пятница, 26 февраля 2021 г.

Київські музеї запрошують на дні відкритих дверей у лютому

Київські музеї запрошують на дні відкритих дверей у лютому

Наприкінці лютого музеї Києва відкриють свої двері для безкоштовного відвідування. Це гарна можливість усім охочим відвідати музеї та дізнатися більше про історію нашого міста та життя видатних киян. Видання КиевVласть підготувало підбірку музеїв і актуальних виставок, які можна оглянути безкоштовно.

22 лютого, понеділок

Музей Гетьманства 

До кінця місяця діє виставка керамічних скульптур і графіки Андрія Ільїнського. Також діє постійна експозиція залу, присвяченого Івану Мазепі, яка розповідає про основні віхи життєвого шляху гетьмана, дивовижні повороти його долі, так і про тогочасну козацьку державність. Тут можна побачити барокову гравюру художника Іларіона Мигури "Мазепа серед добрих діл своїх", виконану у 1706 році, фотографії споруджених коштами гетьмана церков, добірку речей з козацького побуту: шаблі, гарматні ядра, порохівницю, кулелійку, люльки для куріння. Цікавим експонатом є мапа України Іоганна Баптиста Гоманна, створена в Німеччині в 1716р.

Адреса: вул. Спаська, 16-б

Сайт: getman-museum.kiev.ua

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

24 лютого, середа

Національний музей літератури 

На виставці “Нас єднає рідна мова” представлені унікальні матеріали з фондової колекції музею: “Енеїда” 1809 року Івана Котляревського, прижиттєві видання Тараса Шевченка, “Русалка Дністровая” 1837 року, підручники і словники ХХ століття, видані в Україні та за її межами, праці відомих мовознавців, а також навчальні посібники мовами національних меншин України.  Репрезентовано рідкісні видання словників доби українізації 20-х років ХХ століття. Окремий комплекс становить мовознавство “шістдесятників” – примірник самвидаву соціолінгвістичного дослідження Івана Дзюби  “Інтернаціоналізм чи русифікація”.

Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 11

Сайт: museumlit.org.ua

Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка 

Виставка присвячена 200-літтю Платона Симиренка – українського підприємця-цукрозаводчика, талановитого інженера-конструктора, помолога, мецената. Представлені оригінальні матеріали із родинного архіву Симиренків-Хропалів, які вже понад 60 років зберігаються у колекції Будинку-музею Тараса Шевченка. Численні фотографії та листи були передані 1959 р. онукою Платона Федоровича Тетяною Львівною Симиренко та її сестрою Орловою Наталією Йосипівною (із родини Хропалів). Вперше експонуються оригінальні фотографії Платона Симиренка (фотограф Хлопонін, Одеса, 1851), подружжя Тетяни та Платона Симиренків (1850-ті), фото Тетяни Симиренко із донькою Марією (Москва, 1880), групова фотографія, де зображені брати Платона Антон, Василь, Іван та племінник Левко, панорама Мліївської цукроварні (1850-ті), оригінальні листи Платона Федоровича до друзів та знайомих, “Кобзар” Шевченка (1860) із дарчим написом Кіндрату Яхненку, тощо.

Адреса: провулок Тараса Шевченка, 8-а

Сайт: museumshevchenko.org.ua

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

25 лютого, четвер

Національний музей Тараса Шевченка 

Художньо-документальна виставка про рід Капністів є частиною масштабного проекту “Великі земляки”. Виставка розповідає про рід Капністів, представники якого три століття впливали на розвиток політики, культури, економіки, суспільства в цілому — а отже впливали й на наше сьогодення. Капністи — дворянська і графська родина, яка походить з козацько-старшинського роду. Серед представників родини були міністри, дипломати, військові, вчені, педагоги, актори. Капністи займалися державними справами, колекціонували предмети мистецтва, займалися благодійністю. Нащадки славетного роду нині мешкають в різних країнах.

