п'ятниця, 17 січня 2025 г.

Літературні кафе

Літературні кафе

Кава і книжки. Тільки запашний, терпкий аромат натуральної кави та книжкові полички, біля яких, не зважаючи на погодні умови, створюється неймовірна атмосфера затишку і тепла. Такі кафе для поціновувачів, серед відвідувачів часто можна зустріти журналістів та письменників, поетів і редакторів та навіть зібрання цілих літературних клубів. В них завжди стоїть тихий гул розмов, щоб не заважати читаючим і дзенькіт філіжанок, тому що вони завжди наповнюються гарячою кавою, адже, погодьтеся, дві кави поспіль за читанням книжки, то зовсім не гріх.

Літературні кафе переповнюють Київ, дивно чути від мешканців столиці: "Літературні кафе? Цікаво, потрібно сходити". Для мене, як поціновувача літератури ствердження про те, що хтось не був в такому закладі прирівнюється до образи. Але, це все звісно жарти.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Я хочу надати топ 5 літературних кафе які гідні уваги:

1. "Імбир"

Моє улюблене кафе. Вегетаріанські страви, затишна, майже домашня атмосфера. Інтер'єр виконаний в пастельних тонах, дуже смачна кухня. Почитати книги можна безкоштовно, хоча вибір не великий, але тематика досить різноманітна: духовний розвиток, кухня, саморозвиток, вегетаріанська кулінарія, класика художньої літератури та багато інших.

2. "Купідон"

Позиціонує себе як останній притулок української інтелігенції. Інтер'єр виконаний в стилі стімпанку: безліч старих деталей, залізна труба над барною стійкою та тьмяне світло ламп. Вони одні з перших закладів, що поєднали їжу і літературу. Сюди залюбки приходять письменники і проводять відкриті читання та зустрічі з читачами. Вибір книг дуже великий: від букіністики до сучасної літератури.

3. "Довженко. Книги. Кіно. "

 Невеличкий книжковий магазинчик з маленькою зоною для кавування. Це місце є одним з представників видавництва "Фоліо". Асортимент великий: художня, дитяча, нон-фікшн література. Тут не тільки кавують та читають книжки, а ще, час від часу влаштовують кінопокази фільмів Довженка та сучасників. Відкриті читання, зустрічі з письменниками тут також часто проводяться.

4. "Хармс"

Кафе починало своє існування як маленький книжковий магазин де можна було випити кави і послухати вінілові платівки, а ще, пограти з котом Еліотом. Тепер, це той же простір для книголюбів, але з більшою різноманітністю літератури та власною кухнею і з величезним простором для зустрічей.

5. Літпаб "Крапка Кома"

Тут можна не тільки почитати цікаву літературу, а й випити пива під смачне м'ясо. Кожен вечір в літпабі грає жива музика, можна подивитися футбол, якщо транслюється якийсь матч та глянути фільм.

Нестандартне рішення, адже книгами приємно насолоджуватися під чай чи запашну каву, але, аж ніяк, не попиваючи пиво. Книжки в літературному пабі представлені різноманітні, але не продаються, зате, тут часто практикують буккросинг.

Все-таки, важливо де читати книги та в якій атмосфері. Ми можемо змінювати локації читання залежно від жанру чи від настрою. Але книга завжди йде краще під каву та смачний тортик, а поїсти м’яса під пиво можна і в звичайному пабі.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Аліна Лупинка

Теги: юн-пресс, кафе, книги, кофе, чтение, букинистика

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.