среда, 26 января 2022 г.

Людина - маріонетка соціальних мереж?

Людина - маріонетка соціальних мереж?

Сьогодні практично кожен з нас не може уявити життя без соціальних мереж. Не мають вікових обмежень, доступні для використання людям усіх верств суспільства. Соціальні мережі – одна з найбільш швидко зростаючих галузей у світі.

Інтернет,  безумовно, приніс в життя людей нові можливості та зробив його зручнішим. Але є й зворотній бік. Зараз ми розберемося, в чому переваги та недоліки соціальних мереж у нашому житті. 

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Однією з важливих можливостей стала віддалена робота. Блогери, таргетологи, редактори та сторісмейкери наразі є дуже затребуваними. Ці професії відкрили можливість людям працювати у комфортних для себе умовах будь-де, маючи лише доступ в інтернет та потрібний девайс. До того ж, багато медіа-професій не потребують спеціального навчання та багаторічного досвіду. Під час пандемії робота в інтернеті стає все більш потрібна та доступна. Деякі компанії, що перейшли на віддалену систему роботи, знайшли в цьому переваги та не збираються повертатися в звичайний режим.

Джерело: https://flic.kr/p/TovhbT

Навчання та ЗМІ. Наразі особливо значущою стала освітня сторона соціальних мереж. Діти, що перебувають на дистанційному навчанні, використовують різні майданчики, як-от: Zoom, Classroom, Viber, Facebook, Instagram. Безсумнівно, це яскравий приклад користі соціальних сервісів та мереж, які навряд чи втратять попит після завершення пандемії. 

Крім того, ми можемо спостерігати безліч корисних безкоштовних курсів, майстер-класів, читати безліч цікавих статей, книжок, вчитися всьому – від шкільних предметів, до малювання чи грі на музичних інструментах. Також інформування людей завдяки соцмережам стало невід’ємною складовою ЗМІ. Газети, радіо та, навіть, телевізор стали другорядними засобами. Інтернет надав доступ до будь-якої інформації в будь-який час, у порівнянні з іншими медіа засобами.

Комунікація. Не можна не сказати про ведення особистих блогів у соцмережах та спілкування з людьми. Сьогодні кожен має змогу проявити себе у блозі, поділитися з підписниками вміннями, досвідом та емоціями. Люди відкривають завісу свого життя, ділячись ним з іншими, хтось навіть заробляє на цьому. Інтернет дозволяє спілкуватися незважаючи на відстань, мову, країну тощо.

Але при всіх цих значних плюсів існують не менш значні мінуси, котрі потрібно знати кожному, щоб забезпечити собі комфортне та безпечне користування соцмережами.

Не вся інформація в мережах може бути безпечною та правдивою. Аби запобігти дезінформації читач має перевіряти достовірність джерел та не поширювати непідтверджені факти або плітки. Особливо це стосується людей, що мають численну аудиторію в соціальних мережах. Інформуючи про щось підписників, вони повинні усвідомлювати свою відповідальність. До того ж, для залучення більшої кількості людей, блогери та журналісти іноді використовують гучні заголовки, що не мають зв’язку з дійсністю. Особливо уважно треба ставитися до обмеження інформації для дітей, бо, хоч соцмережі мають вікові рамки, це не дає гарантії повної безпеки для дитини.

Ще одна серйозна загроза – це життя на показ. Деякі люди так захоплюються публічним життям, що забувають про реальність та живуть заради схвалення з боку суспільства. Так, соцмережі позбавляють нас відчуття самотності, але не слід забувати, що жити потрібно в реальності. До того ж, зайве привертання уваги до свого життя може наражати Вас чи ваших близьких на небезпеку. Ніколи не слід висвітлювати особисті дані, а також інформацію про інших людей без їх дозволу.

У мережах існують свої правила користування, які не слід порушувати аби не натрапити на неприємності. За порушення конфіденційності, плагіат чи дезінформацію Вас може бути притягнуто до відповідальності. 

