неділя, 15 грудня 2024 г.

Один камінь — одне життя

Один камінь — одне життя

5 жовтня біля будинку 131 А по вулиці Саксаганського було встановлено "Камінь спотикання" Раїсі Майстренко, якій вдалося врятуватися під час розстрілу в Бабиному Яру.

19 вересня 1941 року після 78 днів оборони радянські війська залишили Київ. У цей же день німецькі війська вступили в місто. 28 вересня в місті з’явились оголошення, які наказували всім євреям міста негайно прийти до Лук’янівського цвинтаря. Багато хто здогадувався, що Бабин Яр – це смерть. 29 вересня 1941 року десятки тисяч киян вирушили у свою останню дорогу. Лише за 3 дні у місті було розстріляно понад 34 тисячі киян. Весь Київ перетворився на дорогу смерті. Серед тисяч тих, хто йшли дорогою смерті, була й Раїса Вадимівна Майстренко, її мама і вся рідня. Їй було тоді всього три рочки. Але той страшний день вона не може забути все своє життя. Дівчину врятувала бабуся Тетяна, мачуха батька, а всі двадцять членів їх родини: мама Ціля, дідусь Меєр, мамині сестри, їх діти навіки зосталися в Бабиному Яру.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

Після війни врятована дівчинка Раїса Майстренко стала артисткою, хореографом. Разом із чоловіком вона півжиття пропрацювала керівником народного ансамблю танцю "Оболонь" Будинку дитячої та юнацької творчості оболонського району столиці. Пам’яті страшної трагедії вона присвятила танцювальну композицію "Бабин Яр. Дитинствo".

— На цей номер про Бабий Яр мене надихнула менора — єврейський семисвічник. Мабуть, Бог залишив мене в живих, щоб я розповідала людям про Бабин Яр. Щоб це ніколи не повторилося, – розповідає Раїса Майстренко.

Проєкт "Один камінь, одне життя – 80 камені спотикання для Києева" ініційований українським центром вивчення історії Голокосту та Посольством Німеччини в Україні. На даний момент в Києві вже встановлено 8 таких каменів. Восьмий камінь — встановлений Раїсі Майстренко, якій вдалося врятуватися від розстрілу в Бабиному Яру.  Він розшташований прямо на дорозі перед входом до будинку.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В урочистій церемонії закладання каменю спотикання взяли участь сама Раїса Майстренко та її син Олексій, рідні та друзі пані Раїси Вадимівни, педагоги Київського палацу дітей та юнацтва на чолі з заступником директора Рітою Косяк, юні журналісти Інформаційно-творчого агенства “ЮН-ПРЕС” — дослідницька група, яка вивчала біографію Раїси Майстренко та їх керівник — Наталія Плохотнюк, вихованці народного ансамблю танцю "Оболонь". А також почесні гості — керівник відділу культури посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні — пані Катаріна Шауп-Карман,  президент єврейського форуму України — пані Роксана Гамарник-Монастирська.

Ми згадуємо Бабин Яр не для того, щоб підкреслити чиюсь національну значимість, а для того, щоб ніхто і ніколи не забував газових камер, жахливих медичних експериментів над живими людьми. Ми згадуємо про Бабин Яр, щоб не зрадити нашу пам’ять, яка стікає кров’ю, щоб зробити неможливою реабілітацію фашистів, нацистів та їхніх поплічників. І сьогодні ми встановлюємо Камені спотикання, щоб не забути Бабин Яр.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

КиевVласть

Леонід Рудаков

Теги: юн-пресс, бабин яр, раиса майстренко, камінь спотикання

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.