субота, 23 листопада 2024 г.

Ми різні - і це наше багатство! Ми разом - і це наша сила!

Ми різні - і це наше багатство! Ми разом - і це наша сила!

Уже другий рік поспіль у Київському Палаці дітей та юнацтва за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації (КМДА) проходить міжнародний національно-патріотичний проект “Ми разом!”, який покликаний об’єднати дітей різних регіонів України під одним мирним небом. Це дуже символічно, адже Київ - столиця України, приймає та зближує всіх.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Окрім наших співвітчизників, у проекті також взяли участь діти з Грузії, Молдови та Литви. В рамках проекту “Ми – разом!” відбувся V Міжнародний дитячо-юнацький фестиваль народного танцю “Київське дивоколо” та арт-фестиваль “Веремія”. Завдяки цьому фестивалю діти з України та зарубіжжя можуть співпрацювати й обмінюватися досвідом та ознайомитися з культурою і традиціями один одного.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Лейтмотивом цьогорічного фестивалю стало гасло “Ми різні: в цьому наше багатство. Проте ми разом: в цьому наша сила”.

“Ми хочемо, аби діти, які потерпають від бойових дій у своїх рідних містах відчули, що вони не самотні, і ми готові разом йти до перемоги, до вільної, незалежної та неподільної України”, - зазначила заступник директора Київського Палацу дітей та юнацтва Олена Клименко.

Арт-фестиваль “Веремія” - фестиваль декоративного та прикладного мистецтва, де були представлені витоки українського мистецтва. В рамках цього проекту проходило декілька міських фестивалів: фестиваль писанки, дивоглини, художньої вишивки та декоративного розпису.

Окрім київських колективів, на цей фестиваль завітало багато дітей з різних міст України: Дніпра, Василькова, Українки, Конотопа, Вишневого та інших населених пунктів. Також у цих заходах взяли участь студенти п’яти вищих професійних училищ та мистецького інституту ім. Бойчука.

Фестиваль “Київське дивоколо” об’єднав кращі дитячо-юнацькі танцювальні колективи не лише України, а й зарубіжжя, які виконують народні танці й пропагують народні традиції та національну культуру.

В цьогорічному фестивалі “Київське дивоколо”, ініціатором якого є керівник хореографічного ансамблю “Квіти України” Валерія Бакалинська, взяли участь ансамблі з Грузії (“Мурджі”), Молдови (“Мерцишор”), Литви (“Волунге”) та України, серед яких народний художній колектив хореографічний ансамбль “Квіти України” (КПДЮ), хореографічні ансамблі “Прем’єра” з Маріуполя, “Щасливе дитинство” й “Квітень” з Харкова та танцювальні колективи столиці.

На сцені Палацу – розмаїття народних танців. Український гопак, грузинська лезгінка, молдавська чуляндра, литовський sokiai та інші зривали шалені оплески!

Учасники литовського колективу “Волунге”, які привезли до Києва народний танець “Гумбіні”, розповіли, що вони вже не вперше відвідують Київ. “Нам дуже подобається це місто, воно дуже велике у ньому багато чудових парків, де можна гуляти, відпочивати та просто гарно проводити час”, - розповідають юні танцюристи з Прибалтики.

А молдавани, що вперше взяли участь у фестивалі, були просто в захваті. “Все організовано на вищому рівні! Тут панує неймовірна атмосфера та люди, з якими ми контактуємо, дуже приязні та ввічливі. Ми нещодавно подружилися з хлопцями й дівчатами з Грузії і хочемо продовжити наше спілкування. До речі, під час дискотеки грузини навчили нас деяким елементам грузинських народних танців. А ще нам дуже сподобалося розмальовувати печиво та розписувати писанки”, - розповіли гості з Молдови.

“Нам дуже сподобався Київ – тут надзвичайно красива архітектура і неймовірно велика кількість парків. Незважаючи на те, що у нас було дуже мало часу для спілкування з дітьми з інших країн, ми встигли познайомитися з представниками Грузії, й навчитися танцювати лезгінку. Ми точно знаємо, що ще повернемося сюди для того, щоб отримати більше вражень та емоцій, - сказали танцюристи з Молдови.

Перспективи та подальші плани міжнародного проекту “Ми разом!” є грандіозними, адже з кожним роком він розширює свої горизонти. У квітні в рамках проекту пройде міжнародний фестиваль сучасної хореографії “Арт-Віжіо”. Травень організатори проекту вирішили присвятити музиці - тут пройде одразу два фестивалі: “Музичні Зустрічі” та фестиваль народної музики “Золоте Зерно”.

Завершився Фестиваль “Київське дивоколо” національно-патріотичною композицією “Україна”, яку народний художній колектив хореографічний ансамбль “Квіти України” виконав разом із народним артистом України, поетом і композитором Тарасом Петриненком.

Фото авторів

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

KиевVласть

Чорноус Катерина, Поліна Малюжонок

Теги: новости киева, фестиваль, юн-пресс, Київське дивоколо, ми разом

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.