п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Нова епоха спорту, або Якою буде спортивна індустрія після пандемії СOVID-19

Нова епоха спорту, або Якою буде спортивна індустрія після пандемії СOVID-19

Березень 2020 року, окрім весняного потепління, приніс із собою всьому цивілізованому людству неочікувані зміни, у які ще в лютому, читаючи новини з Китаю, було досить важко повірити.

Уханський коронавірус зачинив усю Європу та Штати на карантин, перетворивши кожен день на нескінченний потік новин про смерті та нових інфікованих, не лишивши світу жодної впевненості в майбутньому. Усе навкруги зупинилося, зустрівшись обличчям до обличчя з гнітючим відчуттям невідомості.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Проте відкинемо на хвилину суто гуманістичні міркування про епідемію й поговоримо краще про інші наслідки карантину, із якими нам довелося й ще доведеться зустрітися.

Що далі продовжується світовий карантин, то частіше разом із розмовами про смерті та нових інфікованих, з’являється тема економічної кризи. Коронавірус встиг вразити не тільки імунітети більше мільйона людей по всьому світу, але й усі сфери людської діяльності, в т. ч. й спортивну індустрію.

Європейські та американські чемпіонати усіх найпопулярніших видів спорту були зупинені на невизначений термін. Зокрема, футбольні, окрім Білоруської ліги, адже цілком очевидно, що хтось таки має підтримувати життя в ледь дихаючому футбольному тілі. Що стосується американського футболу, баскетболу, регбі, хокею тощо, усі події були або скасовані, або перенесені, що встигло не лише засмутити мільйони уболівальників по всьому світу, але й завдати значних збитків власникам клубів, державним та приватним спортивним асоціаціям та іншим організаціям, прямо чи опосередковано пов’язаних із спортом.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Для прикладу, британський онлайн ресурс “SportsPro” наводить цікаві цифри. Регбійний союз у Великобританії оголосив, що очікує на 60 млн доларів збитків, спричинених карантином, у наступні 18 місяців. Англійська Футбольна Ліга Чемпіоншип (English Football League Championship) підрахувала, що по закінченню епідемії клуби втратять близько 200 млн доларів.

За даними “Statista”, скасування ігор регулярного чемпіонату НБА обійдеться лізі у 350―450 млн доларів, а “Формулі 1” – у більш, ніж 600 млн. Найбільше збитків очікується за телевізійні та рекламні права – близько мільярда доларів.

Керівництва провідних чемпіонатів обговорюють зниження заробітної плати для гравців на 20% з метою стабілізації ситуації. Деякі види спорту, як наприклад крикет, взагалі можуть не витримати прогнозованих втрат і зникнути зі спортивної мапи. Судячи з невтішних передбачень, відлуння пандемії буде переслідувати увесь спорт ще довго після її закінчення.


Окрім того, варто зазначити, що у багатьох відомих спортсменів було діагностовано коронавірус, що теж позначиться на спортивній індустрії та на розподіл сил у ній.

У списках інфікованих опинилися:

футбол: Даніель Ругані, Блез Матьюді, Пауло Дібала (“Ювентус”), Маріан Феллайні (“Манчестер Юнайтед”), Мікель Артрета (тренер “Арсеналу”), Паоло Мальдіні (директор “Мілану”) та ін.;

баскетбол: Руді Гобер та Донован Мітчел (“Юта”), Крістіан Вуд (“Детройт Пістонс”) та Кевін Дюрант (“Бруклін Нетс”).

Зареєстровані також десятки випадків у інших видах спорту, і процес масового тестування в світі лише розпочався.

Слід не пропустити й того моменту, що зупинили свою роботу всі спортивні школи та університети, а це означає, що підготовка нових кадрів для індустрії теж була поставлена на паузу. Особливістю ситуації стало те, що затемнення, спричинене пандемією, матиме більший вплив на людство у майбутньому, ніж у теперішньому, і лише питання часу, повне воно чи лише часткове.


Проте на те людина й вид розумний, щоб пристосовуватися до умов довкілля. Хай там як, а іноді не тільки лінощі, а й труднощі – двигун прогресу. Для прикладу, американські спортивні медіа вже знайшли нові шляхи розваг для своїх споживачів.

У середині березня канал Fox Sports 1 вдруге транслював в ефірі перегони “NASCAR”, що відбулися в режимі онлайн. За кермо приставок посадили топових діючих пілотів кузовної серії, додали членів кіберспортивних команд по перегонам і запустили їх проводити перегони на віртуальному кільці.

Перегони показали по національному телебаченню, і вони зуміли зібрати велику аудиторію. Що найголовніше – серед глядачів виявилося й покоління, що народилося після 95-го року, чого не вдавалося жодному виду спорту, окрім НФЛ. Схоже, що у майбутньому такий формат цілком може стати трендом.

Також у період самоізоляції зросла популярність відеоігор та стримінгових платформ, що вкотре доводить, що майбутнє за технологіями. На період карантину фінансові ресурси перекочували саме в цю сферу, і не варто виключати той факт, що більшість із них там і залишаться. Телебаченню доведеться ще більше прикладати зусиль, щоб утримати аудиторію.

Не зайвим буде додати, що карантин вплине й на ведення бізнесу. Перш за все на те, як власники в спортивній індустрії будуть розпоряджатися фінансами. Загрози, що застали їх у березні 2020 року, виявили неготовність більшості з них до дій у критичних ситуаціях та відсутність розуміння, що робити далі.

Як не дивно, саме коронавірус може навчити спортивну індустрію ощадливості та зробити її, як кажуть американці, “more flexible”, тобто готовою до будь-яких змін в незалежності від ситуації.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

У будь-якому разі, спортивні гіганти у всьому світі вже усвідомили, що механізм спортивної індустрії буде важко запустити знову, адже деякі її деталі за час простою можуть безнадійно заржавіти, вимагаючи негайної заміни.

Це перш за все стосується того, як швидко вони зможуть пристосуватися до нових умов і змусити цей механізм рухатися так само ефективно, як і до березня 2020 року. А поки пандемія великими кроками нарощує свою силу, світу лишається тільки чекати, адже щось нам підказує, що лише час зможе дати на нього об’єктивну відповідь.

КиевVласть

Ольга Орлова, оглядач ІТА “ЮН-ПРЕС”, гурток “Спортивна журналістика”

Теги: коронавирус, карантин, спорт, юн-пресс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій