Палац Дитинства відкрив усі двері
У Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся традиційний День відкритих дверей.
На площі біля Палацу – провідного столичного закладу позашкільної освіти – зібралися сотні юних киян з батьками та друзями, щоб дізнатися більше інформації про освітні напрями Київського Палацу та обрати найкращі з них.
Музика, танці, пісні, туристичні намети, колби, пробірки, відкриті сеанси гри в шахи та шашки, малювання й робототехніка, фото, відеозйомка, дитячий гомін, мов у бджолиному вулику. Гості ходили від локації до локації, спілкувалися з викладачами, брали участь у квесті “Країна Дитинства” від ІТА “ЮН-ПРЕС”, слухали, знайомились, оцінювали та обирали. Насправді, для юних киян та їх батьків це був не простий вибір: адже сьогодні КПДЮ пропонує вихованцям понад шість сотень сучасних напрямів навчання.
Яскравим фоном цього важливого дійства стали кількагодинний мистецький марафон, дефіляда самохідних та радіокерованих кораблів на фонтанах Палацу, автокрос на сценічному майданчику та запуск ракети, що злетіла майже до самого неба!
Однією з цікавих і важливих сторінок життя Палацу є його фестивальна діяльність. “Нашого цвіту по всьому світу” – з таким гаслом подорожують його творчі колективи, серед яких і вихованці Інформаційно-творчого агентства “ЮН-ПРЕС”.
Під час знайомства киян із колективами Палацу директор Оксана Добровольська вручила диплом і бронзову “Золоту лодку” команді ІТА “ЮН-ПРЕС” (Ангеліна Полісученко, Аліна Любко, В’ячеслав Пиптенко, керівник – Анна Полісученко) за перемогу в Міжнародному фестивалі #FolkoweInspiracje (м. Лодзь, Польща). Директор фестивалю Folkowe Inspiracje Адам Кохер передав почесний диплом за багаторічну співпрацю Надії Іллюк, керівнику ІТА “ЮН-ПРЕС” КПДЮ.
Під час свята було урочисто відкрито витвір художниці монументально-декоративного мистецтва, викладача Палацу, керівника гуртка “Мистецтво стінопису Юлії Копилової. Декоративна композиція “Моє місто – синій простір променистий” складається з дев’яти мозаїчних панно. В основі творчого задуму – асоціативні “Моє місто – синій простір променистий” враження від урбаністичного пейзажу, поєднаного яскравими хвилями фантастичного небесного простору. Панно виконані в традиціях вітчизняного монументального мистецтва. Для їхнього створення використано класичні матеріали: кольорова керамічна плитка та смальта.
Мозаїка – це живопис в твердому матеріалі, тому кожний модуль – як мазок пензлем, підбирається окремо, враховуючи колір, його відтінки, розмір, форму та фактуру. Створення мозаїки – дуже кропітка та фізично важка справа, це фактично будівельний майданчик в мініатюрі. Але результат завжди вартий витрачених зусиль.
На створення мозаїчного циклу мисткиню надихнула робота над відновленням мозаїк фонтанного комплексу Палацу “Зорі та сузір’я”. Робота присвячується жителям великих міст, рідному Києву та Палацу.
І знову аудиторії Київського Палацу дітей та юнацтва заповнюють розумні, кмітливі, креативні й артистичні хлопці та дівчата столиці й столичної області.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"
Фото: Ручко Олександра