субота, 27 квітня 2024 г.

Магазин “Книгарня Є” сделал заявление о состоянии книжного рынка в Украине

Магазин “Книгарня Є” сделал заявление о состоянии книжного рынка в Украине

14 сентября на официальной странице Facebook книжного магазина “Книгарня Є” появилась запись, в которой объяснили, почему в ассортименте их товаров присутствуют русские книги. Пост вызвал негативную реакцию у украинского сообщества.

Из записи с позицией книжного магазина “Книгарня Є” стало понятно, что в ассортименте их товаров есть книги на русском языке, потому что продавать их более выгодно, чем украинские. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Давайте відверто оцінювати ситуацію, що склалася станом на 2020 рік: 

1. Якщо не враховувати мережу книгарень Є, 50-70% в обороті великих книготорговельних структур складає російська книга (як імпортована так і видана в Україні).

2. Головною причиною просування ритейлом російської книги є привабливі умови (більша маржа). 

3. Можливість створювати привабливі умови визначається у першу чергу перевагами у собівартості російського продукту у порівнянні з українським (менша вартість авторських прав та перекладу на один примірник).

4. Російський книжковий бізнес завжди може розраховувати на підтримку власної держави у просуванні свого продукту в Україні. 

Нескладно передбачити, що в цих умовах сегмент україномовної книги поступово стискатиметься, українські видавці  будуть менше видавати, а читачі будуть купувати ще більше російською – всупереч власному бажанню,” — пишут представители “Книгарня Є” в посте.

Запись вызвала гневную реакцию у украинского Facebook-сообщества. Пост собрал около двух тысяч комментариев. Общественный деятель Роман Матис написал, что учтет позицию магазина и перестанет покупать у них книги. Украинский поэт Андрей Любка поделился под постом, что новость для него оказалась грустной. 

В то же время некоторые пользователи обрадовались, что в магазине “Книгарня Є” будут присутствовать импортированные из России и напечатанные в Украине книги на русском языке. Они писали слова поддержки и объясняли, что рыночная конкуренция влияет на то, какие товары продают магазины. Если книги пользуются спросом среди украинских покупателей, то в условиях современной экономики их будут продавать. 

В ответ к одному из недовольных комментариев “Книгарня Є” сообщила, что продавать в Украине книги на украинском языке на данный момент менее выгодно чем на русском языке. “Змінити такий стан справ не по силам жодній приватній книговидавничій чи книготорговельній структурі. Це справа для державного втручання. Інакше, українська книга зазнаватиме поступового витіснення та занепаду. Навіть книгарні з такою виразно україноцентричною позицією будуть змушені переглядати свої маркетингові стратегії. Нещодавня заява, передовсім, саме про це”, — добавили представители “Книгарня Є”.

Директор по развитию “Книгарні Є” Андрей Домаранский в комментарии изданию “Украинская правда” сообщил, что увеличивать количество книг на иностранных языках, среди которых присутствуют издания на русском, пока что не планируют.

Фото: book-ye.com.u, страница “Книгарня Є” в Facebook

КиевVласть

Федор Некрасов

Теги: новости украины, литература, книгарня є, книжные магазины

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.