато уваги. Попри те, що сенатор і його “штаб” не мали ні часу, ні ресурсів для організації справді масових заходів, вони відбувалися самостійно (як, наприклад, 20-мільйонна демонстрація і приєднання до проєкту сотень шкіл). Як казав Г.Нельсон, “День Землі організовував себе сам”.  Ініціатива набула популярності. На хвилі громадської і політичної активності, завдяки проведенню Дня Землі у США, було прийнято закони та інші акти з питань охорони навколишнього природного середовища (зокрема Акт про чисте повітря). 26 лютого 1971 року Генеральний секретар ООН У Тан підписав спеціальну декларацію, присвячену цій події. Щороку 20-21 березня у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку дзвонить Дзвін миру,  закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін миру — символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів. І водночас — це заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі, збереження людини і культури. Перший Дзвін миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 році. Він відлитий з монет — дитячих пожертв з усіх континентів — і є символом глобальної солідарності людей Землі. У нього також вплавлені ордени та медалі, інші почесні знаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні промовляє: “Хай живе загальний мир у всьому світі”. У 1996 році подібний дзвін був встановлений у штаб-квартирі ООН у Відні.

Символом Дня Землі є зелена грецька буква Θ на білому фоні.

Є навіть Прапор Землі  - фотографія планети з космосу (знімок, відомий як “Блакитна іграшкова куля”, зроблений астронавтами Аполлона-17 дорогою до Місяця) на темно-синьому тлі.

Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів і реформування економіки з урахуванням екологічних аспектів. Дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища – важливий крок на цьому шляху.

Вихованці ІТА “ЮН-ПРЕС” з радістю приєднуються до святкування Всесвітнього дня Землі. Ми оголошуємо акцію “Посади квітку чи дерево”.

Ми закликаємо підтримати акцію та посадити в себе на подвір'ї квітку, яка буде радувати вас своєю красою в теплі весняні дні. Піклуйтесь про природу, і вона обов'язково вам віддячить!

Фото чи відео виставляйте у своїх соцмережах і надсилайте посилання на сторінку Наталії Плохотнюк або на пошту: nataliyun-press@ukr.net.

У Києві відбудеться благодійний екозабіг “NO WASTE RUN

Відзначаючи Всесвітній День Землі,  15 травня в Києві, на ВДНГ відбудеться благодійний екозабіг “NO WASTE RUN. Мета екозабігу – зібрати 1 500 000 грн на будівництво культурного об’єкта, який навчатиме дітей та дорослих як правильно мінімізувати та сортувати відходи. Культурний об’єкт включатиме: музей відходів і сортування, майданчик для “no-plastik&no-cruelty” фермерського ринку, відкритий простір арт-заходів. Взяти участь в благодійному забігові можуть всі бажаючі: варто зареєструватись  на сайті Kind Challenge та зробити грошовий внесок. Той хто подолає дистанцію – отримає оригінальну медаль бігуна-доброчинця з переробленого пластика. Якщо під час екозабігу ви будете знаходитись за межами Києва – не біда, біжіть самостійно 2, 5, чи навіть 10 км, медаль надішлють вам поштою. Забіг збирались провести до Всесвітнього дня Землі, проте через карантинні обмеження довелось перенести на травень.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Юлія Кишковська, “Краєзнавча журналістика”, викладач Наталія Плохотнюк

Теги: новости украины, юн-пресс, день земли

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.