Посади квітку в День Землі
22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Це свято чистої Води, Землі й Повітря. Юні журналісти ІТА “ЮН-ПРЕС” ініціюють акцію “Посади квітку” до Всесвітнього дня Землі.
У різних куточках світу небайдужі люди згуртовуються, проводять різноманітні акції, щоб привернути увагу до навколишнього середовища, екологічних проблем нашої планети. Програмою таких заходів є озеленення населених пунктів, прибирання зон відпочинку, чистка озер та струмків – будь-які дії для покращення довкілля.
Вперше День Землі був відзначений у 1970 році. Історія походження цього свята пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска на півночі американського континенту. Наприкінці ХІХ століття Джон Мортон переїхав на нове місце проживання й відразу ж звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубували для будівництва житлових будинків та їх опалення. Він запропонував провести день, присвячений благоустрою населеного пункту, а тих, хто посадить найбільше дерев, відзначити призами. Лише за один день було висаджено понад 1 млн дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.
1970 року в США згадали про цю ініціативу. Відомий американський політик сенатор Гайлорд Нельсон створив групу зі студентів під керівництвом студента Гарварду Денніса Гайеса. Оскільки це був час активних студентських рухів, ініціатива привернула до себе багато уваги. Попри те, що сенатор і його “штаб” не мали ні часу, ні ресурсів для організації справді масових заходів, вони відбувалися самостійно (як, наприклад, 20-мільйонна демонстрація і приєднання до проєкту сотень шкіл). Як казав Г.Нельсон, “День Землі організовував себе сам”. Ініціатива набула популярності. На хвилі громадської і політичної активності, завдяки проведенню Дня Землі у США, було прийнято закони та інші акти з питань охорони навколишнього природного середовища (зокрема Акт про чисте повітря). 26 лютого 1971 року Генеральний секретар ООН У Тан підписав спеціальну декларацію, присвячену цій події. Щороку 20-21 березня у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку дзвонить Дзвін миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін миру — символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів. І водночас — це заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі, збереження людини і культури. Перший Дзвін миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 році. Він відлитий з монет — дитячих пожертв з усіх континентів — і є символом глобальної солідарності людей Землі. У нього також вплавлені ордени та медалі, інші почесні знаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні промовляє: “Хай живе загальний мир у всьому світі”. У 1996 році подібний дзвін був встановлений у штаб-квартирі ООН у Відні.
Символом Дня Землі є зелена грецька буква Θ на білому фоні.
Є навіть Прапор Землі - фотографія планети з космосу (знімок, відомий як “Блакитна іграшкова куля”, зроблений астронавтами Аполлона-17 дорогою до Місяця) на темно-синьому тлі.
Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів і реформування економіки з урахуванням екологічних аспектів. Дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища – важливий крок на цьому шляху.
Вихованці ІТА “ЮН-ПРЕС” з радістю приєднуються до святкування Всесвітнього дня Землі. Ми оголошуємо акцію “Посади квітку чи дерево”.
Ми закликаємо підтримати акцію та посадити в себе на подвір'ї квітку, яка буде радувати вас своєю красою в теплі весняні дні. Піклуйтесь про природу, і вона обов'язково вам віддячить!
Фото чи відео виставляйте у своїх соцмережах і надсилайте посилання на сторінку Наталії Плохотнюк або на пошту: nataliyun-press@ukr.net.
У Києві відбудеться благодійний екозабіг “NO WASTE RUN”
Відзначаючи Всесвітній День Землі, 15 травня в Києві, на ВДНГ відбудеться благодійний екозабіг “NO WASTE RUN”. Мета екозабігу – зібрати 1 500 000 грн на будівництво культурного об’єкта, який навчатиме дітей та дорослих як правильно мінімізувати та сортувати відходи. Культурний об’єкт включатиме: музей відходів і сортування, майданчик для “no-plastik&no-cruelty” фермерського ринку, відкритий простір арт-заходів. Взяти участь в благодійному забігові можуть всі бажаючі: варто зареєструватись на сайті Kind Challenge та зробити грошовий внесок. Той хто подолає дистанцію – отримає оригінальну медаль бігуна-доброчинця з переробленого пластика. Якщо під час екозабігу ви будете знаходитись за межами Києва – не біда, біжіть самостійно 2, 5, чи навіть 10 км, медаль надішлють вам поштою. Забіг збирались провести до Всесвітнього дня Землі, проте через карантинні обмеження довелось перенести на травень.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"