субота, 14 грудня 2024 г.

Побач. Відчуй. Пишайся

Побач. Відчуй. Пишайся

Форум молодіжних медіа  в ІТА  завершився незвично й феєрично! Його учасникам  випала нагода відвідати Музей становлення української нації, який  знаходиться в підніжжі пам’ятника “Батьківщина-мати”.

Експозиція музею продумана до найменших дрібниць, інформації дуже багато, але вона сприймається легко і цікаво. Якщо ви іноземець і хочете піти в Музей становлення української нації але не знаєте української мови – не біда, за вас все продумали наперед, адже екскурсію тут ведуть на 8-ми мовах світу.  Є й аудіогід. Якщо ви абітурієнт, рекомендую піти сюди перед тим як будете здавати ЗНО – ви здасте його на високий бал і освіжите знання з історії України.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Експозиція музею надзвичайно цікава перш за все тим,  що тут розташовано 3 музеї: музей воскових фігур, музей історії України (по епохам і століттям, дуже детально) і музей з тачскрінами з мапами і фактами.

Музей історії України повністю розказує нам історію України з самого початку, з часів становлення слов'ян і до сучасності.

Музей воскових фігур. Тут  розташовано 110 3D фігур видатних українців, державних діячів та відомих осіб, які так чи інакше вплинули на становлення української нації: від княгині Ольги до діячів сучасності, навіть до співачки Джамали. Всі історичні сюжети в музеї відтворені за описами істориків і підтверджені науковими організаціями. Зовнішній вигляд історичних постатей, їхній вік та одяг відповідають тому часу, коли відбувалась подія, показана в сюжеті, або тому періоду, коли вони були на піку своєї слави чи в період найбільшого піднесення. Тепер кожен на власні очі зможе побачити як виглядали козаки, Тарас Шевченко, Леся Українка, Степан Бандера та інші відомі реформатори української нації. 25 сюжетних композицій, де кожну інсталяцію супроводжує інтерактивний аудіо та відео контент, запахи, пристрої віртуальної реальності, що дає відвідувачу відчути атмосферу епохи, в якій він перебуває. Лише за 1,5-2 години в захоплюючому мультимедійному 5D форматі можна ознайомитися з багатовіковою історією української нації, що дозволить належно оцінити її місце в родині європейських народів. В кожній експозиції є контент, що цікаво читається та легко запам’ятовується дітьми. Всі експозиції зроблені на підставі історичних досліджень, підтверджених істориками, археологами та іншими вченими.

Воскові фігури мають настільки "натуральний" вигляд, що дуже схожі на живих людей, які одягнули дивакуваті костюми і нанесли грим. Щось на кшталт акторів. В жодному музеї України такого ви не побачите, аналоги є в Римі, Лондоні та Гонконзі (саме музей фігур, без історії держави). Фігури зроблені з силікону, кібер-шкіри і пластику, а їх зовнішній вигляд відповідає зовнішності тої людини-діяча, яку уособлює фігура. Якщо ж підійти до них ближче, можна роздивитися навіть вени, зморшки, вії, тріщинки на пальцях, піт і блискітку в очах, настільки вони походять на людей. Цікавий факт: ці фігури можуть...."ожити". Як? Взнаєте, коли відвідаєте музей. Також в експозиції є 20-30 мізансцен на яких власне і стоять ці фігури. Кожна з цих мізансцен транслює певну історичну подію – наприклад, мізансцена з Володимиром Великим показує, як відбувалося хрещення Русі. Кожна мізансцена оповита конкретними звуками, які відповідають події (наприклад звук битви мізансцена з козаками).

Особливо мене вразив Музей тачскрінів з мапами і картами. Тачскрін – це великий екран, займає собою одну стіну, на якому відтворено факти конкретної події конкретної епохи, факти про діячів/князів даної епохи, символіка, тощо. Саме це і робить музей найсучаснішим.

Музей “Становлення української нації” – це не лише простір демонстрації історичних артефактів, а перш за все, місце сили, духу та перемог українського народу в різні періоди його історії. Головний девіз музею —  “Побач. Відчуй. Пишайся.” — повністю відповідає його змісту й  спонукає українців до самоаналізу та дії: побач – дізнайся, відчуй – усвідом, пишайся – будь гордим, поважай свою країну, її культуру  і твори благо їй своєю працею та життям.

Мені дуже сподобався музей, його атмосфера неповторна і унікальна, а від його експозиції захоплює дух! Засновники музею наповнили музей ефектом присутності героїв подій, духом української свободи, що дуже важливо у цей нелегкий час для України.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Вероніка Козачина, гурток “Репортери”

Теги: новости киева, юн-пресс, музей, история украины, музей становления украинской нации

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій