п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Лікарям дякували мовою музики

Лікарям дякували мовою музики

У Національній опері України відбулася світова прем'єра міжнародного проєкту "Музична подяка лікарям".

Захід пройшов під патронатом ЮНЕСКО за підтримки ВОЗ. Ідея проєкту  належить диригенту Національної опери України, першому українському музиканту, якому присвоєно звання "Артист ЮНЕСКО в ім'я миру" Герману Макаренко. Композитори з усього світу об'єдналися, щоб виконувати свої твори на вдячність медикам. Світова прем’єра міжнародного проєкту “Музична подяка лікарям” об’єднала композиторів та виконавців з Франції, Туреччини, України, Китаю, Японії та інших країн. Проєкт є частиною глобального руху “ResiliArt”, започаткованого ЮНЕСКО.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Музика, що пролунала у виконанні оркестру "Kyiv Classic", дійсно об'єднала весь світ. Зокрема,  всесвітньо відомий "Щедрик" Леонтовича виконали відразу п'ятьма мовами. До гала-концерту долучалися артисти з інших країни під час онлайн траснляції, а зі сцени пролунали мелодії з усіх континентів. Окрім дуже знаних на весь світ мелодій пролунали і світові прем'єри творів, які ще ніколи не звучали, і які написані спеціально для цього проєкту, передусім — це гімн "Шлях надії" французького композитора Пь'єра Cібо, що створений на скульптуру Посла доброї волі французької скульпторки Хедви Сер. Також проєкт продемонстрував принципово новий формат – колаборацію онлайну та офлайну, що відповідає викликам, пов'язаним з COVID-19. Так, в режимі реального часу турецький композитор Кудсі Ергунер виконував інструментальну партію, яка транслювалася онлайн на великий екран, водночас, у концертній залі йому акомпанував оркестр Kyiv Classic. Символічно, що музиканти одночасно виконували цю композицію, перебуваючи в різних країнах. Ще одним прикладом міжкультурного діалогу стала прем'єра твору “Africa forever”  – "Серце Африки" українського композитора Артема Рощенка, який написано з використанням музичного фольклору народів центральної Африки та пігмеїв і народності банту.  Українська композиторка Катерина Вовчук  спеціально для цієї події написала твір "Вдячність" . Це було вражаюче!

Лікарі з усього світу зможуть побачити та почути цю музичну колаборацію, тому що її викладуть на медіа-платформу у вільний доступ.

"Сама ідея, ідея солідарності з лікарями всього світу, ідея вдячності за їх героїчну працю, вона об'єдную весь світ. Ми пишаємось тим, що оця синергія артистів в ім'я миру ЮНЕСКО, дає можливість робити такий творчий продукт, який побачить весь світ і ми зможемо висловити через медійні платформи вдячність лікарям всього світу", — зазначив автор проєкту артист ЮНЕСКО в ім'я миру Герман Макаренко.

Глядацьку залу Національної опери заповнили українські медики. Серед учасників та гостей проєкту були: міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко; координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані; відомі лікарі, серед них – головний лікар Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Ткаченко; генеральний директор Інституту серця Борис Тодуров, в.о. генерального директора Київської обласної клінічної лікарні Микола Анкін, головний лікар Київської міської клінічної лікарні №6 Вадим Крижевський; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші шановані медпрацівники.

До речі, минулого року Національна академія наук України підтримала ініціативу українського диригента Германа Макаренка, який має почесне звання “Артист ЮНЕСКО в ім’я миру”, щодо проведення всесвітньої акції для висловлення вдячності мовою культури медпрацівникам та науковцям  всього світу, які борються з COVID-19, та проведення в столиці України великого концерту-подяки за участі зірок світового масштабу – Артистів ЮНЕСКО в ім’я миру та вітчизняних артистів.

Заступник генерального директора ЮНЕСКО Едуард Фірмін Матоко наголосив, що створений аудіовізуальний контент в рамках проєкту стане частиною глобального руху “Resili Art”, започаткованого ЮНЕСКО.

Це вже не перша творча співпраця Артистів ЮНЕСКО в ім’я миру з різних країн, яка отримала новий поштовх під час пандемії. Автор проєкту Макаренко сподівається, що така глобальна синергія музикантів та вокалістів, багатожанровість музичної програми, де поряд з класикою і джазом комфортно співіснуватимуть фольк і сучасні композиції, сприятиме культурному різноманіттю, поширюватиме та розвиватиме міжкультурний діалог, ідеї гуманізму.

 А в цей час у Національному академічному театрі опери та балету  – десятки акредитованих ЗМІ, привітання від Президента України Володимира Зеленського, пряма трансляція на телеканалі Київ, перші особи країни серед гостей – і, звичайно, багато лікарів, які зі сльозами на очах аплодували  маестро Герману Макаренко…

І ми, юні журналісти ІТА “ЮН-ПРЕС”, теж приєднуємося до привітань.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Фото: Леонід Рудаков, фб

КиевVласть

Леонід Рудаков, Наталя Плохотнюк

Теги: новости киева, концерт, юн-пресс, национальная опера украины, благодарность врачам, ResiliArt, Kyiv Classic

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.