Фото: https://flic.kr/p/J18KPY

Соціальні мережі – невід’ємна частина життя практично кожної людини, а вміння ними користуватися принесе в Вашу буденність тільки позитивні моменти. Але не слід захоплюватися віртуальним світом, аби не загубитися в реальному житті.

Заглавное фото: https://flic.kr/p/bjfTPp

КиевVласть

Бобрішова Інеса учасниця проєкту Fermata ОКЗ “Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва”

Теги: соцсети, юн-прес

среда, 26 января 2022 г.
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 26 января 2022 года
вторник, 25 января 2022 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 26 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
20:28
В Киеве за полгода электронным билетом в транспорте воспользовались почти 140 млн раз
20:04
Профсоюз КП “Муниципальная охрана” требует от Кличко разорвать трудовой договор с директором предприятия Чернышевым
19:46
У “Бориспольтеплосеть” отсутствует разрешение на выполнение работ повышенной опасности - Гоструда
19:31
На Киевщине чиновника подозревают в организации незаконной свалки опасных промышленных отходов (фото)
19:15
В КГГА заявили, что в прошлом году обустроили около 107 километров сетей наружного освещения
19:04
В феврале в Киеве будут тестировать оплату банковской картой в наземном транспорте
18:49
В Киеве проведут внеплановый аудит КП “Спецжилфонд”
18:33
В Чернобыльской зоне задержан турист-экстремал
18:27
На дороги Украины выехали патрули-“фантомы” (видео, фото)
18:14
В центре Киева мужчина устроил стрельбу под зданием СБУ (видео)
18:02
Тимошенко: Задача власти остановить рост цен
17:52
В Киеве проверят финансовую и хоздеятельность Больницы скорой помощи
17:42
Правительство Национального единства - путь к спасению Украины,- Тимошенко
17:34
“Неприпустимо заморожувати зарплати військовим у країні, яка воює”, - Палатний з “УДАРу Віталія Кличка” закликає негайно збільшити видатки на оборону
Календарь событий
Киевские короли песка
25 января 2022 г. 15:00
Киевские короли песка
Из пяти существующих в Киеве месторождений песка на сегодня легально разрабатываются только два – “Бортничи” и “Осокоры”. Спецразрешения на это выданы коммерческим структурам на внушительный срок – 18 и 20 лет. Добычу песка на “Бортничах” восьмой год ведет скандально известное АО “Гидромеханизация”, одним из собственником которого числится экс-министр юстиции и экс-глава Верховного суда Украины Василий Онопенко (на коллаже слева). Эту фирму активисты и депутаты Киевсовета не раз обвиняли в неконтролируемой добыче недр, а правоохранители даже завели по данному факту уголовное производство. На месторождении “Осокоры” с 2019 года не без нарушений добывает песок ООО “Сенд Контракт”, связанное с нынешним зампредом Киевской горгосадминистрации (КГГА) Вячеславом Непопом (на коллаже справа).
Ветераны-ракетчики жалуются на Шевченковскую РГА из-за угрозы выселения из арендованного помещения
25 января 2022 г. 12:00
Ветераны-ракетчики жалуются на Шевченковскую РГА из-за угрозы выселения из арендованного помещения
Общественная организация “Союз ветеранов ракетных войск стратегического назначения” борется за возможность пользоваться помещением в Киеве по просп. Победы, 60, которое арендует с 2015 года. Общественники полагают, что чиновники Шевченковской РГА специально при помощи бюрократической волокиты затянули с продлением им договора аренды, а теперь вообще хотят найти арендатора этого помещения через аукцион. Сложившаяся у ветеранов ракетных войск ситуация  вызывает беспокойство еще и потому, что ставит под угрозу исчезновения собранную членами союза и размещенную в указанном помещении уникальную в своем роде историческую экспозицию о ракетных войсках Украины. Но пока обращения в разные инстанции ничего не дают.