п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Маріїнський палац запрошує на екскурсії вихідного дня (фото, відео)

Маріїнський палац запрошує на екскурсії вихідного дня (фото, відео)

З п’ятниці по неділю у Маріїнському палаці в Києві проводитимуть групові екскурсії. Відвідувачі матимуть можливість зазирнути в офіційну резиденцію президента України і дізнатись цікаві факти з історії однієї з наймальовничіших пам’яток архітектури столиці України. 

Будівництво палацу розпочалось у середині 18 століття і припадає на правління російської імператриці Єлизавети Петрівни, чоловіком якої був Олексій Розумовський, брат останнього гетьмана України, президента Академії наук Росії Кирила Розумовського.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проект створено під керівництвом відомого італійського архітектора Бартоломео Растреллі, який також працював над оздобленням Андріївської церкви.

Внутрішній дворик палацу

Зразком для Маріїнського палацу в Києві стала резиденція Олексія Розумовського в Перово під Москвою. Двоповерховий корпус, колони, скульптури, позолота і ліпнина – типові елементи архітектури бароко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

За часів свого існування палац зазнав чималих змін, тому оригінальний вигляд будівлі не зберігся. Дерев’яні укріплення і ексклюзивні меблі були втрачені назавжди під час пожеж.

Інтер’єр палацу

Ліпнина і позолота в оздобленні палацу

У різні роки Маріїнський палац слугував приміщенням для сільськогосподарського музею, республіканського парламенту, німецького імперського радіо, а після проголошення незалежності України – перетворився на офіційну резиденцію президента України. 

Головна церемоніальна зала

Зала для відпочинку

Зала для переговорів

Кімната для частування високих гостей палацу

Тут відбувались зустрічі з іноземними делегаціями, а у залі засідань приймали таких гостей, як президенти США Річард Ніксон, Джордж Буш, Білл Клінтон, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, прем‘єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, президент Латвії Раймондс Вейоніс, президент Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга, президент Словаччини Зузана Чапутова, Папа Римський Іван Павло II та інші.

Подарунки від іноземних делегацій

Тепер кожен бажаючий також може зазирнути у кімнати палацу після довготривалої реконструкції і прогулятись довколишньою територію.


Екскурсія з гідом триває 45 хвилин. Вартість для дорослої людини складає 150 гривень за попереднім записом. Детальніше про історію палацу і умови запису можна прочитати на сайті Маріїнського палацу.

Пишіть нам на пошту: [email protected]

Фото: Наталія Грінченко

КиевVласть

Наталья Гринченко

Теги: новини києва, стиль, куди сходити, екскурсії, маріїнський палац

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.