Адреса: бульвар Тараса Шевченка, 12

Сайт: museumshevchenko.org.ua

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського 

Гості зможуть подивитись шоу створене за мотивами твору Михайла Грушевського “По світу: подорожні враження”. Глядачі можуть помандрувати маршрутами зачарованих Італією пілігримів минулого століття, яких італійці, а за ними і Грушевський, нарекли форестьєрами.

Адреса: вул. Паньківська, 9

Сайт: immh.kiev.ua

26 лютого, п’ятниця

Музей української діаспори

На відвідувачів чекає майстер-клас із китайського живопису від Чи Шаотин. Чи Шаотин – китайська художниця, викладач образотворчого мистецтва, член Громадського клубу культури Китаю (м. Вейфан). Навчалася у видатних художників Китаю. З 1997 року мешкає в Україні. Підтримує постійний зв'язок з батьківщиною та сприяє культурному обміну між двома країнами. Художниця брала участь у колективних виставках, проводила персональні в Україні, Китаї, США, Іспанії. Її твори зберігаються в музеях і приватних колекціях Україні та інших країн.

Адреса: вул. Московська, 40-б

Сайт: facebook.com

28 лютого, неділя

Національний художній музей України 

Можна відвідати безкоштовно постійну експозицію музею.

Адреса: вул. Михайла Грушевського, 6

Сайт: facebook.com

Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини 

На гостей чекає музичний квартирник в музеї П. Тичини від творчого дуету All_Is_One. Він співає свої авторські пісні, Вона – малює картини. Суть групи – об’єднувати різні види мистецтва. Група All_Is_One об’єднує творчих людей не лише всередині себе, але й зовні. Вони запрошують виступати разом з ними й інших музикантів, таким чином, стараються розвивати мистецтво в Україні.

Адреса: вул. Терещенківська, 5, квартира 1-3

Сайт: tychynamuseum.com.ua

Фото: Музей Ханенків

Джерело: vechirniy.kyiv.ua

Пишіть нам на пошту: [email protected]

КиевVласть

Анастасія Хіценко

Теги: стиль, новини києва, мистецтво, куди ходити, день відкритих дверей, Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини, Національний художній музей України, Музей української діаспори, Національний музей Тараса Шевченка

четверг, 25 февраля 2021 г.
13:22
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
21:08
В киевском офисе ОПЗЖ начались обыски и аресты (видео)
20:45
В пятницу, 26 февраля, ярмарки пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:31
Зеленский назначил нового посла Украины в США
20:26
Аваков просит отдать Нацполиции 16-ти этажный лабораторный корпус института физиологии имени Богомольца в Киеве
20:02
Щеплення від коронавірусу пройшли медичні працівники Бориспільскої та Баришівської лікарень
19:48
Президент Зеленский ждет от Рады ликвидации местных госадминистраций и введения института префектов (видео)
19:42
Каждый третий зарегистрированный столичный безработный моложе 35 лет
19:29
Василь Володін: завдяки децентралізації Київщина, як і вся Україна, отримала унікальний шанс на розвиток
19:26
Помещения двух групп столичного детского сада №296 не видели капитального ремонта с 1961 года
19:08
При президенте появится Конгресс местных и региональных властей (видео)
19:03
СБУ и Офис генпрокурора заявляют о раскрытии резонансного похищения бывшего руководителя “Нефтегаздобычи” Олега Семинского
18:48
Введен в эксплуатацию дом №3 жилого комплекса “Сырецкие Сады”, - “Интергал-Буд”
18:26
КП “Киевпастранс” купил 20 новых трамваев у одесской компании “Татра-Юг” (фото)
18:04
Оболонская РГА утвердила сборные пункты для эвакуации граждан в случае катастроф
17:44
З пам'ятника Лесі Українці на Байковому цвинтарі просять прибрати радянські написи (петиція)
Календарь событий