п'ятниця, 13 грудня 2024 г.

Одна з найголовніших подій цього літа - літні Олімпійські ігри в Токіо - звершилася

Одна з найголовніших подій цього літа - літні Олімпійські ігри в Токіо - звершилася

Кияни активно підтримували своїх спортивних героїв. З 24 липня по 8 серпня 2021 року відділом молоді та спорту Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації  на території  “Сирецького парку” поряд зі спортивними майданчиками організовано фан-зону для підтримки українських спортсменів – учасників ХХХІІ Олімпійських ігор.

У складі збірної України – 153 спортсмени, які виступали в 25 видах спорту. Це – найменша кількість спортсменів на літній Олімпіаді за часи незалежної України. Найбільша збірна виступала в Пекіні, тоді, у 2008 році, було заявлено 243 українці.

На превеликий жаль, Україна втратила ліцензії у десяти видах спорту. Сенсаційні антирекорди – у легкій атлетиці та фехтуванні.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Видання The Associated Press прогнозувало Україні 14 нагород – три золотих, сім срібних та чотири бронзові. Олімпійськими чемпіонами, на думку експертів, мали стати Ольга Харлан (фехтування), Жан Беленюк (греко-римська боротьба) та Ярослава Магучіх (стрибки у висоту).

Срібні призери, за прогнозами The Associated Press: Дар’я Білодід (дзюдо, до 48 кг), Олена Костевич (стрільба з пістолета, 25 метрів), Олена Кривицька (фехтування, шпага),  Марина Бех-Романчук (легка атлетика, стрибки у довжину), Михайло Романчук (плавання, дві медалі – 800 та 1500 метрів вільним стилем), Олександр Хижняк (бокс, до 75 кг).

Прогнозовані експертами бронзові призери:  Станіслав Горуна (карате, до 75 кг), Ігор Радівілов (гімнастика, опорний стрибок), Яків Хаммо (дзюдо, понад 100 кг), Олексій Середа та Олег Сербін (синхронні стрибки у воду, 10-метрова вишка).

Також українці могли претендувати на нагороди у артистичному плаванні та ще одній нагороді в карате (Анжеліка Терлюга), маунтенбайку (Яна Беломоїна), Ірина Деха (важка атлетика).

Найбільшу кількість медалей українці виборювали у 2008 році – 27 нагород: 7 золотих, 5 срібних, 15 бронзових.

Цього року Україна змогла на Олімпійських Іграх здобути 19 медалей: 1 — "золото" – Жан Беленюк (боротьба), 6 срібних – Михайло Романчук (плавання), Парвіз Насібов (боротьба), Анжеліка Терлюга (карате), Людмила Лузан / Анастасія Четверікова (веслування), Олександр Хижняк (бокс), Олена Старікова (велоспорт), а також 12 бронзових нагород – Дар'я Білодід (дзюдо), Ігор Рейзлін (фехтування), Олена Костевич / Олег Омельчук (стрільба), Михайло Романчук (плавання), Еліна Світоліна (теніс), Алла Черкасова (боротьба), Марта Фєдіна / Анастасія Савчук (артистичне плавання), Ірина Коляденко (боротьба), Людмила Лузан (веслування), Станіслав Горуна (карате), команда синхроністок (артистичне плавання), Ярослава Магучіх (стрибки у висоту). Двом спортсменам – плавцю Михайлові Романчуку та каноїстці Анастасії Лузан – вдалося двічі здобути медаль Олімпіади.

Кияни активно підтримували своїх спортивних героїв.

З 24 липня по 8 серпня 2021 року відділом молоді та спорту Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації на території  “Сирецького парку”  поряд зі спортивними майданчиками організовано фан-зону для підтримки українських спортсменів – учасників ХХХІІ Олімпійських ігор. На величезному мультимедійному екрані щодня з 10.00 до 20.00 год велася трансляція змагань Олімпійських ігор . А на спортивних локаціях Сирецького парку дитячо-юнацькими спортивними школами міста Києва, громадськими організаціями та федераціями з видів спорту за участю відомих тренерів і спортсменів міста Києва організовано та проведено понад 30 майстер-класів, показових виступів і тренувань. Малеча, підлітки та дорослі мали змогу спробувати себе у різних видах спорту: футбол, художня та спортивна гімнастики, регбі, дзюдо, тхеквондо, бокс, вільна та греко-римська боротьба, роликовий спорт, веслування та плавання, великий теніс, армреслінг, легка атлетика, баскетбол, парашутний спорт, стрільба з лука, кікбоксінг, авіамодельний спорт, перетягування канату, велоспорт, крикет тощо.

Щодня проводились спортивні вікторини та розіграші призів від Національного олімпійського комітету України, Київської міської державної адміністрації, відділу молоді та спорту Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, ОСН “Сирець – 1”. Спонсорами заходу також виступили мотузковий парк “Цікава знахідка”, Київський зоопарк та Київська дитяча залізниця АТ “Українська залізниця”. Переможці та призери  вікторин , змагань і майстер-класів отримали  понад 60 подарункових сертифікатів до мотузкового парку, 100 квитків до Київського зоопарку, більше 100 дітей безкоштовно скористалися поїздкою дитячої магістралі.

7 серпня на платформі ZOOM відбулося пряме включення з Олімпійських ігор Токіо-Київ (фан-зона “Сирецький парк”).

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Гостями фан-зони також стали відомі спортсмени України, серед яких неодноразовий чемпіон Європи та світу, Європейських ігор, олімпійський чемпіон 2016 року зі спортивної гімнастики Олег Верняєв; унікальна 10-річна дівчинка, більше 30-ти спортивних досягнень якої зареєстровані національними та світовими рекордами, які ще ніхто не робив (показала майстерклас) Ніколь Князєва;  неодноразова переможниця чемпіонатів України, чемпіонка Всесвітньої гімназіади, срібна призерка чемпіонату світу 2021 року Крістіна Лакійчук (провела майстер-клас для малечі).

Майже щодня у фан-зоні відбувалися неодноразові зустрічі з параолімпійцями, які провели показове тренування з боччі (різновид боул-спорту (boules sport).. Загалом учасниками та глядачами заходу стало більше 5 000 осіб.

“Спорт об'єднує, надихає, зцілює й закохує”, – переконана начальник відділу молоді та спорту Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Ольга Вязіна.

Наталя Плохотнюк

Теги: спорт, юн-прес, олимпийские игры, чемпионы, событие

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.