четвер, 16 січня 2025 г.

Опера “Фауст” подарит встречу с оперными звездами мирового масштаба

Опера “Фауст” подарит встречу с оперными звездами мирового масштаба

20 ноября гости Национальной оперы Украины смогут услышать творческий тандем Тарас Штонда – Валентин Дытюк в опере “Фауст” Шарля Гуно. Дытюк исполняет партию Фауста, а Штонда – Мефистофеля. Еще одна изюминка этого оперного вечера – лирический баритон Андрей Бондаренко, приглашенный в рамках проекта “Украинские оперные звезды в мире”, который исполнит в этот день на киевской сцене партию Валентина.

Об этом KV сообщили в Нацопере.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Шарль Гуно довольно рано заявил о себе как композитор. В двадцать один год за написанную еще во время учебы в Парижской консерватории кантату "Фернан" он получил престижную Римскую премию.

Когда Шарль Гуно взялся за написание оперы "Маргарита" по мотивам трагедии "Фауст" Иоганна Вольфганга Гёте, уже существовало более десяти опер под названием "Фауст". Однако Гуно это не остановило.

"Фауст" Гете и "Фауст" Гуно – не тождественные по философскому содержанию произведения. В опере появилась, прежде всего, личная трагедия Маргариты, ее безоговорочная любовь и страшная смерть.

Оперой заинтересовался Парижский лирический театр, где 19 марта 1859 и состоялась ее премьера. Опера не сразу завоевала своего поклонника. Появился ряд негативных рецензий. Однако, интерес к спектаклю рос с каждым новым показом. Любители оперы медленно раскрывали внутреннюю наполненность партитуры Шарля Гуно. Приобретали популярность отдельные мелодии. В защиту оперы выступил один из самых авторитетных европейских композиторов Гектор Берлиоз. К концу года состоялось 57 показов оперы, и она задержалась в репертуаре Парижского лирического театра почти на десять лет.

В 1869 году оперу "Фауст" Шарля Гуно включила в свой репертуар Гранд Опера. Композитор осуществил ее новую редакцию, заменив диалоги мелодичными речитативами и дописал хореографическую картину "Вальпургиева ночь", которая стала существенной связкой к финальной части оперы.

Вторая редакция "Фауста" имела феноменальный успех. За двадцать пять последующих лет опера была показана тысячу раз.

На киевской оперной сцене "Фауст" и "Ромео и Джульетта" Шарля Гуно постоянно шли с восьмидесятых годов 19 века. На протяжении 20 века на сцене Нацоперы осуществлено десять интерпретаций "Фауста". В "Фаусте" пели самые выдающиеся солисты оперы, среди которых Анатолий Соловьяненко, Михаил Донец, Борис Гмыря, Михаил Гришко, Дмитрий Гнатюк.

Более десяти лет назад опера "Фауст" была поставлена ​​на сцене Нацоперы известным итальянским режиссером Марио Корради. История, рассказанная Гете и Гуно, была перенесена в наше время. Такое “осовременивание” сюжета Корради объяснил желанием заинтересовать молодежь, выросшую на “Звездных войнах” и “Матрице”, и идеей показать молодому поколению, что классическая опера может соответствовать их эстетическим вкусам.

Оригинальным режиссерским находкам поможет заиграть новыми красками и яркое исполнение ведущих партий. В ближайшем показе партию Фауста исполнит Валентин Дитюк, Мефистофеля – Тарас Штонда, Валентина – приглашенный в рамках проекта “Украинские оперные звезды в мире” солист Zurich Opera House, Deutsche Oper Berlin, Мариинского театра, Teatro Real de Madrid, The Dallas Opera, Іsraeli Opera и других театров мира Андрей Бондаренко.

Читайте: Опера “Богема” перенесет зрителей Нацоперы в иное временное измерение

Фото: Нацопера

КиевVласть

Георгий Палуев

Теги: новости киева, опера, национальная опера украины, фауст, шарль гуно

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.