субота, 23 листопада 2024 г.

“Кожна “відвойована” у карантина вистава – ковток чистого повітря” - Анна Липківська

“Кожна “відвойована” у карантина вистава – ковток чистого повітря” - Анна Липківська

Через карантинні обмеження, спричинені пандемією COVID-19, III Всеукраїнський театральний фестиваль-премія “ГРА” у 2020 році проходить у зміненому форматі. Як повідомлялося раніше, НСТДУ відмовилася від підсумкового фестивального тижня за участю міжнародного журі.  А лауреатами “ГРИ” у 2020 р. обіцяли оголосити всі вистави, що увійдуть до шорт-листа національної театральної премії.

Відповідно Положенню проєкту, аби обрати кращих, Експертна рада має побачити вистави лонг-листа наживо. Однак, за словами організаторів, є нюанси.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Анна Липківська театрознавець, кандидат мистецтвознавства, голова Експертної ради ГРИ: “Експерти разом з театрами перебувають наче на мінному полі: будь-якої миті кожну виставу може бути скасовано. Колективи один за одним йдуть на самоізоляцію, ті, хто пішли раніше, змушені відтерміновувати своє повернення... Уже “злетіли” мінімум три заплановані найближчим часом покази. У “сухому залишку” маємо за серпень (якщо завтра-післязавтра все пройде у штатному режимі) 9 з 28 переглянутих вистав. А далі – тиша….”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Актор і режисер Олексій Гнатковський, представляючи на живому перегляді  івано-франківську “Дванадцяту ніч”, порівняв свої відчуття під час карантину з браком кисню: “Я почав думати, що наша професія нікому не потрібна. Кур’єри, медики, водії, продавці потрібні, а ми – ні…”.

Члени експертної ради ГРИ кажуть, що та відчайдушність, злагодженість та азарт, з якими на їх очах виходять на кін актори різних театральних колективів, нагадують те, як віддихуються нирці, опинившись на поверхні після виснажливого занурення. “Загалом вітчизняний театр – коли продовжувати аналогію – наразі перебуває на ІВЛ. А разом з ним – і ми. Тож кожна “відвойована” у карантина вистава справді стає ковтком чистого повітря”, – говорить Анна Липківська.

Нагадуємо, Всеукраїнський театральний фестиваль-премія “ГРА” розпочав свій третій річний цикл у штатному режимі. У 2020 р. на адресу Національної спілки театральних діячів України надійшло 83 заявки, що представили роботи 68 театральних колективів. Експертна рада переглянула їх та у Міжнародний день театру, оголосила лонг-лист з 28 вистав. Надалі за Положенням мав розпочатися другий етап – перегляд експертами вистав лонг-листа наживо. А далі – заплановане на липень оголошення шорт-листа. Однак, через карантинні обмеження, спричинені пандемією COVID-19, театри України у березні призупинили свою діяльність. Це унеможливило проведення ІІ етапу фестивалю-премії у передбаченому форматі.

Дирекцією фестивалю-премії “ГРА” було прийнято рішення, що передбачало відмову цього року від проведення підсумкового фестивального тижня та від запрошення міжнародного журі. Лауреатами “ГРИ” у 2020 р. оголосять усі вистави, що увійдуть до шорт-листа (до 12 вистав). Результати оприлюднять під час фінальної церемонії 3 грудня.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Катерина Мащенко

Теги: новости украины, юн-пресс, гра, театральный фестиваль-премия, театральная деятельность

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.