“Поетична м’ясорубка” в Молодіжці
Молодіжна школа медіа проєктів Київського Палацу дітей та юнацтва завітала у гості до Київської молодіжної бібліотеки.
Епічні розмахи пера, поєднання традиції та сучасності, наполегливість та сильні слова – саме ці ознаки проявили учасники конкурсу “Поетична м’ясорубка”. “М'ясорубка” є батлом віршів, у який не знає закритих дверей, є відкритим для всіх бажаючих .
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"
Задум провести жорстке й видовищне поетичне змагання назрівав у Молодіжній вже давно: думали і про формат слему, і про турніри, і про традиційні конкурси. Але повноцінно сформувати ідею Поетичної м’ясорубки дозволила саме пандемія, адже неможливість запросити авдиторію до зали змусила змістити акцент на цікавий стрім. І це, як не дивно, пішло тільки на користь!
“Поетична м'ясорубка” – це не просто конкурс, адже видовищність виконання вірша тут грає велику роль. Навіть одяг поета може стати частиною приємної загальної картини, тому будьте уважні. В коханні і в поезії всі способи хороші. Журі оцінює не лише текст, а й виконання. Тому вітаються яскраві образи, мейк, цікава перформативна складова. Втім, звісно, якість текстів завжди грає найбільше роль, бо ми, перш за все, любимо хороші вірші.
Це пілотний конкурс, і організатори, зокрема, ініціатор конкурсу Василь Духновський, дуже сподіваються зробити його періодичним, щоразу покращуючи.
Перший віршовий батл проходив серед молоді, активістів та літературознавців, які креативно ставляться до життя та мають глибокий внутрішній світ.
Батл складався з двох етапів. Кожен учасник декламував по одному своєму твору. До фіналу потрапили найкреативніші та найепатажніші поети. Найсильніших обрали члени журі, серед яких – сучасні майстри пера, літературознавці, поети й перекладачі: Василь Соловій, Ольга Манушкіна, Ігор Мітров, Дарина Гладун та Роман Гардашук.
Твори були різноманітні, за змістом, стилем, душею. У всіх учасників була мета: перемогти. Не підвели й самі учасники: вказівку щодо видовищності виконали креативно й цікаво: музичний інструмент, читання під біт, неймовірний артистизм і хороший гумор не давали глядачам нудьгувати протягом всього конкурсу. Один з учасників навіть спробував застосувати кліфгенгер, але це не допомогло йому потрапити до фіналу. Родзинкою конкурсу став виступ Маґне Калінсена під супровід морінхура (народного угорського музичного інструмента) – “музичного коня” – саме так виконавець прозвав свій музичний інструмент.
Найкреативнішим та найепатажнішим поетом на думку журі виявився Варел Лазовий-практик східних вчень. Саме його східний стиль і зачарував членів журі. Він показує, що позитивний погляд на життя є визначальним.
Призи – вогонь! Торбинка з логотипом бібліотеки, чашка з логотипом бібліотеки, читацький квиток з логотипом бібліотеки.
Поезія наповнює наші серця, вона відображає наше сьогодення і допомагає віднайти духовну рівновагу.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"