четвер, 28 березня 2024 г.

Один камінь — одне життя

Один камінь — одне життя

5 жовтня біля будинку 131 А по вулиці Саксаганського було встановлено "Камінь спотикання" Раїсі Майстренко, якій вдалося врятуватися під час розстрілу в Бабиному Яру.

19 вересня 1941 року після 78 днів оборони радянські війська залишили Київ. У цей же день німецькі війська вступили в місто. 28 вересня в місті з’явились оголошення, які наказували всім євреям міста негайно прийти до Лук’янівського цвинтаря. Багато хто здогадувався, що Бабин Яр – це смерть. 29 вересня 1941 року десятки тисяч киян вирушили у свою останню дорогу. Лише за 3 дні у місті було розстріляно понад 34 тисячі киян. Весь Київ перетворився на дорогу смерті. Серед тисяч тих, хто йшли дорогою смерті, була й Раїса Вадимівна Майстренко, її мама і вся рідня. Їй було тоді всього три рочки. Але той страшний день вона не може забути все своє життя. Дівчину врятувала бабуся Тетяна, мачуха батька, а всі двадцять членів їх родини: мама Ціля, дідусь Меєр, мамині сестри, їх діти навіки зосталися в Бабиному Яру.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

Після війни врятована дівчинка Раїса Майстренко стала артисткою, хореографом. Разом із чоловіком вона півжиття пропрацювала керівником народного ансамблю танцю "Оболонь" Будинку дитячої та юнацької творчості оболонського району столиці. Пам’яті страшної трагедії вона присвятила танцювальну композицію "Бабин Яр. Дитинствo".

— На цей номер про Бабий Яр мене надихнула менора — єврейський семисвічник. Мабуть, Бог залишив мене в живих, щоб я розповідала людям про Бабин Яр. Щоб це ніколи не повторилося, – розповідає Раїса Майстренко.

Проєкт "Один камінь, одне життя – 80 камені спотикання для Києева" ініційований українським центром вивчення історії Голокосту та Посольством Німеччини в Україні. На даний момент в Києві вже встановлено 8 таких каменів. Восьмий камінь — встановлений Раїсі Майстренко, якій вдалося врятуватися від розстрілу в Бабиному Яру.  Він розшташований прямо на дорозі перед входом до будинку.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В урочистій церемонії закладання каменю спотикання взяли участь сама Раїса Майстренко та її син Олексій, рідні та друзі пані Раїси Вадимівни, педагоги Київського палацу дітей та юнацтва на чолі з заступником директора Рітою Косяк, юні журналісти Інформаційно-творчого агенства “ЮН-ПРЕС” — дослідницька група, яка вивчала біографію Раїси Майстренко та їх керівник — Наталія Плохотнюк, вихованці народного ансамблю танцю "Оболонь". А також почесні гості — керівник відділу культури посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні — пані Катаріна Шауп-Карман,  президент єврейського форуму України — пані Роксана Гамарник-Монастирська.

Ми згадуємо Бабин Яр не для того, щоб підкреслити чиюсь національну значимість, а для того, щоб ніхто і ніколи не забував газових камер, жахливих медичних експериментів над живими людьми. Ми згадуємо про Бабин Яр, щоб не зрадити нашу пам’ять, яка стікає кров’ю, щоб зробити неможливою реабілітацію фашистів, нацистів та їхніх поплічників. І сьогодні ми встановлюємо Камені спотикання, щоб не забути Бабин Яр.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

КиевVласть

Леонід Рудаков

Теги: юн-пресс, бабин яр, раиса майстренко, камінь спотикання

четвер, 28 березня 2024 г.
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
15:24
У Києві вручили нагороди переможцям конкурсу стартапів ProIT Startup Toloka
15:15
На Харківщині під черговим обстрілом рф загинула щонайменше одна людина, є поранені
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.