четвер, 12 грудня 2024 г.

Лісовицькі берегині

Лісовицькі берегині

Усе на землі починається з любові… Сонце прокидається з любов’ю й ніжно огортає своїм промінням землю, ласкаво цілує кожну травинку, розтулює очі сонним волошкам, з любові до життя заливається співом пташина, з любові до роду мостить гніздо лелека; любовно співає для своєї донечки-зірочки чи синочка-місяця мати; з любов’ю пестить своїх онуків бабуся… З любові народжується слово й пісня.   

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

З дитинства чуємо святі слова: Україна, Батьківщина, рідна мова, рідна земля… Хвилюють вони ніжністю, безмежністю, лагідністю й викликають у душі почуття спокою, затишку. Немає нічого святішого на благословенній Україні, ніж блакитне небо, золоті лани пшениці, співуча рідна мова. Поки є слово, пісня, перед нами є майбутнє, є надія відродитися.

У кожної з цих жінок за плечима чимале життя. Кожна віддала не один десяток років нелегкій роботі. У кожної – своя сімейна доля, свої радощі та прикрощі. Але об’єднує всіх спільне захоплення – любов до української пісні.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Коли над Лісовичами, що на Таращанщині, на півдні Київщини, дзвінкими переливами далеко у височінь злітає пісня, люди знають, що то їхні землячки – учасниці місцевого народного аматорського жіночого вокального ансамблю “Берегиня” – зібралися на репетицію. Зібралися, аби причаститися неповторною пісенною святістю.

Зазвичай репетиції відбуваються в сільському Будинку культури, в одній із кімнаток, яку обігрівають. А коли тріщать морози – туляться, де тепліше. То, бувало, на пошту біжать, а то до затишної оселі керівника ансамблю й директора Лісовицього сільського будинку культури Марії Силенко – ентузіаста народної пісні. У "Берегині" вона майже з перших днів, а колективові нині – більше як 45 років. “Посаду директора обіймаю вже більше 15 років. І хоч як би не було тяжко працювати в культурі, ніколи не скаржусь, не нарікаю, а навпаки – стараюся гуртувати навколо себе однодумців і разом із ними розвидняти світ односельців – простих і невтомних трударів, дарувати їм радість від спілкування з піснею, народним мистецтвом”, – розповідає Марія Петрівна.   

Склад вокального ансамблю за цей час, звісно ж, не міг залишитися незмінним. Сьогодні в ньому співають Тетяна Лола, Марія Силенко, Олена Когут, Галина Олійник, Катерина Бутенко, Таїсія Рибченко, Галина Дахно, Євдокія Добровольська, Лідія Паламарчук, Ганна Грибенко, Галина Мельник та Галина Степаненко. Усі вони не тільки співають гарно, повноголосо, а й прекрасно грають. Кожна ж бо прийшла до ансамблю зі своїм інструментом – банячком, гребенем, пральною дошкою, рублем...

Тетяна Іванівна Лола з колективом уже більше 25-ти років. Саме в ньому черпає жінка радість, любов і наснагу, сповнюється неповторними якостями, які несе до людей. “Пісня супроводжує нас на всьому життєвому шляху: під час роботи й веселого застілля, у хвилини глибоких роздумів і нестримної радості, у поворотних моментах людської долі. Так зі мною по життю й наша “Берегиня” – щось неповторне й близьке серцю”, – зазначає Тетяна Іванівна, ентузіаст народної пісні й колишня сільський голова Лісович.  

Із концертами “Берегиня” неодноразово виступала перед шанувальниками української пісні на багатьох сільських, районних, обласних святах, була учасником обласного фольклорно-етнографічного огляду-конкурсу ім. Павла Чубинського “Онуки Полянські” й виборола почесне третє місце.

Випала нагода учасникам ансамблю виступити й на головній сцені нашої держави – у Національному палаці мистецтв “Україна”. А найпам’ятнішою жінки в один голос називають поїздку на зйомки популярної телепрограми “Фольк-Мюзік”, де колектив відразу ж завоював симпатію глядачів і мав неабиякий успіх. “Своє ж відроджуємо: давнє, народне, красиве. Відроджуємо в Україні українське”, – кажуть учасниці.

Усі вони мають, окрім співу, своє захоплення: у однієї – квіти, в іншої – вишивання, у третьої – кулінарія...

– Але об’єднує нас те, що ми, звичайні українські жінки, мами, бабусі. Що ми – небайдужі натури, з перчинкою, з солодом. Будемо зранку варити борщ, порати худобу, а ввечері – бігти в сільський Будинок культури на репетицію. Узагалі, жінка завжди, що б там не було, має намагатися нести свій чарівний світ: ходою, усмішкою, піснею. Любити світ і життя, чути все живе, кожну рослинку, травинку й залишити по собі красу…

Читайте: КиевVласть запускает проект популяризации детско-юношеской журналистики

Добрі люди кажуть, що українець співає цілий рік і цілий вік. Так нам від Бога дано, і в тому сила ментальності українського народу. Було заборонено мову, письмо, намагалися прищепити до нашої культури те, що їй зроду-віку невластиве. Але нація збереглася. І чи не завдяки пісенному вінку, котрим заквітчана наша Україна, – єдина у світі, яка має таку багату пісенну спадщину.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

КиевVласть

Ярослав Яцевський, одинадцятикласник

Теги: новости киевской области, Лісовичі, вокальний ансамбль Берегиня, українська пісня, українська ментальність

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.