субота, 2 листопада 2024 г.

Національна опера України відновлює роботу

Національна опера України відновлює роботу

Після тривалої паузи Національна опера України відновлює свою роботу. І хоча наразі вистави будуть лише “денні” – початок о 14:00 – та виключно у вихідні дні – субота та неділя, а кількість глядачів в залі дуже обмежена – лише 300 осіб, Нацопера своєю афішею гарантує радість від зустрічі з улюбленими виставами та артистами.

Про це KВ повідомили у театрі.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зазначили у Нацопері найближчі вистави заплановані вже на ці вихідні.

Так, 21 травня (субота) о 14:00 Нацопера запрошує гостей на оперуСевільський цирульникДжоаккіно Россіні.


Комічна опера Джоаккіно Россіні (1792-1868) належить до найвідоміших в своєму жанрі і ось уже понад двісті років залишається не тільки в діючому репертуарі світового оперного мистецтва, а й користується незмінною прихильністю слухачів. Її герої потрапляють у досить химерні ситуації, окреслені дотепним сюжетом лібрето, створеного за мотивами безсмертного твору французького драматурга П’єра Бомарше.

В осучасненій версії Анатолія Солов’яненка ця опера давно вже стала однією з найулюбленіших вистав серед шанувальників Національної опери України.

В головних ролях: Ігор Євдокименко (Фігаро, цирульник), Ольга Фомічова (Розіна, вихованка лікаря Бартоло), Дмитро Іванченко (Граф Альмавіва), Андрій Маслаков (Лікар Бартоло), Сергій Магера (Дон Базіліо, вчитель музики), Тетяна Пімінова (Берта) та ін.

22 травня (неділя) о 14:00 можна буде відвідати перлину українського оперного мистецтва Наталка Полтавка” Миколи Лисенка.


Опера Миколи Лисенка “Наталка Полтавка” належить до визначних творів української музичної культури. Композитора привабив сюжет “Наталки Полтавки” Івана Котляревського щирим розкриттям життя простого народу, реалістичним відображенням народного побуту. Головний персонаж опери - полтавська дівчина Наталка, що тужить за коханим Петром, який перебуває у далекій стороні і невідомо, коли повернеться. Через волю матері вона змушена згодитись на заручини з Возним.

Виконавці головних партій: Наталія Николаїшин (Наталка, українська дівчина), Сергій Пащук (Возний Тетерваковський, жених Наталчин), Богдан Тарас (Виборний Макогоненко), Сергій Скочеляс (Петро, коханий Наталчин), Геннадій Ващенко (Микола, далекий родич Терпилишин).

У наступні вихідні любителей оперного мистецтва чекає не менш цікавий репертуар.

28 травня (суббота) о 14:00 гостей запрошують на оперу “Ріголетто” Джузеппе Верді.


Опера Джузеппе Верді поставлена за драмою В. Гюго “Король бавиться” (лібрето Ф. Піаве). Соціальна ідея, що привабила композитора у драмі Гюго — протиставлення простої, по-своєму нещасної людини, придворного блазня Трібуле розбещеному королю Франциску І.

В виконавському складі заявлені: Олександр Мельничук (Ріголетто, придворний блазень), Дмитро Кузьмін (Герцог Мантуанський), Ольга Фомічова (Джільда, донька Ріголетто), Анжеліна Швачка (Маддалена, сестра Спарафучіле), Сергій Ковнір (Граф Монтероне), Олександр Бойко (Марулло), Володимир Тишков (Спарафучіле, бандит), Дмитро Агеєв (Граф Чепрано), Ольга Нагорна (Паж) та ін.

29 травня (неділя) о 14:00 глядачів чекають на комічну оперу “Служниця-пані” Дж. Б. Перголезі.


Дж. Б. Перголезі написав її на лібрето Дж. А. Федеріко як інтермедію. Вона мала успіх, тож незабаром “Служницю-пані” почали виконувати окремо як одноактну оперу-комедію. У центрі комедії - образ симпатичної розумниці-служниці, яка зуміла закохати в себе свого хазяїна, щасливо влаштувати свою долю.

Цього разу “Служницю-пані” виконуватимуть: Олександр Бойко (Умберто), Ольга Нагорна (Серпіна, його служниця) та Ліана Косович (партія клавесина)

Національна опера України завжди рада своїм гостям і піклується про них, тому у випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардеробу, розташованого поверхом нижче під фойє пертеру.

Квитки на вистави (300 місць) можна придбати онлайн. Ціна квитків:  від 100 до 400 грн. Електронна пошта квиткового відділу:  [email protected]

Фото: Нацопера

КиївВлада

Георгій Палуєв

Теги: новини києва, опера, Національна опера України, поновлення роботи, Наталка Полтавка, Ріголетто, Служниця-пані, Севільський цирульник

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.