понеділок, 23 грудня 2024 г.

Нацопера завершить 155 театральний сезон яскравими Гала-концертами (афіша, липень)

Нацопера завершить 155 театральний сезон яскравими Гала-концертами (афіша, липень)

У фінальний місяць свого 155-го театрального сезону Національна опера України підготувала для своїх гостей чимало цікавих подій. В липні 2023 року на шанувальників класичного балетного та оперного мистецтва, крім традиційних вистав з поточного репертуару колективу, чекає два Гала-концерти з нагоди завершення сезону.

Про це KВ повідомили в Нацопері.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Вже в перший день другого місяця літа – 1 липня (субота) – о 15:00 на сцені театру буде представлена перлина українського оперного мистецтва – “Наталка Полтавка” Миколи Лисенка — сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання.  Музична редакція Мирослава Скорика. Сценічна редакція Анатолія Солов’яненка.

Ця опера Миколи Лисенка належить до визначних творів української музичної культури. Композитора привабив сюжет “Наталки Полтавки” Івана Котляревського щирим розкриттям життя простого народу, реалістичним відображенням народного побуту. Але навіть у класичні твори час вносить свої корегування – так у виставу зайшов відомий мем про паляницю…

У ролях: Наталія Николаїшин (Наталка Полтавка), Сергій Скочеляс (Петро), Анжеліна Швачка (Горпина Терпелиха), Богдан Тарас (Виборний Макогоненко), Руслан Танський (Возний Тетерваковський), Петро Приймак (Микола, далекий родич Терпилихи). 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У неділю 2 липня о 15:00 глядачів запрошують на витончено-романтичний балет “Жизель” Адольфа Адана. За сюжетом твору, граф Альберт закохався в просту селянську дівчину Жізель. Однак він вже заручений зі заможною аристократкою Батильдою, тож змушений удавати з себе селянина. Дівчину також кохає лісник Ганс, який розкриває їй правду про графа. Не витримавши жахливої зради коханого, Жізель божеволіє і помирає. Альберт не може її забути, тож він таємно відвідує цвинтар. Там його чекає остання зустріч з духом коханої, що рятує його від смерті.

Вистава була вперше представлена ще у 1841 році та не втрачає своєї популярності й в наш час. У ролях: Юлія Кулик (Жізель), Олександр Омельченко (Альберт), Руслан Авраменко (Ганс), Олеся Воротнюк (Батільда) та ін.

У п’ятницю 7 липня о 17:00 Нацопера чекає гостей на балет Людвіга Мінкуса “Дон Кіхот”. Друге століття живе на сцені цей веселий, яскравий спектакль. Балет користується незмінним успіхом у публіки, легко підкорюючи глядачів різних поколінь. Секрет цього успіху у мелодичній темпераментній музиці Людвіга Мінкуса та у яскравих надзвичайно колоритних персонажах. Не даремно цю виставу часто називають справжнім святом танцю.

Головні партії виконують: Тетяна Льозова (Кітрі), Ярослав Ткачук (Базиль), Ольга Киф’як-фон-Крамер (Вулична танцівниця), Сергій Литвиненко (Дон Кіхот), Микита Кайгородов (Санчо Панса), Олеся Воротнюк (Мерседес) та ін. 

8 липня у суботу о 15:00 можна побачити комічну оперу Джоаккіно Россіні “Севільський цирульник”. Вистава належить до найвідоміших у своєму жанрі й ось уже понад двісті років залишається не тільки у поточному  репертуарі світового оперного мистецтва, а й користується незмінною прихильністю слухачів. Її герої потрапляють у досить химерні ситуації, окреслені дотепним сюжетом лібрето, створеного за мотивами безсмертної французького драматурга П’єра Бомарше… В осучасненій версії Анатолія Солов’яненка постановка “поза простором та поза часом” одразу стала однією з найулюбленіших у киян та гостей міста. 

У ролях: Олександр Киреєв (Фігаро), Дмитро Іванченко (Граф Альмавіва), Ольга Фомічова (Розіна), Сергій Ковнір (Дон Базіліо), Дмитро Агеєв (Бартоло), Ірина Петрова (Берта) та ін. 

9 липня (неділя) о 15:00 Нацопера запрошує на одну із найяскравіших балетних вистав театру - балет “Віденський вальс” на музику видатної австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана-сина та Йозефа, які подарували світу неповторні мелодії вальсу, якими вже майже 200 років насолоджується весь світ. 

“Віденський вальс” - це перший авторський багатоактний балет Аніко Рехвіашвілі, створений знаною хореографкою ще у 2001 році. Навіть через 22 роки вистава залишається однією з найулюбленіших у глядачів.

У головних ролях глядачі побачать: Катерину Алаєву (Анель, наречена Франца), Ольгу Кіф’як-фон-Крамер (Карла, знаменита балерина), Сергія Кривоконя (Граф Кайзерлінг, шанувальник Карли), Олександра Скулкіна (Франц, композитор), Артема Кадуріна (Кондитер) та ін. 

14 липня (п’ятниця) о 17:00 гостей чекають на вечір одноактних балетів: “Доктор Фауст” у постановці Віктора Іщука у виконанні: Івана Авдієвського (Фауст), Микити Кайгородова (Мефістофель), Інни Бузило (Гретхен), Юлії Кулик (Німфа) та “Болеро” Моріса Равеля у виконанні: Миргарити Альнах (Дівчина в білому), Євгена Логвиненка (Юнак), Райси Бетанкоурт (Дама у чорному).

На вихідні – 15 та 16 липня – о 15:00 на сцені Нацопери відбудуться яскраві Гала-концерти з нагоди завершення 155-го театрального сезону за участю провідних солістів, хору та оркестру  Національної опери України.

Нагадуємо, у випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.

Квитки на вистави (459 місць) надходять у продаж поступово (зазвичай за 2 тижні до вистави) і придбати їх можна виключно онлайн. Детальну інформацію щодо складу виконавців (можливі зміни) та продажу квитків можна дізнатися на офіційному сайті театру.

Фото: Нацопера

КиївВлада

Георгій Палуєв

Теги: новини києва, афиша, опера, балет, Національна опера України, театральний сезон, гала-концерт

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.