п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Музей современного искусства Украины презентует выставку “Остановка-Столетие”

Музей современного искусства Украины презентует выставку “Остановка-Столетие”

24 сентября в киевском Музее современного искусства Украины откроется выставка “Остановка-Столетие”. В программу войдут работы художников Александра Бурлина, Павла Мирошниченко и Ивана Тюхи.

Музейное собрание “Остановка-Столетие” представит посетителям выставку в честь столетия украинских художников, которые участвовали в боевых действиях во время Великой Отечественной войны. Александр Бурлин, Павел Мирошниченко и Иван Тюха с помощью творчества пытались забыть ужасы войны и поделиться личным мировоззрением с окружающими их людьми.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 


Александр Бурлин закончил военное училище и попал на войну. После нее он поселился в Ужгороде, где исполнил мечту и реализовал себя в качестве художника. Там он учился у выдающихся мастеров, таких как Иосиф Бокшай, Адальберт Эрдели, Гавриил Глюк. Также он учился во Всесоюзном заочном художественном институте. Бурлин принимал участие в областных, республиканских и заграничных выставках, а также проводил персональные выставки в Ужгороде. Его произведения хранятся в музеях Украины, России, а также в частных коллекциях.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм


Александр Бурлин, Поздняя осень, 1960 г.

Павел Мирошниченко родился в 1920 году в Луганской области. Он с детства рисовал и мечтал о поступлении в институт. Учебой он занялся только после войны, когда вернулся домой с боевыми наградами. Мирошниченко закончил Крымское художественное училище имени Н. С. Самокиша. Он работал учителем в балаклавской школе, а также преподавал в строительном техникуме и управлял севастопольской студией художников. Также Мирошниченко работал в мастерских Художественного фонда и был членом Союза художников Украины. Полотна Павла Мирошниченко находятся в музеях Украины, России, Франции, Германии, США, Японии, Польши, Чехии и других странах.


Павел Мирошниченко, Море, 1989 г.

Иван Тюха родился в Киевской области и поступил в Киевскую художественную школу, где с детства освоил азы рисования. После Великой Отечественной войны он поступил в Киевский художественный институт на факультет живописи. Его учителями были Сергей Ержиковский, Владимир Костецкий, Илья Штильман и другие. Мирошниченко работал в отрасли станковой живописи. Его картины неоднократно показывали на местных и зарубежных выставках, а также публиковали в иллюстрированных каталогах и книгах. В 1995 году он получил звание “Заслуженный художник Украины”. Работы Ивана Тюха хранятся в музеях и в частных коллекциях в Украине, США, Франции и Канаде.


Иван Тюха, Весна пришла, 1970 г.

Экспозиция “Остановка-Столетие” доступна для посещения до 28 ноября. Вход свободный. Куратором выставки выступила искусствовед Ирина Алексеева.

Подробнее о выставке можно почитать на официальном сайте музея.

Фото: Музей современного искусства Украины

КиевVласть

Федор Некрасов

Теги: досуг, стиль, культура, куда сходить, выставки, искусство, музеи

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.