Людина - маріонетка соціальних мереж?
Сьогодні практично кожен з нас не може уявити життя без соціальних мереж. Не мають вікових обмежень, доступні для використання людям усіх верств суспільства. Соціальні мережі – одна з найбільш швидко зростаючих галузей у світі.
Інтернет, безумовно, приніс в життя людей нові можливості та зробив його зручнішим. Але є й зворотній бік. Зараз ми розберемося, в чому переваги та недоліки соціальних мереж у нашому житті.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"
Однією з важливих можливостей стала віддалена робота. Блогери, таргетологи, редактори та сторісмейкери наразі є дуже затребуваними. Ці професії відкрили можливість людям працювати у комфортних для себе умовах будь-де, маючи лише доступ в інтернет та потрібний девайс. До того ж, багато медіа-професій не потребують спеціального навчання та багаторічного досвіду. Під час пандемії робота в інтернеті стає все більш потрібна та доступна. Деякі компанії, що перейшли на віддалену систему роботи, знайшли в цьому переваги та не збираються повертатися в звичайний режим.
Джерело: https://flic.kr/p/TovhbT
Навчання та ЗМІ. Наразі особливо значущою стала освітня сторона соціальних мереж. Діти, що перебувають на дистанційному навчанні, використовують різні майданчики, як-от: Zoom, Classroom, Viber, Facebook, Instagram. Безсумнівно, це яскравий приклад користі соціальних сервісів та мереж, які навряд чи втратять попит після завершення пандемії.
Крім того, ми можемо спостерігати безліч корисних безкоштовних курсів, майстер-класів, читати безліч цікавих статей, книжок, вчитися всьому – від шкільних предметів, до малювання чи грі на музичних інструментах. Також інформування людей завдяки соцмережам стало невід’ємною складовою ЗМІ. Газети, радіо та, навіть, телевізор стали другорядними засобами. Інтернет надав доступ до будь-якої інформації в будь-який час, у порівнянні з іншими медіа засобами.
Комунікація. Не можна не сказати про ведення особистих блогів у соцмережах та спілкування з людьми. Сьогодні кожен має змогу проявити себе у блозі, поділитися з підписниками вміннями, досвідом та емоціями. Люди відкривають завісу свого життя, ділячись ним з іншими, хтось навіть заробляє на цьому. Інтернет дозволяє спілкуватися незважаючи на відстань, мову, країну тощо.
Але при всіх цих значних плюсів існують не менш значні мінуси, котрі потрібно знати кожному, щоб забезпечити собі комфортне та безпечне користування соцмережами.
Не вся інформація в мережах може бути безпечною та правдивою. Аби запобігти дезінформації читач має перевіряти достовірність джерел та не поширювати непідтверджені факти або плітки. Особливо це стосується людей, що мають численну аудиторію в соціальних мережах. Інформуючи про щось підписників, вони повинні усвідомлювати свою відповідальність. До того ж, для залучення більшої кількості людей, блогери та журналісти іноді використовують гучні заголовки, що не мають зв’язку з дійсністю. Особливо уважно треба ставитися до обмеження інформації для дітей, бо, хоч соцмережі мають вікові рамки, це не дає гарантії повної безпеки для дитини.
Ще одна серйозна загроза – це життя на показ. Деякі люди так захоплюються публічним життям, що забувають про реальність та живуть заради схвалення з боку суспільства. Так, соцмережі позбавляють нас відчуття самотності, але не слід забувати, що жити потрібно в реальності. До того ж, зайве привертання уваги до свого життя може наражати Вас чи ваших близьких на небезпеку. Ніколи не слід висвітлювати особисті дані, а також інформацію про інших людей без їх дозволу.
У мережах існують свої правила користування, які не слід порушувати аби не натрапити на неприємності. За порушення конфіденційності, плагіат чи дезінформацію Вас може бути притягнуто до відповідальності.
Фото: https://flic.kr/p/J18KPY
Соціальні мережі – невід’ємна частина життя практично кожної людини, а вміння ними користуватися принесе в Вашу буденність тільки позитивні моменти. Але не слід захоплюватися віртуальним світом, аби не загубитися в реальному житті.
Заглавное фото: https://flic.kr/p/bjfTPp