субота, 14 грудня 2024 г.

Пандемія футбольного світу

Пандемія футбольного світу

Перенесення футбольного Євро-2020 на наступний рік, призупинення Ліги Чемпіонів та Ліги Європи, заборона проведення масштабних заходів та жорсткий карантин по всьому світу. Все через пандемію коронавірусу.

Українська “ФавБет ліга”, як і усі європейські футбольні чемпіонати, окрім чемпіонату Білорусі, пішла на карантин на невизначений термін. У цій статті я б хотів розглянути, як пандемія вплине на подальший розвиток подій у нашому чемпіонаті.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Відновлення чемпіонату в кінці квітня – на початку травня

УЄФА дала європейським футбольним асоціаціям час до 30 червня, аби дограти внутрішні чемпіонати та кубки. Найкращим часом для відновлення матчів у “ФавБет лізі” буде кінець квітня – початок травня. У цей період клуби можуть спокійно дограти 9 турів чемпіонату та Кубок України. Крайнім терміном може стати середина травня, але не факт, що гравці команд зможуть витримати такий щільний графік ігор (“Динамо”, “Ворскла” та “Маріуполь” мають врахувати ще й кубкові матчі, а “Шахтарю” Лігу Європи), тим паче після незапланованої відпустки. 

Дострокове завершення “ФавБет ліги” (найгірший варіант розвитку подій)

Якщо карантин затягнеться до кінця травня, тоді УАФ буде розглядати два варіанти дострокового завершення сезону. За першого – місця у турнірній таблиці  визначатимуться за підсумками 1-го кола чемпіонату. Другий же сценарій передбачає, що місця розподілятимуться так само результатами першого кола, але з урахуванням 23-го туру (перших матчів другого кола).

Перший варіант точно не підійде луганській “Зорі”. Справа в тому, що за підсумками першого кола команда Віктора Скрипника займає третю сходинку турнірної таблиці, відстаючи від київського “Динамо” всього на 2 пункти. У 23-му турі “Зоря” обіграла “Шахтар”, а “Динамо” зіграло унічию із “Десною”, тим самим віддавши луганцям друге місце та потенційну путівку в кваліфікацію Ліги Чемпіонів. У нижній шістці змін не відбулося б, але питання, чи захоче остання команда чемпіонату (львівські “Карпати”) просто взяти й погодитися на виліт з Прем’єр-ліги. Суперечок  стовідсотково не уникнути. 

Що стосується першого місця, то в обох випадках “Шахтар” буде чемпіоном, що для мене, як для вболівальника “Динамо”, важко визнати.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Фізичний стан футболістів

Варто також сказати декілька слів про фізичний стан гравців після виходу із карантину. Можу з упевненістю заявити – після незапланованої відпустки на екваторі футбольного сезону буде достатньо важко набрати форму. Навіть якщо футболісти займалися фізичними навантаженнями удома, все одно будуть помітні труднощі в зіграності та взаємодії з партнерами по команді.

Висновки

Звісно, дуже хочеться поновлення футбольних чемпіонатів та спортивного життя в цілому. Людям вже набридло сидіти вдома і вони з радістю пішли б на стадіон, аби  підтримати улюблену команду. Але наразі це не можливо. Тому поки що залишається дотримуватись правил карантину та насолоджуватися записами улюблених матчів  сидячи вдома перед екранами телевізорів чи комп’ютерів.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Андрій Ченцов, гурток “Спортивна журналістика”

Теги: коронавирус, пандемия, футбол, юн-пресс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.